Vítání podzimu - 4.10.2017

V prvních podzimních dnech jsme s dětmi ve školce tvořili Kouzelné houbičky. Ve středu 4.října jsme se všichni vydali do lesa, abychom tam naše veselé barevné houby odnesli a potěšili tak zvířátka a celý les. Děti své výrobky umístily do přírody a nevědomky si tak vyzkoušely moderní uměleckou techniku, tzv. land-art. Pro děti to však byla pohádka, houbičky nám les kouzlem zakryl a kdo ví, zda je jednou znovu neobjevíme.

Zároveň jsme měli možnost prožívat atmosféru podzimního lesa. Děti podzim přivítaly písničkou, cestou pozorovaly padající listy nebo drobné živočichy. Starší děti došly až k památnému dubu, který společně objaly, sbíraly listy či podzimní plody a hrály si s nimi.

Počasí nám přálo, prožili jsme společně krásný podzimní výlet.

ŠKOLNÍ ROK 2017 - 2018

Začal školní rok 2017/18. S novým rokem na děti čekaly nově uspořádané třídy a pro mnohé děti i nové paní učitelky a noví kamarádi.

3. TŘÍDA
Děti se seznamují se svými novými spolužáky, při hrách navazují přátelství, učí se zvládat sociální kontakty a uvědomovat si své důležité postavení ve skupině druhých.  Zároveň rozvíjejí vzájemnou spolupráci.
V uplynulém týdnu si děti připravily pro svého kamaráda dárek. Ve třetí třídě pracovaly s vlnou, což pro děti není tradiční materiál a o to zábavnější a zajímavější to byla činnost. Vyrobily panáčka-střapáčka a navzájem si dárek předaly. Jsou vedeny k tomu, aby si uvědomovaly
 skutečnost,  jak je pro ně přátelství ve školce důležité a aby  tyto chvíle prožívaly  srdečně a radostně.
Vytvořili jsme společně pravidla chování v mateřské škole, která  děti  velice dobře vnímají a zvládají  jejich dodržování (tedy snaží se).
Doufáme, že budoucí školní rok přinese dětem, ale i nám  krásné zážitky, které podpoří plynulý rozvoj dětských osobností a připraví děti do základních škol.

Mgr.  Jaroslava Kubíková
Mgr.  Jana Nehybová

2. TŘÍDA

Také děti ze druhé třídy se během prvního měsíce seznámily s prostředím své třídy, přivítaly kamarády a poznaly novou paní učitelku. Zjišťovaly, jaká pravidla musíme dodržovat, zahrály si nejrůznější hry, poznávaly využití herních koutků a již se učí novým poznatkům o světě kolem sebe.
   Společně si
předaly vyrobený dárek pro kamaráda, jehož výroba byla pro děti zábavná, seznamovaly se s netradiční technikou malování na plastickou  ulitku. Děti si dárek odnesly domů.

Děti jsou ve školce spokojené, začátek roku hezky zvládly a pomalu se připravují na příchod podzimu, který brzy přivítáme v našem lese.

uč.  Kateřina Drábková
uč.  Mirka Rosová

1.TŘÍDA

S novým školním rokem se také naplnila první třída nejmenších dětí, které se spolu postupně seznamují. I přes malé stýskání po mamince jsme zvládli první dny a musíme naše děti velice pochválit. Ráno přicházejí s úsměvem a jsou ve školce rády. Máme z nich radost. Pochvalu si ale zaslouží i rodiče, kteří jsou s nimi  trpěliví a vstřícní.

Velké poděkování patří paní Bachoříkové, která nám ušila krásnou „housenku“ a tím zpříjemnila dětem vycházky.

uč. Denisa Koucká
uč. Bohuslava Šiknerová