logotyp
Login

Naše školka

 

 

Městys Brozany n/O, ve kterém se naše mateřská škola nachází, najdete  poblíž „MÁCHOVÝCH LITOMĚŘIC“, v malebné Polabské nížině na okraji tzv. „ZLATÉHO PRUHU ZEMĚ ČESKÉ“. Od naší školy máme 13 km na východ památnou horu Říp, 13 km na sever horu Radobýl a 13 km na západ se tyčí zřícenina hradu Hazmburg.

Od roku 2002 jsme v právní subjektivitě se Základní školou Brozany n/O.

Budova mateřské školy má dvě patra. Prostory mateřské školy jsou prosluněné, prostorné, uspořádané tak, aby se v nich děti dobře cítily a aby se škola stala místem, kam přicházejí s důvěrou a rády. Třídy jsou nově vybaveny novým dětským nábytkem. Díky poloze školy v klidové části městyse nejsou děti rušeny hlukem z okolí.

Na výzdobě školy se podílejí svými výtvory převážně děti, někdy se jedná také o rodinné práce. Zaměření výzdoby je dáno převážně plynoucím časem, ročním obdobím a životem obce.

Zahrada mateřské školy je rozlehlá, zaplněna zahradním dětským nářadím, dále je zde velké pískoviště, které je zakryto proti prudkému slunci poloprůsvitnou plachtou.  Zahrada je osázena stromy, které zajišťují příjemný stín.  Zahrada je pravidelně zavlažována novým zavlažovacím systémem, velká část zahrady je nově obestavena plotem, který chrání děti proti prachu z komunikace, a kolem zahrady je vybudován nový chodník.

Venkovní prostory mateřské školy splňují bezpečnostní a hygienické normy podle platných bezpečnostních předpisů, které jsou pravidelně jednou za rokkontrolovány bezpečnostními techniky.

Nově můžeme využívat hřiště s umělým povrchem poblíž školy. Okolí mateřské školy poskytuje velkou nabídku k pohybovým činnostem dětí, jsou zde lužní lesy, louky, rybník a to nám nabízí možnost krásných vycházek. Preferujeme aktivní pohyb dětí. Při pobytu venku je  nejvíce využívána zahrada mateřské školy a les.

Dnes již sídlí mateřská škola v budově stavěné pro děti, ale původní škola byla v Brozanech nad Ohří otevřena 1. ledna roku 1949 v prozatímních prostorách dnešního úřadu městyse Brozany nad Ohří. Do školy bylo zapsáno 43 dětí. Dne 29. dubna 1950 byla mateřská škola přestěhována do budovy čp. 115, u které byla také zahrada.

Dlouhá léta byly tyto prostory určeny dětem, ale v roce 1985 byla mateřská škola přestěhována do nové budovy pavilónového typu, kde sídlí dodnes. V současné době je tato budova po zdařilé rekonstrukci, je zateplena, má nová okna a je velice zdařile esteticky dokončena.

HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Mateřská škola

Created by © 2015 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign