Listopad

Měsíc listopad byl plný zábavy. Nejen, že všichni žáci zavítali do podzimního lesa, kde obdivovali krásně zbarvené listí a z přírodnin vytvořili domečky pro zvířátka, ale také si ve skupinkách vytvořili vlastního lesního skřítka. V dalším týdnu poznávali ovoce a zeleninu podle chuti se zavázanýma očima.  Poté z dostupných surovin tvořili špízy a saláty. Na závěr tohoto měsíce si užili vyprávění tajemných příběhů při „černé hodince“.

Říjen

Během měsíce října nosili žáci do školní družiny dýně a přírodniny. Z dýní si vytvářeli duchy a strašidla, která využili při výzdobě lesa na Halloween. Užili si Halloweenský les plný strašidel a pohádkových bytostí. Zúčastnili přednášky "Jíme zdravě a s chutí". Při přednášce si užili mnoho soutěží na téma zdravé potraviny. Procházky lesem jim umožnili pohled na krásu podzimní přírody. Měsíc říjen byl pro žáky plný krásných zážitků.

Říjen

HALLOWEENSKÝ LES

Na magický pátek 13. října připravila školní družina ve spolupráci s rodiči Strašidelnou stezku brozanským lesem. Děti ze školní družiny, jejich starší i mladší sourozenci a kamarádi plnili úkoly na celkem osmi stanovištích s tématikou Halloweenu a pohádkových bytostí. U čarodějnice z brozanského lesa musely děti prokázat svou odvahu lovením bonbónů z krabice plné pavouků, hadů a myší, u vodníků zase chytaly na udičky dřevěné rybky, pomáhaly upírům přenášet krev a u lesních žínek se trefovaly dýněmi do nůše. Na stanovišti Pata a Mata si otestovaly své šikovné ruce zatloukáním hřebíků a u dědka z pohádky O veliké řepě zase stříháním sladkostí „poslepu“. Strašidelnou atmosféru v lese pomáhaly navodit rozsvícené dýně, svíčky a všude přítomní Hejkalové z osmé třídy základní školy. Završením celé stezky bylo setkání dětí s Luciferem, který si v našem lese pro tento den rozložil svůj úřad. Každé z dětí po přistoupení před pekelného ředitele muselo slíbit, že se bude dobře učit, uklízet a poslouchat, což všichni stvrdili otiskem svého palce na připravený pergamen. Děti si od pekelníka odnesly vyznamenání, drobné dárky a některé i pár dřepů k tomu. Pro všechny malé i velké účastníky akce bylo na závěr připraveno pohoštění ve školní družině. Vychovatelky školní družiny při ZŠ Brozany nad Ohří děkují všem rodičům, učitelům a žákům školy, kteří s organizací programu pomáhali, připravili dětem občerstvení a zajistili odměny.

Milena Zázvorková
vedoucí vychovatelka

Září

Zahájení nového školního roku proběhlo před základní školou dne 4. září 2017. Tento den byla zahájena i činnost školní družiny. První dny se žáci seznamovali mezi sebou,  s prostředím a řádem školní družiny. Byli poučeni o bezpečnosti v prostorách školní družiny, zahrady i dětského hřiště. Vše probíhalo formou her a scének. Vzhledem k hezkému počasí trávili většinu času na zahradě. Vyrobili   si  obrázky, kterými zkrášlili prostory ŠD.