logotyp
Login

Kronika

Rozloučení se školním rokem - 23.6.

Rozloučení se školním rokem - 23.6.Jsme moc rádi, že jsme se po všech peripetiích přece jen mohli sejít na zahradě školky, abychom se rozloučili se školním rokem a s našimi předškoláky. 3. třída se letos jmenovala "Námořníci", a tak se i slavnost nesla v námořnickém duchu. Děti ze 3. třídy vystoupily s krátkým programem, slavnostně jsme se s nimi rozloučili a poté už byla pro všechny připravena různá stanoviště. Děti na nich mohly se svými rodiči plnit úkoly na námořnické téma. 
Akce se zúčastnili také brozanští hasiči, kteří všem nabídli ukázku techniky a na závěr dovádění v hasičské pěně. Sboru dobrovolných hasičů za to moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Návštěva ve škole - 17.6.

Návštěva ve škole - 17.6.Ve čtvrtek se děti ze 3.třídy vydaly na návštěvu základní školy. Pozvala je jejich budoucí paní učitelka, paní Martina Danišková. Ta pro ně také připravila pracovní listy nebo skládanky. Děti jí ukázaly, že jsou moc šikovné, s úkoly si poradily hravě. Navštívily i letošní prvňáčky, kteří jim zazpívali a přečetli z čítanky. Děti poznaly prostředí tříd, ale také chodeb, sociálního zařízení nebo školní družiny. Byla to velmi milá, ale i užitečná návštěva, děti v září nepřijdou do úplně cizího prostředí. Moc se jim ve škole líbilo, jsou natěšené, snad jim nadšení zůstane a vydrží co nejdéle.

Draví ptáci - 16. a 17.6.

Draví ptáci - 16. a 17.6.Jsme rádi, že jsme přece jen po předešlém rušení mohli ve školce přivítat sokolnici paní Gilovou. Zavítala k nám po několika letech a znovu vyvolala velké zážitky. Paní Gilové záleží především na tom, aby si děti odnesly co nejvíce emočních zážitků a poznání, a tak trvala na tom, že bude pracovat nadvakrát s menšími skupinami dětí. Prostřednictvím poutavého povídání, ale také aktivního zapojení dětí, pohybových her a aktivizování různých smyslů předala dětem mnoho informací nejen o sovách, ale o přírodě a její ochraně obecně. Děti byly nadšené, jistě to poznáte i z fotografií v naší fotogalerii.

Výlet do Zooparku Chomutov - 9.6.

Výlet do Zooparku Chomutov - 9.6.Na školní výlet jsme se všichni opravdu těšili - vždyť jsme si ho plánovali už v loňském roce, avšak překazily nám ho všem známé okolnosti. Ve středu 9.6.  jsme tedy s nadšením vyhlíželi objednaný autobus. Příjezd do Chomutova obklopeného černými mraky a zalévaného provazci deště nás proto hodně vyděsil. Naštěstí jsme měli objednaný vláček Amálka, a tak než jsme se nasvačili a rozjeli po ZOO, pršet přestalo a pak už bylo jenom krásně. Velkým zážitkem bylo samozřejmě samotné cestování, jak autobusem, tak výletním vláčkem. Všichni se tradičně těšili i na svačinu a dobrůtky z domova, to je vždycky důležitá součást všech výletů. Ale měli jsme i štěstí na zvířátka. Ačkoli jsme je za dobu určenou pro výlet nemohli vidět všechna, měli jsme možnost podívat se na krmení lachtanů nebo velmi zblízka pozorovat obrovské medvědy. Nikdo určitě nezapomene na to, jak hlasitě nás zdravili chlupatí oslíci. Výlet jsme si zkrátka užili, můžete si o něm nechat vyprávět při prohlížení obrázků ve fotogalerii.

Výlet 2.třídy

Výlet 2.třídy

Ve středu 2. 6. nám sluníčko přálo, a tak se děti z 2. třídy vydaly na plánovaný pěší výlet po okolí Brozan. Všechny děti byly pilně připraveny. Nezapomněly na batůžky s pitím a malým občerstvením, na které se těšily ze všeho nejvíc.
Naše cesta vedla místním lesem, kde bylo připraveno několik úkolů. Ty se týkaly nejen lesních, exotických a domácích zvířat, ale také jarních květin, pohádkových postav, hádanek a zpěvu, nezapomněli jsme i na trochu tělocviku.
Všechna stanoviště se podařilo splnit na jedničku a my jsme na naše/vaše děti moc pyšné.
Po otevření posledního úkolu se děti dozvěděly místo, kde by mohl být ukrytý poklad, který si mimochodem všichni zasloužili. S nadšením jsme vyrazili k řece, kde opravdu překvapení čekalo. 
Na písečné pláži jsme se posilnili dobrotami z domova a vydali jsme se zpět do školky.
Věříme, že si děti výlet užily.


Den dětí - 1.6.

Den dětí - 1.6.První červnový den slavíme svátek dětí, a tak jsme pro děti připravili ve školce slavnostní dopoledne. Tentokrát pojmenované SLADKÝ DĚTSKÝ DEN. Ne, neznamená to, že bychom jen mlsali. Ale na děti čekaly na zahradě hry a soutěže motivované sladkými dobrotami. A tak jsme skákali slalom mezi obřími lízátky, házeli maxi bonbony do maxi sáčku, přeskakovali obrovské dorty, kličkovali s velkým donutem mezi zmrzlinami a tak dále. Vždyť si vše můžete prohlédnut v naší fotogalerii a s dětmi si o tom povyprávět. Samozřejmě jsme si za odměnu pak trochu zamlsali, vždyť byl svátek.
Nejen jeden den, nýbrž celý týden se nese ve svátečním duchu. A tak si děti v průběhu týdne plní svá přání, druhá třída se vydala na putování za pokladem, naši nejmenší si uspořádali hostinu. A třeťáci si po vzoru Pejska a Kočičky upekli k svátku dort.
Chtěli bychom poděkovat paní Mihálikové, která nám darovala ke Dni dětí sladké odměny, a paní Šímové, která donesla čerstvé jahody.
Jako vedoucí MŠ bych ráda vyslovila i poděkování svým kolegyním, které jsou velmi kreativní, přišly se spoustou nevšedních nápadů na dekorace a pomůcky a ty pak pečlivě a krásně samy vytvořily.

Naše Brozany

Naše BrozanyV posledních dnech se zabýváme ve školce tématem našeho bydliště. Poznáváme městys Brozany, všímáme si významných staveb, hezkých míst v obci i přírodních cenností. Zjišťujeme, kde a jak lidé žijí, stavíme nebo kreslíme domy. Navštívili jsme i brozanskou tvrz, jak si můžete prohlédnout ve fotogalerii, to je vždycky trochu tajemný, ale bohatý zážitek.

Čarodějnický rej - 30.4.

Čarodějnický rej - 30.4.Celý týden nás provázelo téma čar a kouzel. Ve fotogalerii uvidíte, jak si děti hrály, tvořily nebo experimentovaly. V pátek 30.dubna se naše školka změnila v pohádkové doupě plné čarodějnic, kouzelníků či strašidel - připomněli jsme si lidové tradice vážící se k filipojakubské noci. Avšak pojali jsme je jak jinak než vesele a dovádivě: Děti plnily nejrůznější úkoly, za které byly odměněny "čarodějnickým průkazem". Ve fotogalerii MŠ si můžete prohlédnout, jak lovily pavouky či rozličnou havěť, skákaly přes oheň, házely ropuchou nebo létaly na koštěti. Uvidíte, že to byla velká zábava!

Výstava čarodějnic

Výstava čarodějnicNaše mladší děti nemohly z epidemiologických důvodů do školky, a nemohly se tedy zúčastnit tradičního čarodějnického reje. Zejména pro ně (ale nejen pro ně) jsme uspořádali akci Čarodějnický plot. Děti si mohly doma vyrobit čarodějnici podle své fantazie a donést ji na výstavu připravenou na plotě školky. Tam pro ně byly připraveny úkoly a odměny. Jsme moc rádi, že se akce setkala s velkou odezvou a že se na výstavě sešlo tolik výtvorů. Na to, jak krásná vznikla výstava, se podívejte v naší fotogalerii. Děkujeme všem, kteří ji s námi společně vytvořili.

Doksanské čarodějnice - pěší výlet 28.4.

Doksanské čarodějnice - pěší výlet 28.4.Ve středu 28.4. jsme se vydali do Doksan, abychom si prohlédli tamější slaměné sochy čarodějnic. Cestu tam jsme si zkrátili využitím autobusu, a tak jsme ušetřili čas, nemuseli jsme pospíchat a mohli jsme si výlet užívat. Kromě čarodějnic jsme poznávali sousední vesnici a pozorovali jarní přírodu. Neopomněli jsme jez, vodní elektrárnu, rybí přechod, voňavé kvetoucí stromy či popadané kmeny v lese. Uviděli jsme spoustu květin i zvířat. A také jsme si užili

Na farmě

Na farměDěti se v týdnu od 19.dubna zúčastnily projektu Na farmě, při kterém se dozvěděly mnoho informací o domácích zvířatech. Tyto vědomosti získávaly především prostřednictvím aktivních činností, her či pokusů. A nakonec i navštívily skutečnou farmu, mohly poznat živá zvířata a zapojit se do péče o ně. Byl to pro nás všechny velký zážitek a moc děkujeme paní Janě Balšánkové za jeho zprostředkování. Těšíme se na další spolupráci.

Vynášení Morany

Vynášení MoranyPo uzavření školky z důvodů epidemické situace jsme se konečně dočkali a 12.dubna jsme se zase sešli ve třídách, i když jen předškoláci a s nezbytnými mimořádnými opatřeními. Celý týden si děti při hrách a činnostech připomínaly příchod jara, aby v pátek téma završily vynesením Morany. Vyráběli jsme si ji už před rokem, ovšem pak přišla pandemie, v loňském březnu se školka uzavřela a my jsme Moranu nemohli poslat pryč. Zůstala stát ve školce v koutě - s dětmi jsme se teď smáli, že to byla možná velká chyba. Letos se navíc situace opakovala, s příchodem jara se dveře školky opět uzavřely. A tak jsme se vydali splnit úkol teď v dubnu. Moranu jsme odnesli , zapálili a nechali ji odplout po řece do dalekých krajů. Snad s tímto symbolem zimy odplula i všechna smůla a začne se blýskat na lepší časy.

Návštěva hasičské zbrojnice

Návštěva hasičské zbrojnice

Poslední únorový týden nás ve školce provázelo téma ,,Ochrana před nebezpečím“, děti si formou her či příběhů připomněly, která nebezpečí by jim mohla hrozit, jak jim předcházet nebo kde hledat pomoc. Ve školce nám tak vznikla například nemocnice, policie nebo hasičská stanice, děti se seznamovaly s telefonními čísly záchranných složek. Do opravdové hasičské stanice jsme se v pátek 26.2. šli také s dětmi podívat. Děti si prohlédly hasičské auto a jeho vybavení, vyzkoušely si pravé hasičské uniformy a dozvěděly se spoustu zajímavých informací. Tímto bychom chtěli velice poděkovat panu R. Hornovi a dalším brozanským hasičům, kteří nás stanicí provedli, vše nám ukázali a odpověděli na naše dotazy. Moc se nám to líbilo.


Karneval - 19.2.

Karneval - 19.2.Tradičně v masopustním čase pořádáme karneval i u nás ve školce. V průběhu celého týdne si děti připomínaly masopustní tradice, některé z nich samy prováděly, například vyrobily masopustní nástroj zvaný vozembouch nebo vynesly basu. V pátek 19.února pak zavítali do mateřské školy nejrůznější hrdinové, princezny, čarodějky, zvířátka a další pohádkové postavy. Děti se nejprve sešly společně s kamarády ze všech tříd, aby si navzájem prohlédly překrásné masky. Spolu si krátce zatancovaly a pak se odebraly do jednotlivých tříd. Tam prožily dopoledne plné tance, her, soutěží a legrace. V letošním roce jsme mohli obdivovat zvlášť pěkné a nápadité kostýmy, za jejich přípravu vám, milí rodiče, děkujeme. Můžete si je prohlédnout v naší fotogalerii.

Stavitel města - projekt 3.třídy

Stavitel města - projekt 3.třídyVe středu 10.února se děti ze 3.třídy zúčastnily projektu Malé technické univerzity "Stavitel města." Cílem programů Malé technické univerzity je rozvíjet u dětí technické a logické dovednosti. Pod vedením lektorky této organizace se děti seznamovaly se skladbou měst, s nejdůležitějšími stavbami, poznávaly piktogramy, které je označují. Okolo silnice postavily město, poznaly některé mapy. Na jednoduché mapě se učily orientovat, samy si ji vytvořily. Při práci rozvíjely i sociální dovednosti, byly vedeny ke spolupráci v týmu, musely se domlouvat. Uplatnily i svoji tvořivost nebo prostorové vnímání.

Zvířátka v zimě - projekt 2.třídy

Zvířátka v zimě - projekt 2.třídy

První únorový týden byl ve 2. třídě plný lesních zvířátek. Děti je poznávaly na obrázku, poslouchaly jejich zvuky a přiřazovaly jim stopy. Také se seznámily se základními druhy ptáčků a společně jsme jim navěsili ptačí zob kolem školky. Děti tak mohou pozorovat, jak si ptáčkové pochutnávají, a zároveň mít radost, že jim pomohly. Hráli jsme různé hry, procvičili jsme si číselnou řadu, objevili jsme nové zvíře (rysa) a zahráli jsme si pohádku "Boudo,budko". Máme radost, že mají naše děti vztah k přírodě a chuť pomáhat.


Perníková chaloupka

Perníková chaloupkaVe čtvrtek 4.února se naše paní učitelky znovu staly herečkami a školková třída se proměnila v divadelní prkna. Protože nám situace stále nedovoluje pozvat do školky divadelní ani jiná představení a protože nechceme děti úplně ochudit o kulturní zážitky, opět jsme jim zahrály divadlo samy. Děti zhlédly pohádku Perníková chaloupka a odměnily nás za ni velkým potleskem. O tom, jak si to užily a jak se (nám) nasmály, se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Zima ve školce

Zima ve školcePodnebí v našem kraji nám moc nedovoluje užít si ve školce tu pravou ladovskou zimu. My se ale nenecháme odradit, jsme tvořiví a plní nápadů, a tak si zimu vykouzlíme. Děti si vyrábějí zimní dekorace, tvoří ledové obrázky, staví sněhuláky a koulují se i bez sněhu, zkrátka si vždy poradí. Námořníci ze třetí třídy se dokonce vydali na výpravu do polárních krajin. Vyzkoušeli si některé zimní sporty a za celý sportovní týden vyhráli zlaté olympijské medaile. Podívejte se v naší fotogalerii.

Vánoční besídka s nadílkou - 17.12.

Vánoční besídka s nadílkou - 17.12.Poslední dny ve školce probíhaly ve vánoční atmosféře. Ve čtvrtek 17.12. se děti sešly se všemi kamarády a u stromečku si společně povídaly a zpívaly vánoční koledy. U dalšího stromečku objevily nadílku od Ježíška - hračky pro školku i malou pozornost pro každého, batůžek, který si mohou samy dotvořit. Děti měly velkou radost a hned si začaly nové hračky užívat. Nezapomněli jsme ani na sváteční hostinu - u slavnostního stolu jsme si připili na krásné Vánoce a ochutnali jsme vánoční sušenky, které jsme společně ve školce upekli.


Přejeme Vám všem krásné Vánoce
a do nového roku hodně štěstí a hlavně zdraví.

Adventní setkání s dětmi a rodiči - 16.12.

Adventní setkání s dětmi a rodiči - 16.12.Jsme moc rádi, že jsme se nakonec přes všechny překážky mohli setkat v mateřské škole s rodiči a dětmi v adventním čase a ve vánoční atmosféře. Nemohli jsme si sice zazpívat ani se setkat všichni najednou jako jedna velká školková rodina, ale podařilo se nám vymyslet alespoň jeden způsob, abychom byli v souladu s epidemiologickými pravidly. Děti a jejich rodiny přicházely v podvečer 16.prosince na zahradu mateřské školy v menších skupinách. Děti si mohly na připravený stromek pověsit vánoční ozdobu s přáním a společně si prohlédnout výstavu perníčků. Po zahradě byla pro rodiny připravena "andělská stezka" - na několika stanovištích osvětlených svíčkami plnily různé úkoly s vánoční tematikou.
I když nevšední, bylo to moc příjemné setkání. Všichni bychom si ale moc přáli, aby příště mohlo proběhnout společně, bez svazování nejrůznějšími pravidly či zákazy.

Výstava perníčků

Výstava perníčkůVánoční atmosféru v naší školce dotvořila výstava perníčků. Akce "pečeme perníčky" byla dobrovolná, o to více jsme obdivovali, kolik se zapojilo pekařů.
Mohli jsme si prohlédnout tradiční perníčky i jiné výrobky z perníkového těsta, ale získat i užitečné rady a tipy zkušených perníkářek a osvědčené recepty. Na některých perníčkách jsme obdivovali jemnost a preciznost, některé byly přímo uměleckými díly. Jiné nás inspirovaly nevšedními nápady či použitými materiály. A velice jsme tleskali výtvorům dětí, které se aktivně zapojily a s nadšením nám o tom pak vyprávěly.
Ještě jednou moc a moc děkujeme všem, kteří s námi výstavu připravili!


Vánoční výlet 3.třídy do Doksan

Vánoční výlet 3.třídy do DoksanKaždým rokem obdivujeme slaměné sochy v sousední obci, nemohli jsme na ně zapomenout ani o letošních Vánocích. S dětmi ze 3.třídy jsme spojili tento záměr ještě s jedním zážitkem - domluvili jsme si i prohlídku doksanského kostela. Pan farář Zdík byl velice ochotný a provedl děti kostelem, dovedl nás i do míst, kam se běžně nedostaneme. Děti měly možnost vidět třeba prastarý doksanský Betlém, prozatím uložený, nebo románskou kryptu, v jejiž akustice jsme si zazpívali, mohly usednout do bohatě zdobených dřevěných lavic u hlavního oltáře . Pan farář si s dětmi velmi pěkně vyprávěl a ony mu dobře odpovídaly, chválíme je za znalosti i za vzorné chování. Poté jsme si ještě prohlédli slaměný Betlém v obci. Cestu tam jsme si zkrátili jízdou autobusem, zpátky jsme šli pěšky. A byla to příjemná procházka, měli jsme si o čem vyprávět.

Vánoční pečení

Vánoční pečeníK Vánocům neodmyslitelně patří i vůně vanilky, skořice, badyánu, zkrátka pečení. Protože ve školce seznamujeme děti s nejrůznějšími vánočními tradicemi a protože u nás klademe důraz na aktivní a prožitkové učení, nemohli jsme vynechat ani vánoční pečení. Pomohly nám s ním i paní kuchařky z naší školní jídelny, těm patří velký dík. Ale do práce se vrhly hlavně děti. Některé měly zřejmě těsto v ruce poprvé, většina ale uchopila vykrajovátka jako zkušení cukráři. Co bylo výsledkem našeho snažení, to nemůžeme úplně prozrazovat, to bude součástí našeho vánočního překvapení pro rodiny.

Čertování 4.12.

Čertování 4.12.Poslední dny jsme prožili ve školce ve znamení mikulášských tradic. Děti ze všech tříd si vyrobily čertovský nebo andělský dárek, na toto téma zpívaly písničky, říkaly básničky, tancovaly či hrály hry. Do mateřské školy Čerty nepouštíme, děti si jich užívají doma. A navíc jsou ve školce bez svých nejbližších a mají se cítit bezpečně. Proto pojímáme tuto tradici spíše jako svátek plný veselí a legrace. Ale Mikuláš a Anděl v pátek přece jen na chvíli mezi nás "přišli", aby s dětmi krátce pohovořili a  přinesli jim malou sladkost. Děti vám jistě prozradily, koho pod maskami odhalily.
Děti se ten čertovský den sešly se svými kamarády z celé školky, navzájem si prohlédly své masky a společně si zazpívaly a zatancovaly. Poté se odebraly do svých tříd, aby tam "složily zkoušku pro čertovský výuční list" - v různých hrách a soutěžích prokázaly svou odvahu, sílu, obratnost či jemnou zručnost. A tak například prolézaly pekelnou branou, skákaly v pytlích nebo  házely bramborou do kotle. Užily si dopoledne bohaté a vskutku veselé.

Divadelní představení - 24.11.

Divadelní představení - 24.11.Protože nám stále svazují ruce protiepidemiologická opatření, museli jsme zrušit už dvě divadelní návštěvy v mateřské škole a nad plánovanou vánoční pohádkou také stále visí otazník. Proto jsme se my učitelky rozhodly neochudit děti o kulturní zážitky a sehrát jim divadlo samy. V úterý 24.11. tedy mohly děti sledovat, jak ve třídě rostou divadelní kulisy a paní učitelky se oblékají do pohádkových kostýmů. Uslyšely zvoneček a už se mohly ocitnout ve známé pohádce O Červené karkulce. Jako vedoucí učitelka mohu s radostí konstatovat, že mám kolem sebe samé tvořivé a nápadité kolegyně, se kterými se nebojíme udělat si legraci i samy ze sebe a umíme se radovat ze své práce. Dětem se pohádka opravdu moc líbila, odměnou nám byl potlesk a smích. Jistě vám budou děti nad obrázky v naší fotogalerii vyprávět.

Dýňování ve 2.třídě

Dýňování ve 2.tříděV týdnu od 12.října si děti ze druhé třídy připomněly podzim tématem DÝNĚ. Děti je zkoumaly z různých stránek, počítaly je, rozlišovaly jejich velikosti, barvy i výrazy tváří... A nakonec je i vydlabávaly. Jistě jste je obdivovali na výstavce ve školce, na samotnou práci i její výsledky se můžete podívat i v naší fotogalerii. Velkou zásluhu na povedené práci mají naše skvělé provozní pracovnice, které paní učitelce a dětem pomáhaly. A poděkování patří i rodičům, kteří dětem darovali dýně.

Najdi cestu autíčku - projektový den 3.třídy

Najdi cestu autíčku - projektový den 3.třídyV pondělí 5.října jsme přivítali návštěvu ve 3.třídě - IT specialistka přivezla dětem robotické autíčko CAR-KIT a s ním i připravený program, ve kterém jsme se všichni seznámili s možnostmi, jak s tímto autíčkem pracovat. Při různých činnostech se děti učily programovat toto autíčko, rozvíjely předmatematické představy a myšlenkové operace důležité pro pozdější matematické vzdělávání. Děti musely dobře rozlišovat VPRAVO-VLEVO, předjímat, plánovat nebo hledat různá řešení. Těšíme se, že s autíčkem budeme dál pracovat, nalézat různé možnosti her a prostřednictvím moderních technologií rozvíjet osobnosti dětí.

Pečeme štrúdl - projektový den 2.třídy

Pečeme štrúdl - projektový den 2.třídyPřelomu září a října vládla ve 2.třídě jablíčka. Celý týden si děti hrály a pracovaly na téma JABLKO. Při pestrých činnostech rozvíjely smyslové vnímání, předmatematické představy i pohybové dovednosti. Ve čvrtek 1.října přivítaly ve třídě návštěvu, paní kuchařku. Ta spolu s paní učitelkou připravila pro děti projektový den - děti zkoumaly jablíčka z různých stránek a upekly z nich štrúdl. Nakonec si na svém sladkém díle i pochutnaly. Děti byly velmi šikovné a skutečnou práci (nikoli "jen" hru) si opravdu užívaly.
Děkujeme také rodičům za spolupráci. Pěkné bylo poslouchat následné vyprávění dětí, jak si tu dobrotu upekly později i doma s rodiči.

Vítej, podzime! - pěší výlet 3.třídy 24.9.

Vítej, podzime! - pěší výlet 3.třídy 24.9.Přichází podzim a my si to ve školce prostřednictvím nejrůznějších činností výtvarných, literárních, pracovních, pomocí her, zpívání i povídání vysvětlujeme a opakujeme. Děti ze 3.třídy se ve čtvrtek 24.9. vydaly na pěší výlet, aby ten přicházející podzim prožily a poznaly všemi smysly. Naším cílem byly sousední Doksany a zámecký park. Těšili jsme se, že uvidíme zbarvující se listí a nasbíráme si kaštany a jiné podzimní plody. Zažili jsme toho ale podstatně víc. Obdivovali jsme ryby v řece Ohři, našli jsme několik vzácných památných stromů a pojmenovali jsme si je (platan, jinan, tulipánovník). Na morovém sloupu jsme poznali P.Marii s Ježíškem. "Smočili jsme nohy" v zámeckém bazénu. A děti si s velkým zaujetím všímaly, jak je zámek zdevastovaný, přemýšlely, jaké to muselo být v dávných časech a proč to tak je. Bylo to daleko víc zážitků, každého zaujme něco jiného - prohlédněte si prosím fotogalerii a nechte si ty zážitky od dětí vyprávět. Je to důležité pro jejich komunikační dovednosti, ale i emocionální rozvoj.
Děti mají od nás velikou pochvalu! Ušly 5km a byly velice šikovné, pozorné, prostě prima.

Sportovní den - 22.9.

Sportovní den - 22.9.V úterý 22.září odpoledne přivítaly děti na zahradě mateřské školy návštěvníky jim nejmilejší - své rodiče, sourozence i prarodiče. Pozvali jsme je, abychom všichni strávili společné sportovní odpoledne. Pro sportovce bylo připraveno několik disciplín, ve kterých změřily děti své síly s rodiči například v běhu, skoku do dálky, hodu na cíl nebo střelbě na bránu. Nešlo ale pouze o rozvoj pohybových dovedností. Cílem bylo setkat se, popovídat si, společně sdílet zážitky, zasmát se. Pro děti je důležité, že své nejbližší zapojily do svého prostředí a své činnosti.
Děkujeme Vám, rodiče, za milé reakce, pro nás všechny byly ty společně strávené chvíle velmi příjemné. Jistě to nebylo naposledy, další akci už plánujeme.

Září ve školce

Září ve školceOd 1.září se školka opět rozezněla dětskými hlásky, naplno se rozjel nový školní rok. Přivítali jsme nové paní učitelky, ve všech třídách nové kamarády, setkali jsme se v nově upravených a vyzdobených prostorech. Oficiálně máme stále 1., 2. a 3.třídu. Všechny třídy ale letos mají i svůj motivační název, a tak se naši nejmenší schází ve třídě Broučků, prostřední jsou Sovičky a ti nejstarší Námořníci, kteří vypluli na svou důležitou plavbu směrem ke škole. Děti se navzájem seznamují, poznávají prostředí MŠ i pravidla vzájemného soužití. Pro naše nováčky to není nic jednoduchého, ale všichni jim pomáháme a vedou si velmi dobře. Přejeme všem dětem, aby ten nový školní rok byl dobrý, aby se u nás všestranně a harmonicky rozvíjely a hlavně aby u nás byly šťastné. Všichni si držíme palce, abychom nemuseli dveře opět za mimořádných opatření zamknout a abychom to složité období přečkali ve zdraví. Na naše první krůčky se můžete podívat ve fotogalerii MŠ.
HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Mateřská škola

Created by © 2015 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign