logotyp
Login

Kronika

Únor

Únor nás zastihl v dobré náladě. Vydali jsme se totiš na pohádkové ostrovy. Pohádky jsme si četli, vyprávěli, vymýšleli. Také nás bavilo hrát loutkové divadlo s vlastnoručně vyrobenými loutkami v našem provizorním divadle. Zahráli jsme ostatním své vymyšlené příběhy. Při naší pohádkové hostině jsme si ukázali jak prostřít slavnostně stůl a  upekli si perník, který se nám moc povedl, nezbyl ani drobeček. Plni zážitků z pohádek jsme se všichni vrhli na přípravu karnevalu. Nutné bylo vyzdobit třídu, aby se karneval mohl uskutečnit. A konečně tu byl den, kdy nás navštívili princezny, vojáci, superhrdinové a spousta jiných bytostí. Po představení masek nás čekali soutěže. Odměnou nám bylo malé pohoštění a zasloužený zlaťák.

Prosinec

Program na Vánočním ostrově byl velmi pestrý. Nejprve jsme si zařádili na čertovské diskotéce, pak si poslechli kamarády, kteří nám předvedli na družinovém koncertě, co všechno se naučili s různými hudebními nástroji. Vyráběli jsme svícny, voňavé pytlíky i ozdoby na Jarmark, který se z části uskutečnil v družině. Všechny nás bavilo prodávat naše výrobky.
Čas se našel i pro výrobu dárků pro naše nejbližší. Věříme, že udělali pod stromečkem radost.
Jako každý rok, tak ani letos jsme nezapoměli na naše kamarády v lese a donesli jim spousty krmení, aby jim zima ubíhala příjemněji. Těsně před prázdninami nás čekala vánoční besídka, kde nás zaujalo vyprávění o vánočních zvycích, které si každý vyzkoušel. Vše jsme zakončili tancem a přáním do Nového roku.

Listopad

Při zakotvení na ostrově plných barev nás čekalo překvapení v podobě krásně zbarvené přírody. Pozorovali jsme stromy, listy, hmyz. Při vycházkách nás bavilo sbírat přírodniny, ze kterých vznikala v družině moc pěkná díla. Každý vyráběl podle své fantazie, tím bylo vše originální. Při ochutnvání podzimních plodů nás napadlo umíchat salát a vytvořit špízy. Vznikla tak velká ovocno-zeleninová hostina.
Jelikož se brzy stmívalo, vyrobili jsme si světýlka pomocí zavařeninových sklenic, u nichž všichni vyprávěli příběhy, sny i strašidelné historky.
Po prozkoumání tohoto ostrova nás čekala plavba na Vánoční ostrov, který nás všechny lákal nejvíce.

Říjen

V tomto měsíci nás naše mapa dovedla na ostrov Dopravy. Počasí nám přálo a my mohli trávit hodně času venku, hrát naše oblíbené pohybové hry, chodit do lesa tvořit z přírodnin domečky pro zvířátka, ale i procházet se po Brozanech a zjišťovat, které stavby jsou tu nejvýznamnější. 
Naším hlavním úkolem  bylo pozvat rodiče a s nimi si projít Strašidelný les. Nejprve jsme ho však museli připravit. Všichni vydlabávali dýně, tvořili ze sklenic duchy, abychom v lese viděli na cestu. 
Skoro celá posádka les prošla a tím získala sladkou odměnu i dukát. Pro všechny z nás to bylo velké dobrodružství, které jsme si užili.
Opět zvedáme kotvy a vyplouváme na další ostrov plnit nové zajímavé úkoly.

Září

Měsíc září nám utekl jako voda. Měli jsme plno práce se seznamovaním s pravidly, vnitřním řádem i posádkou naší lodi. Ptáte se proč posádkou? To proto, že jakmile jsme nastoupili do ŠD stali se z nás piráti, kteří vyplouvají za dobrodružstvím na jehož konci čeká poklad.
A jelikož je naše loď malá a chceme všichni spolu dobře vycházet museli jsme se poznat při seznamovacích hrách. Poté bylo nutné najít mapu, která nám ukáže cestu k pokladu. Uspěl každý a mohlo se začít s přípravou k odplutí. Začalo to výrobou vlastní lodi, dalekohledem a v poslední řadě vymýšlením pravidel, která se musí na lodi dodržovat.
Všechno jsme splnili, a tak můžeme vyplout za dobrodružstvím na jehož konci nás čeká zasloužená odměna.
HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Základní škola

Created by © 2015 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign