Jméno:
Heslo:

Aktuality MŠ

Novinky ve vyplácení ošetřovného

Pravidla pro ošetřovné se od března mění. Nově mají rodiče nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření školských a dalších dětských zařízení, ale i některých sociálních služeb pro hendikepované. Nárok na ošetřovné mají rodiče dětí mladších 13 let. Přidáváme odkaz na stránku MPSV, kde najdete podrobná pravidla pro poskytnutí ošetřovného. V části Pro rodiče/Ke stažení je k dispozici Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení, který rodič předává zaměstnavateli po skončení kalendářního měsíce. Tento formulář MŠ nepotvrzuje, pouze vyplní rodič.

https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne


Další náměty k činnostem

najdete v části Pro rodiče/Ke stažení. Můžete se třeba vydat na procházku do lesa a splnit několik úkolů. V odkazech jsou nově i omalovánky postav s rouškami, omalovánková pohádka "Jak zvítězit nad drakem Koronem" nebo odkaz na "Bojovku o domácích skřítcích" http://barborabecvarova.cz/bojovka-o-domacich-skritcich-zdarma

Je nám jasné, že někteří nemáte možnost tisknout - v námětech najdete i tzv. VÝZVY k činnostem. Najdete tam i novou výzvu k tvoření DUHY - v ní spolupracujeme s dětmi ze třetí třídy a děkujeme za inspiraci paní učitelce Martině Daniškové.

A pokud budete mít chuť, můžete nám napsat, jak se vám procházka nebo jiné úkoly či pracovní listy líbí. Nebo poslat obrázek či fotografii? Možná budete mít sami nějaký nápad.

Platby za předškolní vzdělávání

Pokud je přerušen provoz MŠ, za předškolní vzdělávání neplatíte.
Platby vám budou vráceny podle přesné délky přerušení provozu. Způsob a termín vrácení se tedy dozvíte v závislosti na vývoji situace.
Děkujeme za pochopení.

Zápis do MŠ pro školní rok 2020-2021

Termín zápisu 5.5.2020 zatím platí.
Čekáme na pokyny z Ministerstva školství a na to, jak se situace bude vyvíjet. O případných změnách v organizaci zápisu budeme včas informovat.
Potřebné tiskopisy a informace naleznete v části Pro rodiče/Ke stažení. Nezapomeňte na potvrzení lékaře o očkování, bez tohoto potvrzení nelze podle platných zákonů dítě do MŠ přijmout (neplatí pro děti, které mají předškolní vzdělávání povinné, tj. děti, které k 31.8.2020 dovrší 5let). Vzhledem k současné situaci postačí toto potvrzení oskenované, jistě bude možné nějak se domluvit s dětským lékařem.
S případnými dotazy se na nás obraťte telefonicky (778 055 214) nebo e-mailem.

Den otevřených dveří odložen

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací nemůžeme Den otevřených dveří v mateřské škole uspořádat.
Jakmile to situace dovolí, vybereme náhradní termín, budeme vás včas informovat.

Milí rodiče,

věřím, že jsme si nikdo nedokázal představit, že tato mimořádná situace nabyde takových rozměrů a potrvá tak dlouho. Bohužel Vám zatím nemohu napsat nic nového, žádné konkrétní plány či vyhlídky.

Naplánovali jsme na 8.dubna velikonoční dílnu, tu bohužel musíme zrušit, stejně tak i plánovaná divadelní představení a další akce. Odsunout musíme zřejmě i Den otevřených dveří. A velký otazník už visí nad výletem do ZOO, který by se měl uskutečnit 13.května.

Připravujeme pro Vás a vaše děti soubory námětů a pracovních listů, najdete je v části Pro rodiče/Ke stažení. Neberte to prosím jako nějaké úkoly. Spíše jako rady a náměty, jak s dětmi trávit čas a jak je zabavit. Není to žádná příprava na školu, na tu jsme se připravovali po celou dobu docházky do mateřské školy. A rozhodně Vás nechceme zahlcovat dalšími povinnostmi, rodiče školáků jich určitě mají hodně. Mějte na paměti, že děti jsou vnímavé, že se s touto situací také musí vyrovnat a že více jak jindy potřebují pocit bezpečí a jistoty, klid a pohodu. Chceme Vám tímto spíš podat pomocnou ruku ve formě námětů a materiálů k činnostem. Neváhejte kdykoli se na nás obrátit, telefonicky či e-mailem.

Prosím pozdravujte děti, přejeme Vám hlavně zdraví, to fyzické i duševní. Věřte, že se na Vás a především na Vaše děti moc těšíme. Držte se!

Za celý kolektiv MŠ zdraví Jaroslava Kubíková


Upozornění - uzavření MŠ

V důsledku epidemiologické situace je
 
 od úterý 17. března   až do odvolání
 
 přerušen provoz mateřské školy
 
Potvrzenou žádost o ošetřovné z důvodu uzavření školy
 
je možné si vyzvednout v pondělí 16.3. v MŠ
 
nebo po telefonické dohodě na tel.777741393 v základní škole
 
O případných změnách budeme informovat na webových stránkách školy.

Zájezd do divadla 25.3. odložen

Vzhledem k aktuálním mimořádným opatřením bylo představení litoměřického divadla 25.března zrušeno.
Vedení divadla nám přislíbilo, že nás budou informovat o případném náhradním termínu.
Prozatím tedy nebudeme peníze na zájezd vracet a počkáme, budeme vás informovat.

Plná moc k vyzvedávání dítěte

- tiskopis nově naleznete v části PRO RODIČE - KE STAŽENÍ

HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Mateřská škola

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign