Login

Kronika

Dýňování - 16.10.

Dýňování - 16.10.Podzim nás v posledních dnech přesvědčil o tom, že umí být nejen deštivý, ale i slunný a krásný. A k tomu nádhernému podzimu jistě patří i dýně. My jsme se po třech letech vrátili k tradiční tvořivé dílně s názvem Dýňování. Scházíme se nikoli proto, abychom soutěžili o nejhezčí výrobky, ale abychom se společně setkali a měli možnost promluvit si u příjemné činnosti. Pro děti je velmi důležité, když Vás, rodiče, prarodiče či sourozence, uvítají ve svém prostředí. A vskutku se třída změnila v dílnu, ve které vládla příjemná atmosféra. Všichni jsme se navzájem inspirovali, mnozí si odnášeli překrásné výrobky a mnozí nám je nechali ve školce - pomohli nám dotvořit pěknou podzimní výzdobu. Velice Vám děkujeme za účast a za hezké odpoledne.

Máme rádi zvířata - 8.10.

Máme rádi zvířata - 8.10.V úterý 8. října jsme ve školce přivítali veterinární lékařku, která si s dětmi přijela povídat o zvířátkách. Projekt s názvem Máme rádi zvířata organizuje Státní veterinární správa s podporou Ministerstva zemědělství. Děti by se v něm měly dozvědět informace o domácích zvířatech, jak se k nim správně chovat a jak se o ně starat. Největším zážitkem pro naše děti určitě bylo setkání s živými zvířátky - slepičkou a hadem. Rádi jsme také přijali několik propagačních a didaktických dárků na dané téma.

Vítej, podzime - 26.9.

Vítej, podzime - 26.9.

S koncem září jsme i my ve školce přivítali podzim. Prostřednictvím her, písniček, básní a dalších činností děti poznávaly znaky podzimu. Ve všech třídách zhotovily podzimní výrobek, broučky ze skořápek od ořechů. S nimi jsme se nakonec ve čtvrtek 26.9.  vydali na výlet do lesa. Tam jsme pozorovali proměny přírody a hlavně zvířátka, jejich stopy či příbytky. Povídali jsme si, jak různá zvířátka přežívají zimu, jak se na ni chystají. Naše broučky jsme uložili v lese k zimnímu spánku.


Bubnování - 24.9.

Bubnování - 24.9.V úterý 24.září jsme přivítali ve školce tým Radka Jareše s programem Bubnování. Byla to pro nás novinka, moc jsme se těšili a nakonec jsme všichni nadšeně tleskali. Děti prožily nevšední představení, na kterém se aktivně podílely a pracovaly jako tým. Rozvíjely své hudebně pohybové vnímání, koncentraci, rytmické cítění i spolupráci obou hemisfér. Určitě také relaxovaly a uvolnily svou mysl a tělo. A především se báječně bavily.

Začínáme plavat

Začínáme plavatJiž 9.září opět začal plavecký kurz pro naše předškoláky. Děti ze 3.třídy čeká v litoměřickém bazénu 10 lekcí předplavecké výchovy, ve kterých se formou hry seznamují s vodou, učí se v ní bezpečně pohybovat a získávají základní dovednosti pro pozdější plavání. A také si užívají společných radostných chvil se svými kamarády. Jak si naši plaváčci vedli při prvních lekcích, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Září ve školce

Září ve školceOd 2.září se školka opět rozezněla dětskými hlásky, naplno se rozjel nový školní rok. Ve druhé třídě jsme přivítali novou paní učitelku, ve všech třídách nové kamarády. Děti se navzájem seznamují, poznávají prostředí MŠ i pravidla vzájemného soužití. Pro naše nováčky to není nic jednoduchého, ale všichni jim pomáháme a vedou si velmi dobře. Přejeme všem dětem, aby ten nový školní rok byl dobrý, aby se u nás všestranně a harmonicky rozvíjely a hlavně aby u nás byly šťastné. Na naše první krůčky se můžete podívat ve fotogalerii MŠ.

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Mateřská škola

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign