logotyp
Login

Kronika

Představení divadla Úsměv - 11.4.

Představení divadla Úsměv - 11.4.Ve čtvrtek 11.dubna jsem ve školce přivítali divadlo Úsměv Ludmily Frištenské. Děti zhlédly loutkové představení O Kůzlátkách. Děti se bavily u veselých scének a písniček, smály se a spontánně tleskaly. Jsme moc rádi, že dětem můžeme zprostředkovat divadlo a že jim umělci připravují klasické pohádky, které z repertoáru pro děti trochu mizí.

Den otevřených dveří v MŠ - 10.4.

Protože se blíží zápisy do mateřských škol, pozvali jsme ve středu 12. dubna zájemce o naši školku, aby si ji mohli prohlédnout a aby se o ní dozvěděli, co je zajímá. Pro nové děti jistě bude přínosné, když budou mateřskou školu poznávat postupně, snad jim usnadníme pozdější adaptaci.

Záchranáři ve školce

Záchranáři ve školceNe, nestalo se ve školce žádné neštěstí! Naopak jsme prožili v prvním dubnovém týdnu velmi nevšední a zajímavé zážitky. V rámci programu zaměřeného na prevenci úrazů a jiných neštěstí jsme ve školce opět přivítali zdravotnické záchranáře, seznámili se s jejich prací, prohlédli si sanitní vůz a uvědomili si důležitost jedné profese. Děti poznaly, co všechno v sanitce záchranáři vozí, jak složité přístroje musí ovládat a jak tyto přístroje mohou pomoci při záchraně života a zdraví. Další den jsme navštívili místní hasičskou stanici a poznali práci dalších záchranářů. A nakonec jsme přivítali ve školce policistu, který dětem ukázal, co vše potřebuje při své práci, a vyprávěl spoustu zajímavých věcí. Usilujeme o to, aby hned od raného dětství děti poznávaly důležité profese lidí, kteří jim mohou pomoci.

Nemocnice pro medvídky

Nemocnice pro medvídkyPodařilo se nám navázat spolupráci s 2.lékařskou fakultou Univerzity Karlovy. Studentky této fakulty, budoucí paní doktorky, k nám zavítaly s programem, při kterém chtějí odbourávat dětské obavy z lékařů a nemocnic. S dětmi si povídaly, hrály na lékaře a přivezly s sebou plyšového medvěda Olíka, jehož společně s dětmi "operovaly".

Vynášení Moreny

Vynášení MorenyV posledních dnech jsme s dětmi sledovali příchod jara, v lese jsme obdivovali první kytičky nebo jsme pozorovali klíčení a rašení. V první jarní dny jsme tradičně vynesli a poslali paní Zimu pryč. Moranu vyráběla každá třída, děti si o ní povídaly nebo poznávaly tento lidový zvyk prostřednictvím seriálu Chaloupka na vršku. U řeky Ohře se pak každá třída s paní Zimou rozloučila i písničkami, básničkami nebo pokřikem: "Huš huš huš, uteč Zimo už!"

Představení divadla Berta - 12.3.

Představení divadla Berta - 12.3.V úterý 12.3. jsme v mateřské škole přivítali divadlo Berta, které dětem sehrálo zábavně poučné představení na téma koloběh vody. Děti se dozvěděly spoustu informací, ale také se aktivně zapojily, s divadelníky spolupracovaly, zazpívaly si a pobavily se.

Karneval - 22.2.

Karneval - 22.2.Tradičně v masopustním čase pořádáme karneval i u nás ve školce. A tak k nám do školky ve čtvrtek 22.února zavítali nejrůznější hrdinové, princezny, čarodějky, zvířátka a další pohádkové postavy. Děti se nejprve sešly společně s kamarády ze všech tříd, aby si navzájem prohlédly překrásné masky. Spolu si krátce zatancovaly a pak se odebraly do jednotlivých tříd. Tam prožily dopoledne plné tance, her, soutěží a legrace. V letošním roce jsme mohli obdivovat zvlášť pěkné a nápadité kostýmy, za jejich přípravu vám, milí rodiče, děkujeme.

Klaun Eddie - 18.1.

Klaun Eddie - 18.1.

Ve čtvrtek 18.1.2024 jsme v naší školce přivítali velmi legrační a milou návštěvu v podání klauna Eddieho. Ten si pro nás již po několikáté připravil zábavný program s řadou triků, žonglování, hrou na mnoho dechových nástrojů, které se děti učí poznávat, a dokonce i s drezůrou divoké zvěře a s vystoupením s rotujícími talíři. Také nám předvedl unikátní dvojhlasnou hru na dvě trubky současně, která je, jen tak pro zajímavost, dokonce zapsaná v české knize rekordů. Dokonce i samy děti se staly účastníky vystoupení. Nejen děti vystoupení velmi zaujalo a pobavilo, proto jsme ho společně náležitě odměnili velikým potleskem. 


Vánoční nadílka - 18.12.

Vánoční nadílka  - 18.12.V pondělí 18. prosince k nám do školky přišel Ježíšek. Děti se odebraly do kuchyně, aby zazpívaly a popřály k vánocům kuchařkám, po návratu do tříd najednou zvonil zvoneček a objevila se nadílka. Přinesla velkou radost, děti pod stromečkem objevily dárky pro sebe, které si odnesly domů, i hračky pro školku, se kterými si s radostí hned pohrály. 

Návštěva doksanského kostela - 7.12.

Návštěva doksanského kostela - 7.12.Každým rokem obdivujeme slaměné sochy v sousední obci, nemohli jsme na ně zapomenout ani o letošních Vánocích. S dětmi ze 3. a 4.třídy jsme spojili tento záměr ještě s jedním zážitkem - domluvili jsme si opět i prohlídku doksanského kostela. Pan farář byl velice ochotný a provedl děti kostelem. Obdivovali jsme nádherný kostel, obrazy, sochy, zjistili jsme, co jsou to varhany, také jsme si v kostele zazpívali. Pan farář nás zavedl i do vzácné románské krypty. Poté jsme si ještě prohlédli slaměný Betlém v obci. Cestu tam jsme si zkrátili jízdou autobusem, zpátky jsme šli pěšky. A byla to příjemná procházka zimní krajinou, měli jsme si o čem vyprávět.

Čertování - 4.12.

Čertování - 4.12.Začátek prosince jsme prožili ve školce ve znamení mikulášských tradic. Děti ze všech tříd si vyrobily čertovský, andělský nebo mikulášský dárek, na toto téma zpívaly písničky, říkaly básničky, tancovaly či hrály hry. Do mateřské školy Čerty nepouštíme, děti si jich užívají doma. A navíc jsou ve školce bez svých nejbližších a mají se cítit bezpečně. Proto pojímáme tuto tradici spíše jako svátek plný veselí a legrace. Ale Mikuláš a Anděl ve čtvrtek přece jen na chvíli mezi nás "přišli", aby s dětmi krátce pohovořili a  přinesli jim sladký dárek. 
Děti se ten čertovský den sešly se svými kamarády z celé školky, navzájem si prohlédly své masky a společně si zazpívaly a zatancovaly. Poté se odebraly do svých tříd, aby tam v různých hrách a soutěžích prokázaly svou odvahu, sílu, obratnost či jemnou zručnost. A tak například prolézaly pekelnou branou, skákaly v pytlích nebo házely bramborou do kotle. Užily si dopoledne bohaté a vskutku veselé.

Adventní setkání - 30.11.

Adventní setkání - 30.11.Ve čtrvtek 30.listopadu jsme se sešli před školkou v odpoledních hodinách, abychom slavnostně rozsvítili školkový stromeček a zahájili tak společně adventní čas. Pro děti a rodiče byly na zahradě připraveny různé úkoly s vánoční tematikou. Postupně se snesla tma a my jsme na zahradě přivítali Podřipský žesťový kvintet. Zazpívali jsme si s ním společně koledu, popřáli jsme si krásný předvánoční čas a rozsvítili jsme stromeček. A pak už jsme se zaposlouchali do nádherných vánočních melodií, chvílemi jsme si s hudebníky i zazpívali. Byly to velmi příjemné chvíle, moc děkujeme všem, kteří je s dětmi sdíleli.

Beseda o školní zralosti - 23.11.

Ve čtvrtek 23.listopadu jsme v odpoledních hodinách přivítali v mateřské škole rodiče dětí. Uspořádali jsme pro ně besedu s paní Mgr. Erikou Drašnarovou na téma Školní zralost a připravenost. Paní magistra Drašnarová pracuje v Pedagogicko-psychologické poradně v Litoměřicích a mj. se zabývá vyšetřením dětí zhlediska jejich školní zralosti či odkladů školní docházky. Získali jsme se od ní mnoho důležitých informací i tipů na zajímavé pomůcky. Rodiče byli aktivní a ptali se na to, co je zajímá, měli dokonce možnost řešit s paní magistrou konkrétní problémy také individuálně. Byl to velmi přínosný, ale i příjemný podvečer.

Sváťovo dividlo - 6.11.

V pondělí 6.listopadu jsme ve školce přivítali Sváťovo dividlo. Budovou se tak tradičně rozezněl dětský smích a milé písničky. Děti se dočkaly loutkové pohádky Povídání o Pejskovi a Kočičce. Představení se dětem velmi líbilo, aktivně se zapojovaly do konverzace. Nakonec děti dostaly "kouzelné" bonbónky jako sladkou odměnu. Již tradičně bylo setkání se Sváťovým dividlem velice příjemným zpestřením školkového programu.

Představení divadla Krabice Teplice - 3.10.

Představení divadla Krabice Teplice - 3.10.V úterý 3.10. jsme v naší školce přivítali divadelní uskupení Krabice z Teplic. Umělci sehráli dětem veselou pohádku Mrkvoman. Skvěle se jim podařilo vtáhnout děti do děje a zapojit je do hry, děti jim radily, doplňovaly je, povzbuzovaly, zpívaly s nimi a hlavně se velice bavily. Divadlo několikrát odměnily mohutným potleskem a spontánním smíchem. Domluvili jsme se s divadelníky na další návštěvě a budeme se na ni moc těšit.

Školková olympiáda - 20.9.

Školková olympiáda - 20.9.

Počasí nám ve středu 20. září nachystalo pravý letní den a děti mohly přivítat na zahradě mateřské školy návštěvníky jim nejmilejší - své rodiče a sourozence. Pozvali jsme je, abychom všichni strávili společné sportovní odpoledne. Pro sportovce bylo připraveno několik disciplín, ve kterých změřily děti své síly s rodiči například v běhu, skoku, hodu na cíl nebo v překážkové dráze. Nešlo ale pouze o rozvoj pohybových dovedností. Cílem bylo setkat se, popovídat si, společně sdílet zážitky, zasmát se. Pro děti je důležité, že své nejbližší zapojily do svého prostředí a své činnosti.
Děkujeme Vám, rodiče, za milé reakce, pro nás všechny byly ty společně strávené chvíle velmi příjemné.


HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Mateřská škola

Created by © 2015 -2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign