logotyp
Login

Kronika

Divadelní představení - 24.11.

Divadelní představení - 24.11.Protože nám stále svazují ruce protiepidemiologická opatření, museli jsme zrušit už dvě divadelní návštěvy v mateřské škole a nad plánovanou vánoční pohádkou také stále visí otazník. Proto jsme se my učitelky rozhodly neochudit děti o kulturní zážitky a sehrát jim divadlo samy. V úterý 24.11. tedy mohly děti sledovat, jak ve třídě rostou divadelní kulisy a paní učitelky se oblékají do pohádkových kostýmů. Uslyšely zvoneček a už se mohly ocitnout ve známé pohádce O Červené karkulce. Jako vedoucí učitelka mohu s radostí konstatovat, že mám kolem sebe samé tvořivé a nápadité kolegyně, se kterými se nebojíme udělat si legraci i samy ze sebe a umíme se radovat ze své práce. Dětem se pohádka opravdu moc líbila, odměnou nám byl potlesk a smích. Jistě vám budou děti nad obrázky v naší fotogalerii vyprávět.

Dýňování ve 2.třídě

Dýňování ve 2.tříděV týdnu od 12.října si děti ze druhé třídy připomněly podzim tématem DÝNĚ. Děti je zkoumaly z různých stránek, počítaly je, rozlišovaly jejich velikosti, barvy i výrazy tváří... A nakonec je i vydlabávaly. Jistě jste je obdivovali na výstavce ve školce, na samotnou práci i její výsledky se můžete podívat i v naší fotogalerii. Velkou zásluhu na povedené práci mají naše skvělé provozní pracovnice, které paní učitelce a dětem pomáhaly. A poděkování patří i rodičům, kteří dětem darovali dýně.

Najdi cestu autíčku - projektový den 3.třídy

Najdi cestu autíčku - projektový den 3.třídyV pondělí 5.října jsme přivítali návštěvu ve 3.třídě - IT specialistka přivezla dětem robotické autíčko CAR-KIT a s ním i připravený program, ve kterém jsme se všichni seznámili s možnostmi, jak s tímto autíčkem pracovat. Při různých činnostech se děti učily programovat toto autíčko, rozvíjely předmatematické představy a myšlenkové operace důležité pro pozdější matematické vzdělávání. Děti musely dobře rozlišovat VPRAVO-VLEVO, předjímat, plánovat nebo hledat různá řešení. Těšíme se, že s autíčkem budeme dál pracovat, nalézat různé možnosti her a prostřednictvím moderních technologií rozvíjet osobnosti dětí.

Pečeme štrúdl - projektový den 2.třídy

Pečeme štrúdl - projektový den 2.třídyPřelomu září a října vládla ve 2.třídě jablíčka. Celý týden si děti hrály a pracovaly na téma JABLKO. Při pestrých činnostech rozvíjely smyslové vnímání, předmatematické představy i pohybové dovednosti. Ve čvrtek 1.října přivítaly ve třídě návštěvu, paní kuchařku. Ta spolu s paní učitelkou připravila pro děti projektový den - děti zkoumaly jablíčka z různých stránek a upekly z nich štrúdl. Nakonec si na svém sladkém díle i pochutnaly. Děti byly velmi šikovné a skutečnou práci (nikoli "jen" hru) si opravdu užívaly.
Děkujeme také rodičům za spolupráci. Pěkné bylo poslouchat následné vyprávění dětí, jak si tu dobrotu upekly později i doma s rodiči.

Vítej, podzime! - pěší výlet 3.třídy 24.9.

Vítej, podzime! - pěší výlet 3.třídy 24.9.Přichází podzim a my si to ve školce prostřednictvím nejrůznějších činností výtvarných, literárních, pracovních, pomocí her, zpívání i povídání vysvětlujeme a opakujeme. Děti ze 3.třídy se ve čtvrtek 24.9. vydaly na pěší výlet, aby ten přicházející podzim prožily a poznaly všemi smysly. Naším cílem byly sousední Doksany a zámecký park. Těšili jsme se, že uvidíme zbarvující se listí a nasbíráme si kaštany a jiné podzimní plody. Zažili jsme toho ale podstatně víc. Obdivovali jsme ryby v řece Ohři, našli jsme několik vzácných památných stromů a pojmenovali jsme si je (platan, jinan, tulipánovník). Na morovém sloupu jsme poznali P.Marii s Ježíškem. "Smočili jsme nohy" v zámeckém bazénu. A děti si s velkým zaujetím všímaly, jak je zámek zdevastovaný, přemýšlely, jaké to muselo být v dávných časech a proč to tak je. Bylo to daleko víc zážitků, každého zaujme něco jiného - prohlédněte si prosím fotogalerii a nechte si ty zážitky od dětí vyprávět. Je to důležité pro jejich komunikační dovednosti, ale i emocionální rozvoj.
Děti mají od nás velikou pochvalu! Ušly 5km a byly velice šikovné, pozorné, prostě prima.

Sportovní den - 22.9.

Sportovní den - 22.9.V úterý 22.září odpoledne přivítaly děti na zahradě mateřské školy návštěvníky jim nejmilejší - své rodiče, sourozence i prarodiče. Pozvali jsme je, abychom všichni strávili společné sportovní odpoledne. Pro sportovce bylo připraveno několik disciplín, ve kterých změřily děti své síly s rodiči například v běhu, skoku do dálky, hodu na cíl nebo střelbě na bránu. Nešlo ale pouze o rozvoj pohybových dovedností. Cílem bylo setkat se, popovídat si, společně sdílet zážitky, zasmát se. Pro děti je důležité, že své nejbližší zapojily do svého prostředí a své činnosti.
Děkujeme Vám, rodiče, za milé reakce, pro nás všechny byly ty společně strávené chvíle velmi příjemné. Jistě to nebylo naposledy, další akci už plánujeme.

Září ve školce

Září ve školceOd 1.září se školka opět rozezněla dětskými hlásky, naplno se rozjel nový školní rok. Přivítali jsme nové paní učitelky, ve všech třídách nové kamarády, setkali jsme se v nově upravených a vyzdobených prostorech. Oficiálně máme stále 1., 2. a 3.třídu. Všechny třídy ale letos mají i svůj motivační název, a tak se naši nejmenší schází ve třídě Broučků, prostřední jsou Sovičky a ti nejstarší Námořníci, kteří vypluli na svou důležitou plavbu směrem ke škole. Děti se navzájem seznamují, poznávají prostředí MŠ i pravidla vzájemného soužití. Pro naše nováčky to není nic jednoduchého, ale všichni jim pomáháme a vedou si velmi dobře. Přejeme všem dětem, aby ten nový školní rok byl dobrý, aby se u nás všestranně a harmonicky rozvíjely a hlavně aby u nás byly šťastné. Všichni si držíme palce, abychom nemuseli dveře opět za mimořádných opatření zamknout a abychom to složité období přečkali ve zdraví. Na naše první krůčky se můžete podívat ve fotogalerii MŠ.
HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Mateřská škola

Created by © 2015 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign