Kronika

Vánoce v MŠ - 19. prosince

Vánoce v MŠ - 19. prosince

Dnes zněly celou mateřskou školou vánoční koledy a celé slavnostní dopoledne bylo věnováno kouzelné atmosféře Vánoc.

Děti si prohlédly ozdobené stromečky v jednotlivých třídách, předvedly kamarádům zpívání a recitování koled. U posledního stromečku na ně čekalo překvapení – dárky pro hry a tvoření ve školce.

Všechny hračky a hry si společně vyzkoušely, prohlédly a pohrály si s nimi. Děti se už těší, až se stromeček rozsvítí i u nich doma.

Přejeme Vám krásné Vánoce a šťastný rok 2018.

Kolektiv mateřské školy


Čertování - 5. prosince

Čertování - 5. prosinceV naší mateřské škole dodržujeme zásadu, že se tu děti mají cítit bezpečně a že ta hlavní mikulášská návštěva se odehraje večer v rodině. Proto pojímáme tradici spojenou se svátkem sv.Mikuláše spíše jako den zábavy a dovádění malých čertíků. V tomto duchu proběhlo i letošní "čertování".
Několik dní před svátkem tradičně vyrábíme mikulášský dárek pro rodiny. Tentokrát děti z první a druhé třídy tvořily veselé čertíky z papírových ruliček a děti ze třetí třídy ponožkového maňáska.
V samotný čertovský den děti přicházely do školky v pěkných maskách. Po svačině se všechny setkaly v "pekelných" prostorách druhé třídy. Zatancovaly si na čertovské diskotéce, prokázaly odvahu ve strachovém pytli nebo při vaření čertovského guláše. Pochutnaly si na dobrotách z domova a procvičily obratnost či rychlost v několika ďábelských soutěžích. Všichni jsme si užili den plný pohybu a legrace. Poděkování patří i rodičům - za přípravu kostýmů i za dobroty, na kterých si děti ještě v dalších vánočních dnech pochutnají.

Adventní dílna - 30.11.2017

Adventní dílna - 30.11.2017Prožili jsme ve čtvrtek s rodiči a jejich dětmi velmi hezké a tvořivé odpoledne. Byla radost pozorovat, jak se pod rukama dětí i dospělých rodí krásná vánoční výzdoba ve formě lucerniček  se svíčkami a závěsů z chvojí, šišek a ozdobiček. 
Rodiče byli spokojení, děti vyskotačené, výrobky velmi povedené - a tak to má být.

Velké poděkování patří také učitelkám a provozním MŠ, za přípravu, realizaci a velký úklid. Celá starost za to opravdu stála, vždyť mnoho rodičů se již těší na velikonoční tvoření, které však  plánujeme rozdělit již po jednotlivých třídách,  protože na naše dílny přichází stále více dětí, rodičů i prarodičů. A to nás moc těší.

Mgr. Nehybová Jana


Vycházka do Doksan - 28. listopadu

Vycházka do Doksan - 28. listopaduDěti ze 3. třídy se v úterý 28. listopadu vydaly do Doksan. Nalákal nás tamní slaměný Betlém. Děti vůbec nelitovaly, že se tentokrát vypravily na delší procházku, naopak nadšeně obdivovaly vskutku ojedinělé dílo. Popovídali jsme si o vánočním Betlému, prohlédli pozorně všechny postavy a děti vybíraly, která slaměná socha se jim líbí nejvíce. Nezapomněli jsme ani na doksanský kláštěr, alespoň zvenčí jsme si jej prohlédli, krátce si o něm promluvili a už se těšíme, až se sem na jaře vydáme na větší výlet.
Dovolujeme si všichni vyslovit velikou pochvalu doksanským občanům, jejich Betlém se jim opravdu vydařil.

Koncert žáků hudební školy - 31.10.

Koncert žáků hudební školy - 31.10.

V úterý 31.10. jsme ve školce přivítali studenty roudnického gymnázia a současně žáky hudebního oboru základní umělecké školy. Na své hudební nástroje nám přišli zahrát Toník a Anička Kubíkovi, kteří naši školku před několika lety sami navštěvovali, a přivedli s sebou svou spolužačku Anežku Hejhalovou.

Nejprve dětem zahrál Toník tři skladby na klavír. Poté děti poznaly kytaru, poslechly si jednu klasickou skladbu a dvě country písničky, které si mohly s Aničkou i zazpívat. Anežka dětem ukázala, jak vypadají housle, a bravurně zahrála dvě náročnější houslové skladby. A nakonec předvedl Toník, jaká kouzla dokážou klávesy. Moderní rockové písničky skupin Mandrage, Divokej Bill ad. vylákaly děti na parket a koncert se změnil na rockovou diskotéku.

Byl to opravdu pěkný zážitek, děti zaslouženě odměnily účinkující velkým potleskem a jásotem.


Divadlo Okýnko - 11. 10. 2017

Divadlo Okýnko - 11. 10. 2017

Ve středu 11. října jsme zhlédli první letošní divadelní představení, pohádku Divadla Okýnko s názvem Jak se uspává příroda.
Divadelní společnost nás potěšila nevšední a veselou pohádkou o dvou lesních vílách Borůvce a Brusince, které mají za úkol uspat les, než převezme vládu paní Zima. Děti měly možnost poznat, že divadlo mohou hrát společně herci i maňásci a že jej dotváří i krásné a nápadité kulisy. Děti se dokonce mohly aktivně podílet na pohádkové hře, například tím, že pomohly uhádnout hádanky nebo vyprávěly paní Zimě pohádku o Karkulce.
Pohádka se nám velice líbila a těšíme se, až nás Divadelní společnost Okýnko znovu navštíví.
Více


Vítání podzimu - 4.10.2017

Vítání podzimu - 4.10.2017 

                V prvních podzimních dnech jsme s dětmi ve školce tvořili Kouzelné houbičky. Ve středu 4.října jsme se všichni vydali do lesa, abychom tam naše veselé barevné houby odnesli a potěšili tak zvířátka a celý les. Děti své výrobky umístily do přírody a nevědomky si tak vyzkoušely moderní uměleckou techniku, tzv. land-art. Pro děti to však byla pohádka, houbičky nám les kouzlem zakryl a kdo ví, zda je jednou znovu neobjevíme.

                Zároveň jsme měli možnost prožívat atmosféru podzimního lesa. Děti podzim přivítaly písničkou, cestou pozorovaly padající listy nebo drobné živočichy. Starší děti došly až k památnému dubu, který společně objaly, sbíraly listy či podzimní plody a hrály si s nimi.

                Počasí nám přálo, prožili jsme společně krásný podzimní výlet.


ŠKOLNÍ ROK 2017 - 2018

Začal školní rok 2017/18. S novým rokem na děti čekaly nově uspořádané třídy a pro mnohé děti i nové paní učitelky a noví kamarádi.

   3. TŘÍDA
Děti se seznamují se svými novými spolužáky, při hrách navazují přátelství, učí se zvládat sociální kontakty a uvědomovat si své důležité postavení ve skupině druhých.  Zároveň rozvíjejí vzájemnou spolupráci. 
V uplynulém týdnu si děti připravily pro svého kamaráda dárek. Ve třetí třídě pracovaly s vlnou, což pro děti není tradiční materiál a o to zábavnější a zajímavější to byla činnost. Vyrobily panáčka-střapáčka a navzájem si dárek předaly. Jsou vedeny k tomu, aby si uvědomovaly
 skutečnost,  jak je pro ně přátelství ve školce důležité a aby  tyto chvíle prožívaly  srdečně a radostně.
Vytvořili jsme společně pravidla chování v mateřské škole, která  děti  velice dobře vnímají a zvládají  jejich dodržování (tedy snaží se).
Doufáme, že budoucí školní rok přinese dětem, ale i nám  krásné zážitky, které podpoří plynulý rozvoj dětských osobností a připraví děti do základních škol.

Mgr.  Jaroslava Kubíková
Mgr.  Jana Nehybová


2. TŘÍDA

   Také děti ze druhé třídy se během prvního měsíce seznámily s prostředím své třídy, přivítaly kamarády a poznaly novou paní učitelku. Zjišťovaly, jaká pravidla musíme dodržovat, zahrály si nejrůznější hry, poznávaly využití herních koutků a již se učí novým poznatkům o světě kolem sebe.
   Společně si 
předaly vyrobený dárek pro kamaráda, jehož výroba byla pro děti zábavná, seznamovaly se s netradiční technikou malování na plastickou  ulitku. Děti si dárek odnesly domů.

Děti jsou ve školce spokojené, začátek roku hezky zvládly a pomalu se připravují na příchod podzimu, který brzy přivítáme v našem lese.

uč.  Kateřina Drábková
uč.  Mirka Rosová


1.TŘÍDA

S novým školním rokem se také naplnila první třída nejmenších dětí, které se spolu postupně seznamují. I přes malé stýskání po mamince jsme zvládli první dny a musíme naše děti velice pochválit. Ráno přicházejí s úsměvem a jsou ve školce rády. Máme z nich radost. Pochvalu si ale zaslouží i rodiče, kteří jsou s nimi  trpěliví a vstřícní.

Velké poděkování patří paní Bachoříkové, která nám ušila krásnou „housenku“ a tím zpříjemnila dětem vycházky. 

uč. Denisa Koucká
uč. Bohuslava Šiknerová
chůva Monika Vrtílková

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
Jméno:
Heslo:
HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Mateřská škola

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign