Login

4.

Milí rodiče,

zdravím Vás a doufám, že si užíváte jarních prázdnin. Chci jen informovat, že rodičům žáků, kteří během posledního školního týdne před prázdninami chyběli, zašlu informace o domácích úkolech na e-mail, který máte uvedený na portálu školaonline.cz.
Dále chci připomenout, že i po prádzninách nás bude čekat pár testíků. Opakujte, prosím, vzory podstatných jmen rodu středního a rodu ženského (včetně vzoru píseň) a vyjmenovaná slova. Určitě bude i testík z vlastivědy, proto zopakujte kraj Vysočina a v neposlední řadě si napíšeme opakovací test z matematiky.

Přeji příjemný zbytek prázdnin a doufám, že se v pondělí všichni ve zdraví shledáme.

Sandra Stará

Vážení rodiče,

omlouvám se za komplikace, ale doučování bude probíhat pravidelně až do konce školního roku vždy v úterý od 12:45 do 14:30 v Cafe Keramik. Pokud se ze závažného důvodu přesune na jiný termín, budu Vás informovat předem.
Chci pochválit žáky za snahu. Od začátku nového pololetí se výrazně zlepšily známky z přírodovědy a vlastivědy. Také děkuji všem rodičům, že žákům dovolili přinést na ukázku nerosty a horniny z vlastních domácích zdrojů. V březnu začneme probírat dějiny naší vlasti. Budu ráda, když se s námi podělíte o cokoliv, co by se nám hodilo na výuku:) 
Příští týden budou jarní prázdniny. Žáci sice dostanou domácí úkoly, ale byla bych ráda,  kdyby opakovali především vyjmenovaná slova. Vypadá to, že už je trochu zapomínají.

 

Každý žák dostal přístupové údaje na webový portál proskoly.cz, na kterém můžete čerpat inspiraci i vy.
Připomínám, že můžete starý papír odevzdávat v areálu firmy VLK. V případě potřeby je nutné se domluvit předem na telefonním čísle 777 744 126.
Přeji Vám klidné jarní prázdniny, načerpejte energii spolu se svými dětmi, ať máte sílu na jaro :)

Vyjádření vedení školy ke změně třídní učitelky ve IV. třídě

Vážení rodiče,

přiblížil se začátek nového školního roku, a proto bych vám ráda odpověděla na vaše otázky ohledně změny třídní učitelky v této třídě.

Chápu vaši nespokojenost se ztrátou výborné třídní učitelky, která se této třídě opravdu hodně věnovala, a obavy ze změny, kterou tato situace přináší. Obvyklá praxe na naší škole byla taková, že učitelé 1. stupně (až na výjimky) dovedli své žáky do 3. třídy a na začátku 4. třídy došlo ke změně třídního učitele. Já sama jsem ve 4. třídě učila za 13 let své pedagogické praxe pouze jednou.

A nyní k současné situaci. Od poloviny června do konce července 2018 jsme inzerovali na webových stránkách školy a na webové inzerci „Práce za rohem“ volná místa ve škole na školní rok 2018/ 2019. V této době se žádný kvalifikovaný pedagog pro 1. stupeň nepřihlásil.

Z toho vyplynula zcela zákonná možnost přijmout na nutné období zájemce bez kvalifikace. U slečny Staré tomu tak ale není. S jejím souhlasem uvádím následující informace. V červnu tohoto roku odmaturovala na střední pedagogické škole z pedagogiky, v září bude maturovat (zcela dobrovolně) na téže škole ze speciální pedagogiky a také byla přijata na Pedagogickou fakultu UJEP v Ústí nad Labem - obor učitelství pro 1. stupeň + speciální pedagogika. Od chvíle, kdy se stala studentkou VŠ, je na ni pohlíženo jako na kvalifikovanou učitelku. Slečna Stará působila na naší škole několik let ve funkci asistenta pedagoga. Viděla opravdu hodně odučených hodin u mnoha pedagogů. Žádný absolvent vysoké školy tolik náslechů určitě neměl.

Pokud se ohlédnu do minulosti, v tuto chvíli učí na naší škole nejméně 5 pedagogů, kteří v době nástupu neměli dokončené vzdělání. Mezi nimi např. i paní učitelka Harazímová (opět uvádím s výslovným souhlasem). Vzdělání a titul Mgr. získala až po 12 letech působení na této škole. Mělo s ní kvůli tomu bývalé vedení školy ukončit pracovní poměr? Asi by to byla velká škoda.

Mohu vám zaručit, že slečna Stará bude pod dohledem mým, dohledem mentora (zavádějící učitel – Mgr. Harazímová) a také pod dohledem bývalé třídní učitelky Mgr. D. Kolářové. Budeme jí pomáhat. Žádný učený z nebe nespadl. Mluvím z vlastní zkušenosti. Slečna Stará je velice tvárná, ochotná, chytrá, ale hlavně respektuje zkušenější kolegy a nechá si poradit. Již jsem zažila mladé kolegy tzv. po škole, u kterých tomu tak bohužel nebylo.

Věřte, že se snažíme dělat pro vaše děti maximum. Rozhodnutí vedení školy  vždy zohledňují zájmy žáků - ať už se jedná o vzdělávací či výchovnou činnost. Naše práce se však neobejde bez vaší spolupráce.  Doufám, že nás v naší snaze podpoříte.       
                                                                                                              Mgr. Alice Marešová, ředitelka školy

                                    


NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign