Naše školka

Městys Brozany n/O, ve kterém se naše mateřská škola nachází, najdete  poblíž „MÁCHOVÝCH LITOMĚŘIC“, v malebné Polabské nížině na okraji tzv. „ZLATÉHO PRUHU ZEMĚ ČESKÉ“. Od naší školy máme 13 km na východ památnou horu Říp, 13 km na sever horu Radobýl a 13 km na západ se tyčí zřícenina hradu Hazmburg.

Od roku 2002 jsme v právní subjektivitě se Základní školou Brozany n/O.

Budova mateřské školy má dvě patra. Prostory mateřské školy jsou prosluněné, prostorné, uspořádané tak, aby se v nich děti dobře cítily a aby se škola stala místem, kam přicházejí s důvěrou a rády. Třídy jsou  nově vybaveny novým dětským nábytkem. Díky poloze školy v klidové části městyse nejsou děti rušeny hlukem z okolí.

Na výzdobě školy se podílejí svými výtvory převážně děti, někdy se jedná také o rodinné práce. Zaměření výzdoby je dáno převážně plynoucím časem,  ročních obdobím  a životem obce.

Zahrada mateřské školy je rozlehlá, zaplněna dětským zahradním  nářadím, které je na hlavní zahradě nově vystavěno z dřevěných materiálů, v předním atriu je zahradní nářadí převážně kovové.  Dále je zde velké pískoviště, které je zakryto proti prudkému slunci poloprůsvitnou plachtou.  Zahrada je osázena stromy, které již zajišťují příjemný stín.

Nově můžeme využívat hřiště s umělým povrchem poblíž školy. Okolí mateřské školy poskytuje velkou nabídku k pohybovým činnostem dětí a  jsou zde lužní lesy, louky, rybník a to nám nabízí možnost krásných vycházek. Preferujeme aktivní pohyb dětí. Při pobytu venku je  nejvíce využívána zahrada mateřské školy a les.

Naším cílem je vytvořit školu, která respektuje a podporuje zdraví všech lidí ve škole (dětí, učitelů, rodičů), podporuje rozvoj dětí ve všech jeho složkách (tělesné, duševní, sociální a duchovní) a v rovnováze s prostředím přírodním a společenským. Přitom vytváříme  optimální podmínky pro prevenci sociálně patologických jevů a snažíme se stát bezpečným místem pro efektivní vzdělávání.

Těšíme se na děti, které přichází do naší mateřské školy.  Přáli bychom si, aby děti  získaly nové kamarády, aby si dovedly hrát a spolupracovat s ostatními. Jsme si vědomi nesmírné zodpovědnosti, kterou jako partneři sdílíme s rodiči při výchově a vzdělávání jejich dětí.