Skřítci Podzimníčci

S prvními podzimními dny jsme ve školce vyhlásili podzimní domácí tvoření. Děti dostaly za úkol se svými rodiči vytvořit SKŘÍTKA PODZIMNÍČKA z nejrůznějších přírodních materiálů. A rodiny se úkolu zhostily s velkou energií. Opravdu mile nás překvapilo, kolik se sešlo Podzimníčků a kolik nápadů a tvořivosti všichni společně prokázali. Děti nám představovaly své výtvory s velkou radostí a hrdostí.

Na chodbách mateřské školy nám tak vznikla krásná výstava. Prohlížení výstavky můžete využít k povídání, ale třeba například i k rozvíjení zrakové pozornosti, k zaměřování zraku na detaily: Kdo první najde skřítka z dýně? Kdo najde skřítka ze šišky? Najdeš na některém skřítkovi houbičku? Kdo první uvidí peříčko? Mech? Jeřabiny? Kukuřici? Kolik má na čepici žaludů? Uhodneš, z čeho jsou tyto oči? A tak podobně....

Přejeme Vám všem krásné podzimní dny, plné sluníčka, zářivých barev a radostí.

Podzimní výlet 4.třídy - 21.9.

Podzimní výlet 4.třídy - 21.9.Podzim klepe na vrátka, a tak se děti ze 4.třídy vydaly na pěší výlet, aby prozkoumaly změny v přírodě. Cestu do doksanského parku jsme si zkrátili využitím autobusové dopravy, a tak jsme měli více času na nejrůznější zážitky. Společně jsme poznali doksanský zámek a všímali jsme si například soch nebo chátrající architektury. Objevili jsme památné stromy platan a jinan, v pavilonu v parku jsme obdivovali nástropní malby a vyzkoušeli jsme si i zdejší akustiku. Překvapením pro mnohé byl bazén v parku, u něj jsme sbírali kaštany nebo žaludy. Chvíli jsme si užili i na dětském hřišti a zpáteční cestu jsme zvládli přes jez a brozanský les. Byl to prima výlet, bohatý na zážitky. Děti si zasloužily velkou pochvalu za to, jaký kus cesty ušly a jak byly šikovné.

Školková olympiáda

Školková olympiádaPočasí nás ve středu 21. září nejprve trochu vystrašilo, ale nakonec jsme měli štěstí a děti mohly přivítat na zahradě mateřské školy návštěvníky jim nejmilejší - své rodiče a sourozence. Pozvali jsme je, abychom všichni strávili společné sportovní odpoledne. Pro sportovce bylo připraveno několik disciplín, ve kterých změřily děti své síly s rodiči například v běhu, skoku, hodu na cíl nebo v překážkové dráze. Nešlo ale pouze o rozvoj pohybových dovedností. Cílem bylo setkat se, popovídat si, společně sdílet zážitky, zasmát se. Pro děti je důležité, že své nejbližší zapojily do svého prostředí a své činnosti.
Děkujeme Vám, rodiče, za milé reakce, pro nás všechny byly ty společně strávené chvíle velmi příjemné.

Created by © 2015 -2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign