Login

4.

BESÍDKA SE KONÁ VE STŘEDU 19.12. OD 17:30 VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ.
Vážení rodiče,

omlouvám se, že jsem minulý týden nenapsala, bohužel mám nyní přednášky až do 22.12. vždy v pátek i sobotu, proto teď budu psát většinou po víkendu.
Třídní besídka - pro mě nyní trochu komplikace, protože v pátek mi byla vypsána zkouška z filozofie na 19.12. Máme tu tedy dvě varianty - buď začne besídka o něco později, protože zkouška se koná od 16 h, takže dorazím nejdřív v 17 h a potřebuji chviličku na přípravu, nebo se besídka přesune na 17.12. Zkrátil by se nám tedy trochu čas na trénink, ale i tak to bude určitě fajn. Bohužel, se nám ale akce kryje s koncertem v kostele, takže by besídka začala až po něm. Jiný den už bohužel nemohu, ve čtvrtek mám lékaře v Praze od 16.30 h a v pátek už mám odpoledne opět přednášku :( Informujte mě, prosím, do zprávy, co by Vám víc vyhovovalo. Chápu, že začít besídku v půl šesté je již celkem pozdě, proto nemám problém akci přeložit. Dejte mi prosím vědět do zítřejších (12.12) 20 h, já pak zveřejním přesné informace. 
Dále chci poprosit, pokud budete chtít uvařit čajík nebo kávu, doneste si hrneček a popřípadě pokud budete chtít nějaké malé občerstvení. 
Dále chci připomenout, pokud pojedete na hory a víte už konkrétní datum, můžete už posílat žádosti o uvolnění.
Nyní pár důležitých dat a časů: 21.12. bude celá škola končit v 11.25 h. Dopoledne proběhnou besídky v rámci tříd a od 10 h se přesuneme do kina na Vánoční koncert.
3. a 4.1. 2019 bude ředitelské volno. K dispozici bude od 6 do 16 h družina. Dostanete lístek, který v případě zájmu vyplníte.
To je nyní ode mě vše. Omlouvám se za komplikace okolo besídky, moc mě to mrzí a věřte mi, že se snažím to vyřešit, co nejlépe.
Přeji krásný předvánoční čas a děkuji za spolupráci.

Sandra Stará

Aktuální rozvrh

Pondělí  ČJ     M  PŘD   ČJ č  TV TV 
 Úterý AJ     AJ   M   VL  HV  
 Středa  ČJ      M  ČJ s  PČ  VV  
 Čtvrtek  ČJ      M   VL   ČJ č VV 
 Pátek  AJ  AJ/ INF  M PŘD  ČJ 
Vážení rodiče,
dnes jsem jako zavádějící učitelka navštívila hodinu českého jazyka ve IV. třídě. Mohu vás ubezpečit, že jsem viděla pěknou hodinu, při které děti pracovaly tiše, hodně se hlásily a spolupracovaly s jejich třídní učitelkou. Nové učivo o pravopisu předpon a předložek slečna Stará dětem vysvětlovala metodicky správně a srozumitelně.  Těším se na příští hospitaci:-) Mgr. Jana Harazímová

Vyjádření vedení školy ke změně třídní učitelky ve IV. třídě

Vážení rodiče,

přiblížil se začátek nového školního roku, a proto bych vám ráda odpověděla na vaše otázky ohledně změny třídní učitelky v této třídě.

Chápu vaši nespokojenost se ztrátou výborné třídní učitelky, která se této třídě opravdu hodně věnovala, a obavy ze změny, kterou tato situace přináší. Obvyklá praxe na naší škole byla taková, že učitelé 1. stupně (až na výjimky) dovedli své žáky do 3. třídy a na začátku 4. třídy došlo ke změně třídního učitele. Já sama jsem ve 4. třídě učila za 13 let své pedagogické praxe pouze jednou.

A nyní k současné situaci. Od poloviny června do konce července 2018 jsme inzerovali na webových stránkách školy a na webové inzerci „Práce za rohem“ volná místa ve škole na školní rok 2018/ 2019. V této době se žádný kvalifikovaný pedagog pro 1. stupeň nepřihlásil.

Z toho vyplynula zcela zákonná možnost přijmout na nutné období zájemce bez kvalifikace. U slečny Staré tomu tak ale není. S jejím souhlasem uvádím následující informace. V červnu tohoto roku odmaturovala na střední pedagogické škole z pedagogiky, v září bude maturovat (zcela dobrovolně) na téže škole ze speciální pedagogiky a také byla přijata na Pedagogickou fakultu UJEP v Ústí nad Labem - obor učitelství pro 1. stupeň + speciální pedagogika. Od chvíle, kdy se stala studentkou VŠ, je na ni pohlíženo jako na kvalifikovanou učitelku. Slečna Stará působila na naší škole několik let ve funkci asistenta pedagoga. Viděla opravdu hodně odučených hodin u mnoha pedagogů. Žádný absolvent vysoké školy tolik náslechů určitě neměl.

Pokud se ohlédnu do minulosti, v tuto chvíli učí na naší škole nejméně 5 pedagogů, kteří v době nástupu neměli dokončené vzdělání. Mezi nimi např. i paní učitelka Harazímová (opět uvádím s výslovným souhlasem). Vzdělání a titul Mgr. získala až po 12 letech působení na této škole. Mělo s ní kvůli tomu bývalé vedení školy ukončit pracovní poměr? Asi by to byla velká škoda.

Mohu vám zaručit, že slečna Stará bude pod dohledem mým, dohledem mentora (zavádějící učitel – Mgr. Harazímová) a také pod dohledem bývalé třídní učitelky Mgr. D. Kolářové. Budeme jí pomáhat. Žádný učený z nebe nespadl. Mluvím z vlastní zkušenosti. Slečna Stará je velice tvárná, ochotná, chytrá, ale hlavně respektuje zkušenější kolegy a nechá si poradit. Již jsem zažila mladé kolegy tzv. po škole, u kterých tomu tak bohužel nebylo.

Věřte, že se snažíme dělat pro vaše děti maximum. Rozhodnutí vedení školy  vždy zohledňují zájmy žáků - ať už se jedná o vzdělávací či výchovnou činnost. Naše práce se však neobejde bez vaší spolupráce.  Doufám, že nás v naší snaze podpoříte.       
                                                                                                              Mgr. Alice Marešová, ředitelka školy

                                    


NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign