Login

Kronika

Divadlo Na klice - 27. listopadu

Divadlo Na klice - 27. listopaduPoslední listopadové úterý nám přineslo nevšední a velmi pěkný kulturní zážitek: Přivítali jsme ve školce Divadlo Na klice a zhlédli představení Co se nese v lese. Ještě před začátkem vzbudily náš zájem krásně malované kulisy a za oponou hrající kytara. Následně jsme obdivovali výborné herecké i muzikantské výkony obou představitelů, jejich nápadité kostýmy i využití loutky. Pohádka byla spojena se zpěvem i hrou na housle a na kytaru, ale také s poučením o nebezpečí, které číhá nejen v lese, ale například od neznámých lidí. Herci dokázali děti vtáhnout do děje a přimět je ke spolupráci. A v neposlední řadě nám do školky přinesli spoustu legrace, kterou jsme odměnili velkým potleskem.

Lampionky pro svatého Martina

Lampionky pro svatého Martina

  

Svátek svatého Martina, který se koná 11.11., patřil již v historii k jednomu z nejoblíbenějších v roce. Tento den byl spojován nejen s příchodem prvního sněhu, ale také s pravým posvícením se vším, co k němu patří. Na mnoha místech se kromě posvícení konaly také trhy. Ve vinařských oblastech pak tento den patřil oslavě nového vína.

 

Tento svátek jsme si připomněli i my v naší mateřské škole, a to výrobou svatomartinských lampionů. A proč právě lampiony? Protože právě sv. Martin přináší zimní čas a brzké stmívání, které bylo v minulosti spojováno právě s pochodem s loučemi.  Proto i my jsme si na cestu zimním časem posvítili a byl to velmi příjemný podvečer.


 

 

 


100. výročí republiky

100. výročí republikyTaké děti z mateřské školy si připomněly významné 100. výročí vzniku republiky. Ve čtvrtek 25. října starší děti vystoupaly na brozanskou tvrz, aby si prohlédly výstavu historických fotografií i dětských prací na téma výročí. V pátek 26. října jsme se i my zúčastnili projektu základní školy. V jeho rámci se děti sešly před školou s vlajkami našeho státu a společně se fotografovaly. S radostí přijaly pozvání svých starších kamarádů a prohlédly si svátečně vyzdobené školní třídy. Na dětském hřišti nakonec zhlédly slavnostní vyhlášení výtvarné soutěže a sázení památné lípy.

Divadlo OKÝNKO - 9.10.2018

 

V úterý dopoledne k nám již po několikáté zavítalo divadlo Okýnko, které nám zahrálo pohádku O zlobivém andělíčkovi. Andělíček Toníček je pěkné kvítko a zlobí každého, koho potká - děvče z vesnice, kterému přičaruje děravý šátek nebo sedláka, kterého obdaruje děravou čepicí.  Na koho však nevyzraje? Na kouzelnou babičku. Děti se přesvědčily, že i z andílka se může lehko stát čertík. Naštěstí to jde zase i naopak díky dobrým skutkům a zpytování svědomí. Takže Andělíček Toníček se napravený zase mohl vrátit na nebesa. Během pohádky si děti společně s Toníkem zazpívaly lidové písničky.


Ohlédnutí za měsícem září

 

Od 1. září se v naší mateřské škole opět začal ozývat na plno dětský smích a všelijaké švitoření, protože se už naplno rozjel nový školní rok.  V první třídě jsme přivítali novou paní učitelku, děti se seznamovaly s novými kamarády a prostředím. Postupně usychaly i všechny slzičky, které se občas objevily.

Dny jsou protkané spoustou her, děti si vychutnávají společné zážitky a díky krásnému a teplému počasí si ještě užívají pobytu a her na školní zahradě.

Společně se těšíme na další zážitky, které nám školní rok  přinese.

Navštivte naši fotogalerii.


Vítej, podzime!

Vítej, podzime!

S koncem září a změnou počasí jsme i my ve školce přivítali podzim. Prostřednictvím her, písniček, básní a dalších činností děti poznávaly znaky podzimu. Ve všech třídách zhotovily podzimní výrobek. A nakonec se vydaly i na podzimní výlet.

Naši nejmenší kamarádi vytvořili „moudré sovičky“ a donesli je do lesa, aby ochraňovaly přírodu i zvířátka během chladných měsíců. Na cestě děti nezapomněly pozorovat les, rostliny a další přírodní jevy. Pozornými pozorovateli byly i děti ze druhé třídy. Ty společně vyrobily „podzimní vílu“ a donesly ji do lesa, aby se tam stala jeho strážkyní.

Děti ze třetí třídy vzhledem ke svým dispozicím doputovaly nejdál. Došly lesem až k doksanskému jezu a po krátké (a sladké) přestávce pokračovaly dál – poznaly dosud neznámé kouty lesa či slepé rameno Ohře. Na svém putování obdivovaly přírodní zajímavosti, pozorovaly žábu či labutě a rybář jim ukázal chyceného kapra lysce. A při své výpravě nezapomněly ani na téma podzimu – kouzelným klíčem a čarovným zaklínadlem uzamkly les, aby přečkal zimu a na jaře se nám ukázal znovu v plné kráse.


Začínáme plavat

Začínáme plavatPředškoláci ze 3.třídy naší školky již 10.září odstartovali letošní kurz předplavecké výchovy. Jsme moc rádi, že jsme začali tak brzy a můžeme si užívat nejen plavání, ale i krásného počasí. V litoměřickém bazénu na nás čeká moc hodná a šikovná trenérka. S ní se děti prostřednictvím her učí pohybovat se ve vodě, potápět se, správně dýchat nebo splývat. První dvě lekce si naši šikovní plavci opravdu užili - ve fotogalerii si můžete prohlédnout několik fotek.

Divadélko Ondřej - 14. září

Divadélko Ondřej - 14. záříV pátek 14. září jsme přivítali v mateřské škole první kulturní návštěvu – představení Čtvero ročních období nám zahráli členové Divadélka Ondřej. Neviděli jsme však klasickou divadelní hru, nýbrž netradiční dramatické pásmo, kterého se děti účastnily jako aktivní herci a tanečníci. Vstupovaly na scénu a podílely se na dramatických scénkách, písničkách a tancích. Ty jim připomněly koloběh roku, lidové zvyky a tradice jednotlivých ročních období. A tak například vynášely Moranu, probouzely studánku nebo přeskakovaly svatojánský oheň. Tvůrci spojili divadlo s dramatickou výchovou, děti se zapojovaly velmi aktivně a s velkou radostí a nadšením. Několik fotografií z akce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii MŠ.

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Mateřská škola

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign