logotyp
Login

Kronika

Pěší výlet 2.třídy - 25.6.

Pěší výlet 2.třídy - 25.6.Ve čtvrtek 25.června se vydaly na výpravu i děti ze 2.třídy. Ačkoli nás počasí nejprve nechávalo v mírném napětí, nakonec se vyčasilo a děti si užily velmi pěkné dopoledne. Výlet jim nabídl spoustu objektů k pozorování a zkoumání, společně posvačily v nově otevřeném kempu, zazpívaly si a zasmály se. A v neposlední řadě si zlepšily svou kondici, vždyť došly až k doksanskému jezu, poznaly velký kus našeho vzácného lesa a urazily téměř 8 kilometrů.

Karneval na rozloučenou - 25.6.

Karneval na rozloučenou - 25.6.Celý týden 22.-26.6. probíhal ve slavnostní náladě - na závěr školního roku děti hrály ty nejoblíbenější hry, zopakovaly si známé písničky, rozdávaly si obrázky z celého roku nebo si vyprávěly, co v průběhu roku zažily. Užily si společný výlet a děti z první třídy oslavily konec školního roku karnevalem v maskách. Proměnily se v nějrůznější pohádkové či zvířecí postavy a dováděly při tanci, hrách a soutěžích. Na rozloučenou si odnesly domů i malý dáreček. Některé děti se do školky vrátí až po prázdninách, ale to už z mnohých budou "druháci" a budou vše ukazovat nejmenším kamarádům.

Pěší výlet 1.třídy - 24.6.

Pěší výlet 1.třídy - 24.6.Ve středu 24.června jsme se vydali na výlet do přírody i my z 1.třídy. Nezapomněli jsme na nezbytné batůžky s pitím a malou sladkostí a hned po svačině jsme vyrazili do brozanského lesa. Děti byly velmi všímavé a cestou objevily mnoho zajímavostí - poslouchaly zpěv ptáčků i kvákání žab, pozorovaly nejrůznější stopy zvířat, rozmanitost terénu, ptaly se, "co jsou to ty kořeny". Několikrát jsme potkali kachny a rozlišili jsme kačera od kačeny. Došli jsme až k památnému dubu a pokusili jsme se ho obejmout. Nakrátko jsme se utábořili u řeky, abychom se posílili na další cestu. Ta nás zavedla dál do lesa kolem ramene Ohře - děti si zaloužily velikou pochvalu za to, jak svižně šly, byly ukázněné a dodržovaly pravidla, na kterých jsme se dohodli. Však jsme nakonec ušli celé 4 kilometry. Byl to mimořádný den.

Pěší výlet 3.třídy - 24.6.

Pěší výlet 3.třídy - 24.6.

Ve středu 24.6. jsme se s dětmi z 3. třídy vydali na pěší výlet. Náš cíl byl jasný – Hostěnice a návštěva statku u Pechů. Vyšli jsme v osm hodin ráno a cesta nám rychle ubíhala. Pozorovali jsme okolí, povídali jsme si a také jsme hráli hru ,,myslím si“. Asi za hodinku jsme dorazili do cíle. Pan Zdeněk Pech nás přivítal na jejich statku a ukázal nám nejen hospodářská zvířata, ale také zemědělskou techniku. Děti tak měly možnost pohladit si koně, králíčky, prasátka a také si zblízka prohlédnout kombajn, traktor nebo třeba nakladač. Cestou zpět jsme si v Hostěnicích udělali malý piknik, kde se děti nasvačily a daly si dobroty, které si na výlet vzaly z domova. Počasí nám celou dobu přálo a výlet se moc povedl.  Bylo to FAJN DOPOLEDNE. Na závěr děkujeme rodině Pechů za to, že nám umožnili návštěvu jejich statku, kterým nás provedli. Moc se nám to líbilo.


Rozloučení s předškoláky 10.6.

Rozloučení s předškoláky 10.6.

Každým rokem v červnu pořádáme ve školce velkou zahradní slavnost, při které se loučíme se školním rokem a hlavně s našimi předškoláky. Letos nám to známý virus překazil. My jsme si ale slavnostní chvíli nenechali vzít úplně. Uspořádali jsme slavnostní rozloučení ve školce za účasti dětí ze všech tříd.

Budoucí prvňáčci svým mladším kamarádům zazpívali nejoblíbenější písničky. Jeden po druhém se pak představili a sdělili, čím by se chtěli stát, až vyrostou. Následně byli pasováni na školáky, obdrželi šerpu, pamětní list a sladkou pozornost. Společně nakonec přednesli slib předškoláka.

Všechno jsme to zaznamenali a paní učitelky z tohoto videa spolu s fotografiemi z celého roku vytvořily pro každého žáka třetí třídy pěkné DVD. Věříme, že se dětem a rodičům bude líbit a že jim aspoň trochu vynahradí zrušenou slavnost.

Přejeme všem našim budoucím prvňáčkům hodně štěstí. Ať se jim ve škole líbí, ať se v ní setkají s dobrými kamarády a hlavně s tou nejlepší paní učitelkou, která je bude mít ráda, která je hodně naučí a dovede je k přesvědčení, že učit se je prima zábava.


Za zvířátky do pohádky - Den dětí ve školce 29.5.

Za zvířátky do pohádky - Den dětí ve školce 29.5.S mírným předstihem jsme oslavili v pátek 29.května ve školce Den dětí. Pozvali jsme děti na pomyslnou cestu "Za zvířátky do pohádky" - na zahradě na ně čekaly oblíbené zvířecí postavy ze známých pohádek. Každá pohádková bytost, namalovaná na obraze, měla pro děti nějaký úkol. U Krtečka děti namotávaly lopatky, u Včelky Máji zavedly všechny včeličky na kytičky, s Bobem a Bobkem házely míčky do klobouků kouzelníka Pokustóna. Jako Kocour děti chodily ve velikých botách, se Čmeldou a Brumdou chytaly malé čmeláky a pro Ferdu šroubovaly matičky a šroubky. Všechny děti byly úspěšné - na stanovištích vyhrály razítko a za splněná razítka obdržely diplom a sladkou odměnu. Ale především prožily veselé, sluníčkem a smíchem zalité dopoledne.
Všem dětem přejeme k jejich svátku hlavně zdraví, lásku a hodně takových radostných dní prožitých nejen v naší školce.

Tvoření v časech pandemie

Tvoření v časech pandemiePřestože je školka v časech koronavirové pandemie uzavřena, přece jen se v ní nezahálí. Provádíme menší či větší úpravy tříd, snad děti mile překvapí. Děláme administrativní práce, uklízíme, desinfikujeme hračky, připravujeme akce pro děti nebo chystáme projekty do budoucna. A také připravujeme různé náměty na činnosti pro děti a rodiče doma. Nejsou to žádné úkoly, spíš rady, jak s dětmi trávit čas a jak je zabavit a přitom rozvíjet.
Jsme rádi, že nám přišly první ohlasy a fotografie. K Terezce a Aničce se přidal třeba Honzík a postavil nádhernou VĚŽ až do stropu. Krásné obrázky namalovaly i Stelinka, Anežka nebo Barunka. Na fotografie jejich tvoření se můžete podívat v naší fotogalerii. Těšíme se na další zprávy a fotky.
Milé děti, všechny vás moc zdravíme a věřte, že už se na vás moc a moc a ještě víc těšíme!

Karneval - 4.3.

Karneval - 4.3.Tradičně v masopustním čase pořádáme karneval i u nás ve školce. Tentokrát jsme se všichni těšili na středu 4.března. V tento den už ráno zavítali do mateřské školy nejrůznější hrdinové, princezny, čarodějky, zvířátka a další pohádkové postavy. Děti se nejprve sešly společně s kamarády ze všech tříd, aby si navzájem prohlédly překrásné masky. Spolu si krátce zatancovaly a pak se odebraly do jednotlivých tříd. Tam prožily dopoledne plné tance, her, soutěží a legrace. V letošním roce jsme mohli obdivovat zvlášť pěkné a nápadité kostýmy, za jejich přípravu vám, milí rodiče, děkujeme. Můžete si je prohlédnout v naší fotogalerii.

Já jsem muzikant - 10.2.

Já jsem muzikant - 10.2.V pondělí 10.2. se děti zúčastnily hudebního projektu s názvem Já jsem muzikant. Prostřednictvím jednoduchého příběhu se seznámily s hudebními nástroji a jejich interpretačními možnostmi. Měly možnost slyšet ukázky známých děl autorů klasické hudby, např. W.A.Mozarta, J.S.Bacha, A.Dvořáka a jiných. Avšak nejen poslouchaly, také si samy zazpívaly, rytmizovaly a tancovaly.

Návštěva hasičské zbrojnice - 5.2.

Návštěva hasičské zbrojnice - 5.2.

Tento týden nás ve školce provází téma:  ,,Čím budu“, kdy se děti zážitkovou metodou seznamují s profesemi dospělých. Ve školce nám tak vznikla například nemocnice, restaurace, policie nebo hasičská stanice. Do opravdové hasičské stanice jsme se dnes šli také s dětmi podívat. Děti si prohlédly hasičské auto a jeho vybavení, vyzkoušely si pravé hasičské uniformy a dozvěděly se spoustu zajímavých informací. Tímto bychom chtěli velice poděkovat brozanským hasičům za to, že nám exkurzi umožnili, a zejména pak panu R. Hornovi, který nás stanicí provedl, vše nám ukázal a odpověděl na naše dotazy. Moc se nám to líbilo.


Cvičíme v nové tělocvičně

Cvičíme v nové tělocvičněOd ledna 2020 mohou naše děti využívat nový prostor v mateřské škole - na místě bývalé ložnice v 1.patře vznikla tělocvična. S podporou ředitele školy a zřizovatele jsme původní lehátka nahradili matracemi, které si děti ze 3.třídy uklízejí do nových skříní a na odpočívání vždy podle potřeby připravují. Dělají to s radostí, jsou velmi pyšné na svou samostatnost a šikovnost. A hlavně se všichni radujeme z nového prostoru, který dětem umožňuje volný pohyb a dostatek příležitostí pro pohybovou výchovu. Jistě se všichni shodneme, jak ta je pro děti důležitá. Tělocvičnu budou využívat nejen děti ze 3.třídy, ale všechny. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak si v ní zacvičily i naše nejlmladší.

Klaun Eddie - 22.1.

Klaun Eddie - 22.1.Ve středu 22.ledna se naše školka opět proměnila v jeviště, tentokrát ale namísto divadelního přímo v cirkusové šapito. Jsme moc rádi, že se nám podařilo sjednat vystoupení Klauna Eddieho, který se svou skupinou hraje během sezony po celé Evropě. Představení to bylo opravdu jedinečné! Mohli jsme se nejen smát vtipným scénkám, ale obdivovat opravdu všestranné umění hlavního představitele - hru na několik dechových nástrojů, obratné kouzlení nebo žonglování s kroužky, talíři, kužely či klobouky. Klaun celý program vtipně poskládal a zapojil i děti. Chvílemi se děti "za břicha popadaly", za pár okamžiků zase napětím ani nedutaly. Smích je prý zdravý a léčivý - dnes jsme pro naše zdraví udělali opravdu mnoho.
Jen si dovolíme jednu poznámku k zamyšlení: v předchozích dnech jsme se setkali u několika dětí s obavami z klauna, dokonce se strachem a slovy o jakémsi "krvavém klaunovi", kterého prý děti znají z televize či z youtube. Mysleme na to, co naše děti sledují, na to, zda máme vždy povědomí o tom, co si pouští např. na youtube. Velké množství možností s sebou nese o to větší množství rizik.

Sváťovo divadlo - 21.1.

Sváťovo divadlo - 21.1.V úterý jsme potleskem přivítali milou a vždy velmi vítanou návštěvu - Sváťovo divadlo. Loutkoherci dětem přijeli zahrát klasickou pohádku O Sněhurce a sedmi trpaslících. Kromě hrané pohádky jsme se samozřejmě dočkali tradičního Sváťova humoru a laskavého rozmlouvání s dětmi. Rovněž i pěkných písniček, scének se známými postavami Kašpárkem nebo Čertíkem a v neposlední řadě jsme opět obdivovali překrásné loutky. Jsme rádi, že Sváťa zvolil tradiční pohádku, kterých je v současné televizní či filmové produkci málo a děti je často neznají. Přitom jsou pro dětskou psychiku tak důležité. Bylo to velmi pěkné, veselé pohádkové dopoledne.

Preventivní program - kontakt s cizí osobou - 8.1.

Preventivní program - kontakt s cizí osobou - 8.1.Součástí našeho vzdělávacího programu je také prevence sociálně patologických jevů jako je násilí, šikana, drogy apod. Různými formami (hrou, četbou, rozhovory, scénkami...) a samozřejmě přiměřeně věku dětí je učíme rozpoznávat nežádoucí jevy a správně se chovat. V těchto dnech řešíme například téma "kontakt s cizí osobou." K tomu nám velmi pomohla společnost Divadlo Ve Tři, která se zaměřuje na preventivní programy pro děti a přijela k nám ve středu 8.1. s pořadem "Neposedná Míša." Autoři formou scének a rozhovorů vedli děti k poznání, co se může stát, když dítě kontaktuje cizí člověk, a jak je třeba se zachovat. Na pořad navážeme dalšími činnostmi a hrami.
Ačkoli to téma řešíme s dětmi opakovaně, dramatické scénky s bonbonky nám stejně ukazují, jak jsou naše děti křehké a ovlivnitelné. Rodiče, nezapomeňte prosím na to téma s dětmi hovořit.

Vánoce ve školce

Vánoce ve školce Také ve školce nás obklopila vánoční atmosféra. Ve třídách zavoněly perníčky, děti vyráběly vánoční dárky i přáníčka pro své rodiny. Zpívali jsme koledy a jiné vánoční písničky, vyprávěli jsme si o narození Ježíška a prohlíželi jsme si různé Betlémy. Děti popisovaly předvánoční přípravy doma i rodinné zvyky. A nakonec jsme se dočkali i malé nadílky.

Přejeme Vám všem poklidné a krásné vánoční svátky. Do nového roku hodně štěstí a hlavně zdraví!

Návštěva kostela - 19.12.

Návštěva kostela - 19.12.Mezi cíle předškolního vzdělávání patří také rozvíjení poznatků o naší zemi a jejích tradicích, o obci a její kultuře, budování vztahu ke svému prostředí. Proto jsme velmi rádi, že jsme s dětmi mohli opět navštívit místní kostel sv.Gotharda a že jsme si jej prohlédli teď před vánočními svátky. Děti tak mohly obdivovat vánoční výzdobu, jesličky, posedět v lavicích a zazpívat si koledy v tomhle krásném a umělecky cenném prostoru. Poděkovali jsme panu Novotnému a paní Koťové, kteří nám návštěvu umožnili.

Vánoční krmení zvířátek

Vánoční krmení zvířátek

Jelikož Vánoce jsou už za dveřmi a s nimi se o vládu přihlásila paní zima, vydali jsme se spolu s dětmi do lesa obdarovat lesní zvířátka. Ve školce jsme jim připravili různé pochoutky nejen krásné na pohled, ale hlavně dobré a zdravé pro zvířátka. Podívejte se s námi, jakou hostinu jsme zvířátkům připravili.


Vánoční vycházka - 12.12.

Vánoční vycházka - 12.12.
Děti ze třetí třídy  se ve čtvrtek 12. prosince vypravily do nedalekých Doksan, aby se podívaly na překrásný slaměný Betlém. Při své výpravě využily služeb veřejné dopravy a jednu cestu se svezly autobusem. V Doksanech obdivovaly slaměné sochy a cestu zpět si zpříjemnily povídáním o Vánocích, o Betlému, ale i pěknou písničkou a cesta jim rychle utekla. 

Divadlo Okýnko - 10.12.

Divadlo Okýnko - 10.12.V úterý 10. prosince k nám zavítalo oblíbené divadélko Okýnko s pohádkou Kouzelná truhlička. Děti zaujalo velmi milé představení, které bylo zasazeno do adventního času. Představení bylo protkané i vánočními koledami, které si děti rády společně s herci zazpívaly. Celý děj se nesl v duchu, že láska a přátelství je nad všechny poklady světa.

Čertování - 6.12.

Čertování - 6.12.Poslední dny jsme prožili ve školce ve znamení mikulášských tradic. Děti ze všech tříd si vyrobily čertovský nebo andělský dárek, na toto téma zpívaly písničky, říkaly básničky, tancovaly či hrály hry. Do mateřské školy Mikuláše a Čerty nepouštíme, děti si jich užívají doma i na obecních akcích. A navíc jsou ve školce bez svých nejbližších a mají se cítit bezpečně. Proto pojímáme tuto tradici spíše jako svátek plný veselí a legrace.
Děti se sešly se svými kamarády z celé školky, navzájem si prohlédly své masky a společně si zazpívaly a zatancovaly. Poté se odebraly do svých tříd, aby tam "složily zkoušku pro čertovský výuční list" - v různých hrách a soutěžích prokázaly svou odvahu, sílu, obratnost či jemnou zručnost. A tak například prolézaly pekelnou branou, skákaly v pytlích nebo  házely bramborou do kotle. Užily si dopoledne bohaté a vskutku veselé.

Adventní setkání - 4.12.

Adventní setkání - 4.12.Ve středu 4.prosince jsme přivítali ve školce děti s jejich blízkými a společně jsme si užili příjemnou adventní atmosféru.
Naším úkolem bylo slavnostně rozsvítit školkové stromečky, ty jsme museli ale nejprve ozdobit. Děti se proto se svými rodinami vrhly do práce a nejrůznějšími technikami a materiály zpracovaly připravené zvonečky či stromečky z kartonu. Vznikly překrásné, vesměs třpytivé dekorace, některé si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. Když jsme je všechny pověsili na stromky, společně jsme si zazpívali dvě vánoční písničky. Až nám běhal mráz po zádech, jak pěkně ten náš sbor zazněl! Poté zhaslo světlo a po hromadném odpočítání se vánoční stromky rozsvítily. Bylo to radostné, sváteční a kouzelné - kéž by nás všechny taková nálada provázela po celé adventní období!
Milí rodiče, děkujeme Vám za účast. Přejeme Vám, ať se pokud možno dokážete ubránit tomu všudypřítomnému kolotoči shánění, uklízení, vaření a pečení. A ať si naopak najdete co nejvíce času jen tak si s dětmi sednout, hrát si, povídat, prostě si jen pomalu užívat ono tajemné očekávání.

Pohádkové dny ve školce

Pohádkové dny ve školceKoncem listopadu se školka proměnila v pohádkový svět. V rámci tématu Pohádky byly pro děti připraveny rozmanité činnosti, při kterých rozvíjely nejrůznější oblasti a stránky osobnosti. Děti hrály pohádky, poslouchaly vypravování nebo četbu, tancovaly na královském plese, čarovaly. Malovaly obrázky nebo tvořily různé pohádkové předměty. Hrály pohybové hry na téma pohádek, např. Na ježibabu. Naše nejmenší děti soutěžily nebo vysvobozovaly zakletou princeznu. Prohlížely si obrázkové knihy. Děti toho prožily opravdu hodně - mohli jste se o tom dočíst na nástěnkách a několik fotek si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Plavecký výcvik 3.třídy

Plavecký výcvik 3.třídyDne 18.listopadu děti ze 3. třídy úspěšně absolvovaly předplavecký výcvik. Byly velmi šikovné, ukázněné a plavecky zdatné, což obdivovaly trenérky plavání. Milí rodiče, můžete na ně být právem pyšní. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout několik fotek z průběhu plaveckého výcviku.

Divadlo Na Klice - 14.11.

Divadlo Na Klice - 14.11.Ve čtvrtek 14.listopadu jsme se nakrátko ocitli v dalekém světe indiánů - členové Divadla Na Klice nám přijeli zahrát pohádku Indiánka Janka. Opět nás čekalo velmi kvalitní představení, plné veselých scének, krásných kostýmů a rekvizit. Slyšeli jsme nejen veselé písničky, ale i hru na kytaru, housle a další nástroje. Děti byly vtaženy do hry  - pomáhaly indiánům se zpěvem a bojovým pokřikem, přispívaly svými nápady a především se upřímně a od srdce zasmály.

Návštěva místní knihovny - 8.11.

Návštěva místní knihovny - 8.11.Jedním z úkolů předškolního vzdělávání je rozvíjet předpoklady pro pozdější čtenářskou gramotnost. A tak už ve školce pěstujeme schopnost naslouchat a porozumět slovům nebo vztah dětí ke knihám a příběhům. Proto zpravidla jeden týden věnujeme přímo tématu Kniha. V tomto týdnu děti nosily své oblíbené knihy z domova, povídaly si o nich, četly si z nich, kreslily. Hrály si na knihovnu i knihkupectví. Také přivítaly ve školce externí odbornici z knihovny. A nakonec i navštívily místní knihovnu v Brozanech. Děti ze třetí třídy dokonce vyrobily svou vlastní knihu, můžete si ji prohlédnout a pročíst v prostorách před 3.třídou, je velmi povedená.

Beseda o knížkách - 7.11.

Beseda o knížkách - 7.11.Ve středu 7.listopadu naši školku navštívila paní dr. Anežka Grimmová, která se v projektech MAP Litoměřice zabývá rozvojem čtenářské gramotnosti. Pro děti měla připraven program, ve kterém je seznámila například s rozdílem mezi knihovnou a knihkupectvím nebo s tím, jak vzniká kniha, kdo je to autor, redaktor či ilustrátor. Děti poznaly různé druhy knih, mohly si je na konci samy prohlédnout. Byly jsme na naše děti pyšné, protože mnoho věděly a znaly a byly velmi pozorné.

Medová snídaně - 5.11.

Medová snídaně - 5.11.V úterý 5. listopadu  jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí ze života včel. V rámci projektu "Medová snídaně" k nám do školky přijel včelař pan Josef Jiřík, který nám vyprávěl o tom, jak vzniká med, jak ho včelaři sbírají a co k tomu potřebují. Na závěr si děti pochutnaly na chlebu s máslem a medem od českého včelaře.
Cílem projektu Ministerstva zemědělství je podpora zdravého životního stylu a propagace kvalitních potravin, především medu. Tímto děkujeme panu Jiříkovi za návštěvu a zajímavé informace podané zábavnou a dětem srozumitelnou formou. Byla to nevšední prima svačina!

Dýňování - 16.10.

Dýňování - 16.10.Podzim nás v posledních dnech přesvědčil o tom, že umí být nejen deštivý, ale i slunný a krásný. A k tomu nádhernému podzimu jistě patří i dýně. My jsme se po třech letech vrátili k tradiční tvořivé dílně s názvem Dýňování. Scházíme se nikoli proto, abychom soutěžili o nejhezčí výrobky, ale abychom se společně setkali a měli možnost promluvit si u příjemné činnosti. Pro děti je velmi důležité, když Vás, rodiče, prarodiče či sourozence, uvítají ve svém prostředí. A vskutku se třída změnila v dílnu, ve které vládla příjemná atmosféra. Všichni jsme se navzájem inspirovali, mnozí si odnášeli překrásné výrobky a mnozí nám je nechali ve školce - pomohli nám dotvořit pěknou podzimní výzdobu. Velice Vám děkujeme za účast a za hezké odpoledne.

Máme rádi zvířata - 8.10.

Máme rádi zvířata - 8.10.V úterý 8. října jsme ve školce přivítali veterinární lékařku, která si s dětmi přijela povídat o zvířátkách. Projekt s názvem Máme rádi zvířata organizuje Státní veterinární správa s podporou Ministerstva zemědělství. Děti by se v něm měly dozvědět informace o domácích zvířatech, jak se k nim správně chovat a jak se o ně starat. Největším zážitkem pro naše děti určitě bylo setkání s živými zvířátky - slepičkou a hadem. Rádi jsme také přijali několik propagačních a didaktických dárků na dané téma.

Vítej, podzime - 26.9.

Vítej, podzime - 26.9.

S koncem září jsme i my ve školce přivítali podzim. Prostřednictvím her, písniček, básní a dalších činností děti poznávaly znaky podzimu. Ve všech třídách zhotovily podzimní výrobek, broučky ze skořápek od ořechů. S nimi jsme se nakonec ve čtvrtek 26.9.  vydali na výlet do lesa. Tam jsme pozorovali proměny přírody a hlavně zvířátka, jejich stopy či příbytky. Povídali jsme si, jak různá zvířátka přežívají zimu, jak se na ni chystají. Naše broučky jsme uložili v lese k zimnímu spánku.


Bubnování - 24.9.

Bubnování - 24.9.V úterý 24.září jsme přivítali ve školce tým Radka Jareše s programem Bubnování. Byla to pro nás novinka, moc jsme se těšili a nakonec jsme všichni nadšeně tleskali. Děti prožily nevšední představení, na kterém se aktivně podílely a pracovaly jako tým. Rozvíjely své hudebně pohybové vnímání, koncentraci, rytmické cítění i spolupráci obou hemisfér. Určitě také relaxovaly a uvolnily svou mysl a tělo. A především se báječně bavily.

Začínáme plavat

Začínáme plavatJiž 9.září opět začal plavecký kurz pro naše předškoláky. Děti ze 3.třídy čeká v litoměřickém bazénu 10 lekcí předplavecké výchovy, ve kterých se formou hry seznamují s vodou, učí se v ní bezpečně pohybovat a získávají základní dovednosti pro pozdější plavání. A také si užívají společných radostných chvil se svými kamarády. Jak si naši plaváčci vedli při prvních lekcích, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Září ve školce

Září ve školceOd 2.září se školka opět rozezněla dětskými hlásky, naplno se rozjel nový školní rok. Ve druhé třídě jsme přivítali novou paní učitelku, ve všech třídách nové kamarády. Děti se navzájem seznamují, poznávají prostředí MŠ i pravidla vzájemného soužití. Pro naše nováčky to není nic jednoduchého, ale všichni jim pomáháme a vedou si velmi dobře. Přejeme všem dětem, aby ten nový školní rok byl dobrý, aby se u nás všestranně a harmonicky rozvíjely a hlavně aby u nás byly šťastné. Na naše první krůčky se můžete podívat ve fotogalerii MŠ.
HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Mateřská škola

Created by © 2015 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign