Login

Kronika

Čertování - 5. prosince

Čertování - 5. prosincePoslední dny jsme prožili ve školce ve znamení mikulášských tradic. Děti ze všech tříd si vyrobily mikulášský (a čertovský) dárek, na toto téma zpívaly písničky, říkaly básničky, tancovaly či hrály hry. Do mateřské školy Mikuláše a Čerty nepouštíme, abychom ten kouzelný večer, který děti teprve čeká, nenarušili. A navíc děti jsou ve školce bez svých nejbližších a mají se cítit bezpečně. Proto pojímáme tuto tradici spíše jako svátek plný veselí a legrace.
Děti se sešly se svými kamarády z celé školky, navzájem si prohlédly své masky a společně si zazpívaly a zatancovaly. Poté se odebraly do svých tříd, aby tam "složily zkoušku pro čertovský výuční list" - v různých hrách a soutěžích prokázaly svou odvahu, sílu, obratnost či jemnou zručnost. A tak například prolézaly pekelnou branou, skákaly v pytlích, házely bramborou do kotle nebo splétaly čertovský řetěz. Užily si dopoledne bohaté a vskutku veselé.

Divadlo Na klice - 27. listopadu

Divadlo Na klice - 27. listopaduPoslední listopadové úterý nám přineslo nevšední a velmi pěkný kulturní zážitek: Přivítali jsme ve školce Divadlo Na klice a zhlédli představení Co se nese v lese. Ještě před začátkem vzbudily náš zájem krásně malované kulisy a za oponou hrající kytara. Následně jsme obdivovali výborné herecké i muzikantské výkony obou představitelů, jejich nápadité kostýmy i využití loutky. Pohádka byla spojena se zpěvem i hrou na housle a na kytaru, ale také s poučením o nebezpečí, které číhá nejen v lese, ale například od neznámých lidí. Herci dokázali děti vtáhnout do děje a přimět je ke spolupráci. A v neposlední řadě nám do školky přinesli spoustu legrace, kterou jsme odměnili velkým potleskem.

Lampionky pro svatého Martina

Lampionky pro svatého Martina

  

Svátek svatého Martina, který se koná 11.11., patřil již v historii k jednomu z nejoblíbenějších v roce. Tento den byl spojován nejen s příchodem prvního sněhu, ale také s pravým posvícením se vším, co k němu patří. Na mnoha místech se kromě posvícení konaly také trhy. Ve vinařských oblastech pak tento den patřil oslavě nového vína.

 

Tento svátek jsme si připomněli i my v naší mateřské škole, a to výrobou svatomartinských lampionů. A proč právě lampiony? Protože právě sv. Martin přináší zimní čas a brzké stmívání, které bylo v minulosti spojováno právě s pochodem s loučemi.  Proto i my jsme si na cestu zimním časem posvítili a byl to velmi příjemný podvečer.


 

 

 


100. výročí republiky

100. výročí republikyTaké děti z mateřské školy si připomněly významné 100. výročí vzniku republiky. Ve čtvrtek 25. října starší děti vystoupaly na brozanskou tvrz, aby si prohlédly výstavu historických fotografií i dětských prací na téma výročí. V pátek 26. října jsme se i my zúčastnili projektu základní školy. V jeho rámci se děti sešly před školou s vlajkami našeho státu a společně se fotografovaly. S radostí přijaly pozvání svých starších kamarádů a prohlédly si svátečně vyzdobené školní třídy. Na dětském hřišti nakonec zhlédly slavnostní vyhlášení výtvarné soutěže a sázení památné lípy.

Divadlo OKÝNKO - 9.10.2018

 

V úterý dopoledne k nám již po několikáté zavítalo divadlo Okýnko, které nám zahrálo pohádku O zlobivém andělíčkovi. Andělíček Toníček je pěkné kvítko a zlobí každého, koho potká - děvče z vesnice, kterému přičaruje děravý šátek nebo sedláka, kterého obdaruje děravou čepicí.  Na koho však nevyzraje? Na kouzelnou babičku. Děti se přesvědčily, že i z andílka se může lehko stát čertík. Naštěstí to jde zase i naopak díky dobrým skutkům a zpytování svědomí. Takže Andělíček Toníček se napravený zase mohl vrátit na nebesa. Během pohádky si děti společně s Toníkem zazpívaly lidové písničky.


Ohlédnutí za měsícem září

 

Od 1. září se v naší mateřské škole opět začal ozývat na plno dětský smích a všelijaké švitoření, protože se už naplno rozjel nový školní rok.  V první třídě jsme přivítali novou paní učitelku, děti se seznamovaly s novými kamarády a prostředím. Postupně usychaly i všechny slzičky, které se občas objevily.

Dny jsou protkané spoustou her, děti si vychutnávají společné zážitky a díky krásnému a teplému počasí si ještě užívají pobytu a her na školní zahradě.

Společně se těšíme na další zážitky, které nám školní rok  přinese.

Navštivte naši fotogalerii.


Vítej, podzime!

Vítej, podzime!

S koncem září a změnou počasí jsme i my ve školce přivítali podzim. Prostřednictvím her, písniček, básní a dalších činností děti poznávaly znaky podzimu. Ve všech třídách zhotovily podzimní výrobek. A nakonec se vydaly i na podzimní výlet.

Naši nejmenší kamarádi vytvořili „moudré sovičky“ a donesli je do lesa, aby ochraňovaly přírodu i zvířátka během chladných měsíců. Na cestě děti nezapomněly pozorovat les, rostliny a další přírodní jevy. Pozornými pozorovateli byly i děti ze druhé třídy. Ty společně vyrobily „podzimní vílu“ a donesly ji do lesa, aby se tam stala jeho strážkyní.

Děti ze třetí třídy vzhledem ke svým dispozicím doputovaly nejdál. Došly lesem až k doksanskému jezu a po krátké (a sladké) přestávce pokračovaly dál – poznaly dosud neznámé kouty lesa či slepé rameno Ohře. Na svém putování obdivovaly přírodní zajímavosti, pozorovaly žábu či labutě a rybář jim ukázal chyceného kapra lysce. A při své výpravě nezapomněly ani na téma podzimu – kouzelným klíčem a čarovným zaklínadlem uzamkly les, aby přečkal zimu a na jaře se nám ukázal znovu v plné kráse.


Začínáme plavat

Začínáme plavatPředškoláci ze 3.třídy naší školky již 10.září odstartovali letošní kurz předplavecké výchovy. Jsme moc rádi, že jsme začali tak brzy a můžeme si užívat nejen plavání, ale i krásného počasí. V litoměřickém bazénu na nás čeká moc hodná a šikovná trenérka. S ní se děti prostřednictvím her učí pohybovat se ve vodě, potápět se, správně dýchat nebo splývat. První dvě lekce si naši šikovní plavci opravdu užili - ve fotogalerii si můžete prohlédnout několik fotek.

Divadélko Ondřej - 14. září

Divadélko Ondřej - 14. záříV pátek 14. září jsme přivítali v mateřské škole první kulturní návštěvu – představení Čtvero ročních období nám zahráli členové Divadélka Ondřej. Neviděli jsme však klasickou divadelní hru, nýbrž netradiční dramatické pásmo, kterého se děti účastnily jako aktivní herci a tanečníci. Vstupovaly na scénu a podílely se na dramatických scénkách, písničkách a tancích. Ty jim připomněly koloběh roku, lidové zvyky a tradice jednotlivých ročních období. A tak například vynášely Moranu, probouzely studánku nebo přeskakovaly svatojánský oheň. Tvůrci spojili divadlo s dramatickou výchovou, děti se zapojovaly velmi aktivně a s velkou radostí a nadšením. Několik fotografií z akce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii MŠ.

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Mateřská škola

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign