logotyp
Login

Kronika

Výlet do Zooparku Zelčín - 11.5.

Výlet do Zooparku Zelčín - 11.5.Cílem školkového výletu se v letošním roce stal Zooopark v Zelčíně. Samotným zážitkem bývá už jen to, že s připravenými batůžky vyrážíme velikým autobusem. V Zelčíně na nás čekal bohatý program zahrnující krmení zvířátek a jízdu na koni. Děti měly možnost pohybovat se přímo v ohradách mezi zvířátky, poznaly je opravdu zblízka, mohly je hladit a krmit. Dozvěděly se o nich spoustu informací. Velké děti se projely na koni, ty mladší zase mohly řádit na trampolínách. Samozřejmě jsme si užili také společnu svačinu. Měli jsme tentokrát i štěstí na počasí, krásně nám svítilo sluníčko, byl to zkrátka nádherný a na zážitky bohatý den.

Kavárna pro maminky - 4.5.

Kavárna pro maminky - 4.5.U příležitosti Dne matek jsme ve středu 4.května odpoledne pozvali maminky do "školkové kavárny." Připravili jsme pro ně kávu a jiné nápoje, maminky k nim navíc přinesly spoustu dobrot. V jednotlivých třídách děti nachystaly pro maminky různá překvapení, malé děti třeba videosestřih z činností ve školce, písničky, starší vystoupily s programem. Nechyběly ani dárky, přáníčka a s nimi i pár slziček z lásky. Poté maminky měly možnost posedět a společně si popovídat, některé si s dětmi prohlédly školku nebo si pohrály s oblíbenými hračkami.

Beseda BESIP - 28.4.

Beseda BESIP - 28.4.Ve čtvrtek 28.4. děti ze 4. třídy přivítaly na návštěvě asistentku BESIPU, která si s nimi přijela popovídat o bezpečnosti v silničním provozu. Společně jsme si zopakovali např. jak správně "číst" semafor, jak se přechází silnice, jak je důležitá cyklistická helma nebo co všechno by mělo mít jízdní kolo. Děti se dozvěděly důležité informace ve správnou dobu, právě když začíná cyklistická sezona. Paní Beranová z BESIPU jim přivezla jako dárek i několik ochranných předmětů nebo omalovánky a pracovní listy s dopravní tematikou.

Čarodějnický rej - 27.4.

Čarodějnický rej - 27.4.Celý týden nás provázelo téma čar a kouzel. Děti si na toto téma hrály, tvořily nebo experimentovaly. Ve středu 27.dubna se naše školka změnila v pohádkové doupě plné čarodějnic a kouzelníků - připomněli jsme si lidové tradice vážící se k filipojakubské noci. Avšak pojali jsme je jak jinak než vesele a dovádivě: Děti plnily nejrůznější úkoly, za které byly odměněny "čarodějnickým průkazem". Ve fotogalerii MŠ si můžete prohlédnout, jak lovily pavouky či rozličnou havěť, skákaly přes oheň, házely ropuchou nebo létaly na koštěti. Uvidíte, že to byla velká zábava!

Na Farmě U Toníka - 21.4.

Na Farmě U Toníka - 21.4.Jsme moc rádi, že nadále spolupracujeme s paní Janou Balšánkovou a že jsme opět mohli navštívit nedalekou Farmu u Toníka. Děti si opět odnesly spoustu zážitků, ale i vědomostí a dovedností. Velmi oceňujeme možnost prožitkového učení, profesionalitu a nápadité činnosti, které pro nás paní Balšánková připraví. Můžete nahlédnout do naší fotogalerie.

Velikonoční stezka - 11.4.

Velikonoční stezka - 11.4.Na pondělí 11. dubna jsme pozvali do školky děti i s jejich blízkými, abychom si společně připomněli blížící se jarní svátky. Tentokrát jsme místo tradiční dílny připravili novinku, stezku ve stylu šipkované s velikonočními úkoly a ukrytým pokladem na konci. Naštěstí nám počasí opravdu přálo, na putování děti provázelo sluníčko a i díky tomu se odpolední akce velmi líbila.

Vzhůru na tvrz! - 7.4.

Vzhůru na tvrz! - 7.4.Protože poznáváme významná místa městyse Brozany nad Ohří, každým rokem si několikrát vyšlápneme všech 100 schodů, abychom si prohlédli místní tvrz. Moc děkujeme paní Gabrielové, která nás vždy pozve dál, každoročně se těšíme (a trošku bojíme), že sestoupáme do sklepení k brozanskému katovi.

Návštěva hasičské zbrojnice - 6.4.

Návštěva hasičské zbrojnice - 6.4.V rámci tématu "Tady jsem doma" poznáváme náš městys a jeho významná místa. Proto každý rok navštěvujeme i místní hasičskou zbrojnici. I letos nás hasiči rádi přivítali a ukázali nám spoustu zajímavostí.

Sváťovo divadlo - 5.4.

Sváťovo divadlo - 5.4.V úterý 5. dubna jsme ve školce přivítaly Sváťovo dividlo. Budovou se tak rozezněl dětský smích a milé písničky v podání Sváťi a Alenky. Děti se dočkaly loutkové pohádky Míša Kulička. Představení se dětem velmi líbilo, aktivně se zapojovaly do konverzace, dokonce i nejmenší děti dokázaly vést rozhovor a zazpívat oblíbenou písničku. Nakonec děti dostaly "kouzelné" bonbónky jako sladkou odměnu. Již tradičně bylo setkání se Sváťovým dividlem velice příjemné zpestření školkového programu.

Jarní výlet 4.třídy do lesa - 25.3.

Jarní výlet 4.třídy do lesa - 25.3.Při vynášení Morany v první jarní den děti ze 4.třídy projevily přání podniknout delší výpravu do přírody. Počasí posledních dní nás k tomu přímo vybízelo, a tak jsme v pátek zabalili do batůžku pití a svačinu a vyrazili na cestu. Naším cílem byla "tajná místa", na kterých ještě kvetou vzácné bledulky. Ale objevili jsme toho určitě mnohem více. Prošli jsme stezkou kolem mokřin, kudy jsme společně ještě nikdy nešli. Pojmenovali jsme všechny jarní kytičky, které teď v lese kvetou. Objevili jsme česnek medvědí, který jsme očichali a někteří z nás i ochutnali. Slyšeli jsme datla či strakapouda, sledovali labuť, kachnu nebo jiného neznámého vodního ptáka. Zjistili jsme, co je to rybí přechod. Chválili jsme kamarády, kteří se v lese velmi dobře vyznají a kteří nás vedli. Po cestě jsme i sportovali nebo pochodovali při říkance Arizona. A co je hlavní - bylo nám spolu náramně dobře a potvrdili jsme si, že jsme opravdu dobrá parta!

Vynášení Morany - 21.3.

Vynášení Morany - 21.3.V posledních dnech jsme s dětmi sledovali příchod jara, v lese jsme obdivovali první kytičky nebo jsme pozorovali klíčení a rašení. V první jarní den jsme tradičně vynesli a poslali paní Zimu pryč. Moranu vyráběla každá třída, děti si o ní povídaly nebo poznávaly tento lidový zvyk prostřednictvím seriálu Chaloupka na vršku. Péťa ze 4.třídy nám dokonce přinesl z domova Moranu vyrobenou podle starého zvyku z chleba a jiných potravin. U řeky Ohře jsme se s paní Zimou rozloučili i písničkami, básničkou a pokřikem: "Huš huš huš, uteč Zimo už!"

Klaun Eddie - 7.3.

Klaun Eddie - 7.3.V pondělí 7.března se naše školka opět proměnila v jeviště, tentokrát ale namísto divadelního přímo v cirkusové šapito. Jsme moc rádi, že se nám znovu podařilo sjednat vystoupení Klauna Eddieho, který se svou skupinou hraje během sezony po celé Evropě. Představení to bylo opravdu jedinečné! Mohli jsme se nejen smát vtipným scénkám, ale obdivovat opravdu všestranné umění hlavního představitele - hru na několik dechových nástrojů, obratné kouzlení nebo žonglování s kroužky, talíři, kužely či klobouky. Klaun celý program vtipně poskládal a zapojil i děti. Chvílemi se děti "za břicha popadaly", za pár okamžiků zase napětím ani nedutaly. Smích je prý zdravý a léčivý - dnes jsme pro naše zdraví udělali opravdu mnoho.

Karneval - 17.2.

Karneval - 17.2.Tradičně v masopustním čase pořádáme karneval i u nás ve školce. V průběhu celého týdne si děti připomínaly masopustní tradice, některé z nich samy prováděly, například vyrobily masopustní nástroj zvaný vozembouch nebo připravovaly masopustní dobroty. Ve čtvrtek 17.února pak zavítali do mateřské školy nejrůznější hrdinové, princezny, čarodějky, zvířátka a další pohádkové postavy. Děti se nejprve sešly společně s kamarády ze všech tříd, aby si navzájem prohlédly překrásné masky. Spolu si krátce zatancovaly a pak se odebraly do jednotlivých tříd. Tam prožily dopoledne plné tance, her, soutěží a legrace. V letošním roce jsme mohli obdivovat zvlášť pěkné a nápadité kostýmy, za jejich přípravu vám, milí rodiče, děkujeme.

Návštěva brozanského kostela - 17.12.

Návštěva brozanského kostela - 17.12.Už několik dní se zvláště malé děti velmi těšily na dnešní procházku - jejím cílem byl kostel sv.Gotharda v Brozanech nad Ohří. Děti z 1. a 2. třídy s námi nemohly minulý týden do Doksan a návštěva kostela pro mnohé představovala něco velmi zvláštního a tajemného. Objektem těšení se stala zejména soška andílka, který děkuje za dary pokývnutím hlavičky. Toho se tedy děti nakonec dočkaly, ale radovaly se i nad krásným Betlémem. Ukázali jsme si i obrazy, sochy nebo vitráže v oknech. Starší děti si všimly i zvláštní vůně gotického prostoru a akustiky, kterou jsme také společně vyzkoušeli, když jsme si zazpívali v kostele některé koledy. Děkujeme velice panu Novotnému za zprostředkování prohlídky.

Vánoční nadílka - 16.12.

Vánoční nadílka - 16.12.Ve čtvrtek 16. prosince k nám do školky přišel Ježíšek. Děti se navštívily navzájem v sousedních třídách, až v jedné najednou zvonil zvoneček a objevila se nadílka. Přinesla velkou radost, děti pod stromečkem objevily spoustu hraček pro školku, které jsme rozdělili do všech čtyř tříd, i maličkost pro sebe, kterou si odnesly domů. Kouzelný okamžik si můžete s dětmi připomenout u fotografií v naší fotogalerii.

Divadlo Na Klice - 13.12.

Divadlo Na Klice - 13.12.V pondělí 13. prosince jsme přivítali ve školce divadelní soubor Na Klice, který nám sehrál pohádku se zimní tematikou O zlatém prasátku. Divadelníci nám přivezli do školky přesně to, na co jsme se těšili - veselý příběh, pěkné dekorace a kostýmy, spoustu vtipných scének, spolupráci dětí i písničky doprovázené hrou na kytaru a housle. Odměnili jsme je velkým potleskem, oni nám popřáli krásné Vánoce a velmi nás potěšili, když chválili, jak bezvadné děti v naší školce máme.

Opičky v tělocvičně

Opičky v tělocvičně

V pátek 10.12. jsme si šli poprvé zacvičit do tělocvičny ve třetí třídě. Nejprve jsme úspěšně zdolali schodiště a poté jsme si pořádně protáhli tělo a užili si při tom spoustu legrace. Děti například chodily a přitahovaly se po lavičce, válely sudy na žíněnce, prolézaly strachovým pytlem, házely a chytaly míč, kutálely si s velkým gymnastickým míčem, zdolávaly průlezku a v neposlední řadě si také pořádně zaběhaly. Jak si děti návštěvu v tělocvičně užily, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.


Návštěva doksanského kostela - 10.12.

Návštěva doksanského kostela - 10.12.Každým rokem obdivujeme slaměné sochy v sousední obci, nemohli jsme na ně zapomenout ani o letošních Vánocích. S dětmi ze 3. a 4.třídy jsme spojili tento záměr ještě s jedním zážitkem - domluvili jsme si i prohlídku doksanského kostela. Pan farář Zdík byl velice ochotný a provedl děti kostelem. Děti měly možnost zapálit adventní svíci nebo se podílet na tvoření cestičky k Betlému z krásných kamínků. Pan farář si s dětmi velmi pěkně vyprávěl a ony mu dobře odpovídaly, chválíme je za znalosti i za vzorné chování. Dokonce jim pan farář zazpíval hezkou písničku spojenou s ukazováním. Poté jsme si ještě prohlédli slaměný Betlém v obci. Cestu tam jsme si zkrátili jízdou autobusem, zpátky jsme šli pěšky. A byla to příjemná procházka zasněženou krajinou, měli jsme si o čem vyprávět.

Adventní setkání - 9.12.

Adventní setkání - 9.12.Jsme moc rádi, že jsme se nakonec přece jen mohli setkat v mateřské škole s rodiči a dětmi v adventním čase a ve vánoční atmosféře. Sešli jsme se odpoledne 9.prosince na zahradě mateřské školy, kde byla pro všechny připravena andělská stezka - na několika stanovištích osvětlených svíčkami děti plnily různé úkoly s vánoční tematikou. Za jejich splnění si mohly vybrat vánoční ozdobu a pověsit si ji na školkový stromeček. Poté jsme si společně zazpívali koledy a slavnostně stromeček rozsvítili.


Pečení perníčků - 7. - 9.12.

Pečení perníčků - 7. - 9.12.I ve školce se těšíme a připravujeme se na Vánoce. Zpíváme koledy, připomínáme si vánoční zvyky, zdobíme stromečky i celou školku. A nebojíme se ani pečení. Jak se nám dařilo, se můžete podívat ve fotogalerii.

Čertování - 3.12.

Čertování - 3.12.Poslední dny jsme prožili ve školce ve znamení mikulášských tradic. Děti ze všech tříd si vyrobily čertovský, andělský nebo mikulášský dárek, na toto téma zpívaly písničky, říkaly básničky, tancovaly či hrály hry. Do mateřské školy Čerty nepouštíme, děti si jich užívají doma. A navíc jsou ve školce bez svých nejbližších a mají se cítit bezpečně. Proto pojímáme tuto tradici spíše jako svátek plný veselí a legrace. Ale Mikuláš a Anděl ve čtvrtek přece jen na chvíli mezi nás "přišli", aby s dětmi krátce pohovořili a  přinesli jim malou sladkost. Děti vám jistě prozradily, koho pod maskami odhalily.
Děti se ten čertovský den sešly se svými kamarády z celé školky, navzájem si prohlédly své masky a společně si zazpívaly a zatancovaly. Poté se odebraly do svých tříd, aby tam složily čertovské zkoušky - v různých hrách a soutěžích prokázaly svou odvahu, sílu, obratnost či jemnou zručnost. A tak například prolézaly pekelnou branou, skákaly v pytlích nebo  házely bramborou do kotle. Užily si dopoledne bohaté a vskutku veselé.

Začali jsme plavat

Začali jsme plavatV úterý 23. listopadu jsme přece jen nakonec zahájili kurz předplavecké výchovy pro předškoláky. Děti se velmi těšily a nadšení z kurzu bylo a je nadále opravdu veliké.  Zatím se děti seznamovaly s pravidly pobytu v bazéně, hrály si a při tom už prokazovaly, jak se umí pohybovat ve vodě, učily se odbourávat obavy z vody. Využily už klouzačku, lovily různé hračky, potápěly se pro ně, použily první pomůcky pro nácvik splývání. Děti byly velmi pochváleny, letošní "plaváčci" jsou šikovní. Všichni věříme, že budou moci pokračovat.

Podzimní tvořivá dílna - 26.10.

Podzimní tvořivá dílna - 26.10.V úterý 26. října jsme se sešli ve školce v odpoledních hodinách s dětmi a rodiči, abychom strávili společné chvíle při výtvarném tvoření. Protože se blíží sychravý čas, který si rádi zpříjemňujeme nejrůznějšími světýlky, připravili jsme tvorbu PODZIMNÍCH LUCERNIČEK. Naplánovali jsme techniku tak, aby ji děti hravě zvládly, aby se mohly aktivně zapojit, a tak tomu skutečně bylo. Děti pracovaly se svými rodiči a vytvořily překrásné lucerničky v podzimních barvách a s listopadovými či halloweenskými vzory. Při akci jsme tentokrát spolupracovali s floristkou paní Terezou Reiserovou. Ta na setkání vystavila některé své práce, mohli jsme obdivovat třeba její podzimní věnečky. Současná situace kolem epidemie způsobila, že se nás tentokrát sešlo nezvykle málo. I přesto jsme rádi, že některé děti mohly přivítat rodiče ve školce, pochlubit se svou třídou, oblíbenými hračkami či výrobky a že jsme si mohli navzájem popovídat a společně tvořit.

Podzimní pečení u Opiček - 26.10.

Podzimní pečení u Opiček - 26.10.

V úterý 26. 10. 2021 jsme si s dětmi u Opiček upekli „Podzimní perník“. Přestože nás bylo málo, o to více jsme si společnou práci užili. Děti samy podle obrázkového receptu přidávaly do mísy různé suroviny, míchaly těsto a strouhaly jablka. Perník se nám povedl a společně jsme si na něm moc pochutnali. Děkujeme za spolupráci paním kuchařkám, které nám perník daly upéct do trouby v kuchyni.


Výlet 4.třídy do lesa - 22.10.

Výlet 4.třídy do lesa - 22.10.V pátek 22.října se děti ze čtvrté třídy vydaly na pěší výlet do lesa, aby pozorovaly krásy podzimní přírody. Přestože den předtím se republikou prohnal velmi silný vítr a nechal za sebou znatelné stopy, výlet se velmi povedl. Podzim už vymaloval listy stromů krásnými barvami, až oči přecházely.  Děti našlapaly úctyhodných 5,5 kilometru a překonávaly velké množství překážek v podobě spadaných stromů, větví nebo nerovností terénu v lese. Dobrodružství je čekalo v lesíku okolo slepého ramene řeky Ohře a cestou zpět okolo jezu. Nechyběla ani přestávka na malou svačinu na břehu řeky. Děti si zaslouží velkou pochvalu za to, jak výlet pěkně zvládly, byly to perfektní parťáci a ukáznění návštěvníci lesa.

Podzim u Opiček

Podzim u Opiček

Nejen venku, ale i ve druhé třídě u Opiček zavládl pan Podzim, který nám přináší řadu nevšedních zážitků v podobě barev, vůní a chutí. Děti se blíže seznamovaly s přírodou kolem nás pomocí všech smyslů. Pozorovaly ovoce a zeleninu, ochutnávaly je, dlabaly „bubáka“ z dýně, tvořily ježečky z brambor, tiskaly pomocí bramborových razítek a také si zahrály pohádku „O veliké řepě“, při které zažily spoustu legrace, ale také se toho spoustu naučily. Na představení se také přišly podívat nejmenší děti z první třídy „tygříci“, kteří malé herce odměnili velikým potleskem. Jak si děti podzimní dny ve školce užívají, se můžete podívat ve fotogalerii.


Beseda o školní zralosti - 12.10.

Beseda o školní zralosti - 12.10.V úterý 12. října jsme uspořádali besedu pro rodiče na téma školní zralosti a připravenosti. Pozvání na ni přijala speciální pedagožka z Pedagogicko - psychologické poradny v Litoměřicích Mgr. Erika Drašnarová. Připravila si pro nás informace o různých aspektech školní zralosti, o metodách diagnostiky dětí v PPP nebo o oblastech rozvoje předškoláka. Nabídla rodičům možnosti spolupráce s poradnou či programy pro rozvoj dětí. Velmi důležité bylo, že beseda měla interaktivní charakter, paní magistra reagovala na dotazy a podněty rodičů, iniciovala dialog. Bylo to velmi zajímavé i milé setkání.

Pohádky pana Pohádky - divadlo 7.10.

Pohádky pana Pohádky - divadlo 7.10.Ve čtvrtek 7. října jsme po dlouhé době s radostí přivítali v naší mateřské škole divadelní soubor, Divadlo Kamila Kouly. Umělci pro nás připravili představení Pohádky pana Pohádky, které v sobě ukrývalo dokonce pohádky dvě, O Budulínkovi a Červenou Karkulku. A navíc mělo vše, na co se při dětských představeních těšíme: Nechyběly krásné dekorace a loutky. Líbily se nám veršovánky, písničky, tanečky nebo třeba humorná honička. A divadelníci dokázali s dětmi navázat vztah, komunikovali s nimi a zapojili je do hry. Děti volaly na lišku, pomáhaly Budulínkovi, některé zahrály na hudební nástroje a jiné tancovaly. Jsme rádi, že netradiční program zvládly i naše nejmenší děti a užily si pohádku. Moc se nám všem líbila!

Sportování se zvířátky - 29.9.

Sportování se zvířátky - 29.9.Jsme moc rádi, že se nakonec hrozivá předpověď počasí nevyplnila a že děti ve středu 29. září mohly přivítat na zahradě mateřské školy návštěvníky jim nejmilejší - své rodiče, sourozence i prarodiče. Pozvali jsme je, abychom všichni strávili společné sportovní odpoledne. Pro sportovce bylo připraveno několik disciplín motivovaných zvířátky, ve kterých změřily děti své síly s rodiči například v běhu, skoku, hodu na cíl nebo v překážkové dráze. Nešlo ale pouze o rozvoj pohybových dovedností. Cílem bylo setkat se, popovídat si, společně sdílet zážitky, zasmát se. Pro děti je důležité, že své nejbližší zapojily do svého prostředí a své činnosti.
Děkujeme Vám, rodiče, za milé reakce, pro nás všechny byly ty společně strávené chvíle velmi příjemné. Jistě to nebylo naposledy, další akci už plánujeme.

Preventivní program 4.třídy - 29.9.

Preventivní program 4.třídy - 29.9.Ve středu 29.9. jsme ve 4. třídě přivítali na návštěvě paní učitelku z Pedagogicko - psychologické poradny v Litoměřicích. Připravila pro děti program primární prevence na téma Nebezpečné a nezdravé látky. Cílem takových preventivních programů je připravit děti na společensky nežádoucí jevy, jako jsou například návykové látky, kriminalita, rasismus apod. Děti si poslechly pohádku na dané téma, poté besedovaly, pracovaly s obrázky, vyplňovaly pracovní list. Nebyl to zdaleka jediný preventivní program, obdobných budeme v průběhu roku organizovat více, ať sami, nebo za pomoci odborníků.

Vítej, podzime! - pěší výlet 4.třídy

Vítej, podzime! - pěší výlet 4.třídyVe čtvrtek 23. září děti ze 4.třídy přivítaly podzim obklopeny sluncem zalitou přírodou. Podnikli jsme pěší výlet do zámeckého parku v Doksanech. A protože jsme si zkrátili cestu využitím autobusové dopravy, měli jsme pak dostatek času na objevování nejrůznějších pokladů a zajímavostí. A že jsme jich našli! Vyprávěly vám děti o vzácných stromech platanu, jinanu či "tulipánovníku"? Nebo o altánku s překrásnými malbami na stropě, kde se naše písnička tak pěkně rozléhala? Společně jsme si představovali, jaký musel být život na zámku, když tam fungovala fontánka pod jinanem nebo pracoval zahradník, jehož domek jsme si ukázali. Prošli jsme přes mostek, kde jsme marně hledali dávná kovaná vrátka a "zaplavali jsme si" ve starém bazénu. Věříme, že jsme aspoň trochu přivedli děti k vědomí, že čas plyne, že existovala jiná minulost a že se věci kolem nás mění.
Při svém putování děti vše bedlivě pozorovaly, a tak objevily spoustu přírodních zvláštností, třeba rodinu slimáků, labutě a nakonec datla, který tak usilovně pracoval, až na nás padaly odštěpky kůry.
Děti si od nás zaslouží velkou pochvalu, byly ukázněné, pozorné, nadšené. Je to prima parta!

Návštěva 4.třídy v sadu - 21.9.

Návštěva 4.třídy v sadu - 21.9.Protože nyní žijeme tématem PODZIM a povídáme si například o sklizni ovoce a zeleniny, o jablíčkách ad., byli jsme moc rádi, že jsme byli pozváni panem a paní Horkých do jejich sadu. Některé děti ani nevěděly, co slovo sad znamená. A bylo moc hezké, že si ho proběhly, poznávaly některé stromy a keře, dokonce pomáhaly sklízet jablíčka do košíku. Věříme, že pro ně bylo přínosné i povídání o tom, jak to dřív na vesnici chodilo. Takové návštěvy, exkurze, výlety, kontakt se skutečným světem jen uvítáme, je pro děti velmi důležitý.

Září ve školce

Září ve školceOd 1.září se školka opět rozezněla dětskými hlásky, naplno se rozjel nový školní rok. Přivítali jsme novou paní učitelku a ve všech třídách nové kamarády. Letos jsme se setkali v nových prostorech a ve čtyřech třídách. Všechny třídy mají opět svůj motivační název, a tak se naši nejmenší schází ve třídě Tygříků, druháci jsou Opičky, třeťáci Včelky a ti nejstarší Cestovatelé, kteří vyrazili na svou důležitou cestu směrem ke škole. Děti se navzájem seznamují, poznávají prostředí MŠ i pravidla vzájemného soužití. Pro naše nováčky to není nic jednoduchého, ale všichni jim pomáháme a vedou si velmi dobře. Stačilo pár dní, děti už učinily velké pokroky a my je moc chválíme. Přejeme všem dětem, aby ten nový školní rok byl dobrý, aby se u nás všestranně a harmonicky rozvíjely a hlavně aby u nás byly šťastné. Všichni si držíme palce, abychom nemuseli dveře opět za mimořádných opatření zamknout a abychom to složité období přečkali ve zdraví. Na naše první krůčky se můžete podívat ve fotogalerii MŠ a na fotografiích, které rodičům brzy zašleme.
HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Mateřská škola

Created by © 2015 -2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign