Školní rok 2023/2024

Jarní běhací čtení

Pondělí 8.4.

Milí rodiče,

ráno jsme si v komunitním kruhu povyprávěli naše zážitky z víkendu. Poté jsme v Písance napsali dvě věty na straně 22 a nakonec četli ve slabikáři na straně 71.
V hodině matematiky jsme opakovali sčítání do 20. V Matematice 3. díl na straně 14 vypracovali žáci cvičení 1 a 5.
Třetí hodinu jsme opět četli ve Slabikáři, a to na straně 73. Poté jsme začali hlásku a písmeno g, G. Na straně 75 jsme přečetli žlutý sloupeček, zbytek bude za domácí úkol.
Poslední hodinu jsme modelovali na jarní šablony a protože jsme se po dlouhé době sešli v plném počtu, bouchli jsme šampáňo :)
Za domácí úkol je čtení ve Slabikáři, strana 75 - dopis.

třídní učitelka
Sandra Čermáková

Úterý 9.4.

Milí rodiče,

dnes ráno jsme zahájili den čtením na známky. Četli jsme ve Slabikáři na straně 75.
O matematiku jsme se podívali zpět do Prcocvičovacího sešitu z matematiky 2. díl a vypracovali stranu 23. Poté jsme se ještě podívali do Slabikáře na strany 76 a 77. Na straně 76 jsme přečetli text, na straně 77 jsme doplnili cvičení.
Třetí hodinu jsme pak v Písance na straně 23 natrénovali písmeno f.
Poslední hodinu jsme pak řešili téma "Jaro" a podívali jsme se na včerejší zatmění Slunce.
Za domácí úkol je ve Slabikáři na straně 76 zelený puntík, kde budou žáci spojovat věty.
Ve čtvrtek 11.4. nás čeká dopoledne environmentální program a následná procházka do Hostěnic. Žáci budou mít pouze batoh, pití a svačinu. Prosím o sportovní oblečení (sledujte počasí, lepší více oblečení, než aby pak byla zima). Kdo chodí do ranní družiny a na kroužek angličtiny, přijde ráno klasicky do školy. Se zbytkem dětí se v čase mezi 7:25 - 7:45 sejdeme ve sportovní hale na náměstí.

třídní učitelka
Sandra Čermáková