Login

Kronika

červen

Konečně jsme se po dlouhé plavbě dostali k našemu nejvytouženějšímu ostrovu, Ostrovu pokladů .Nejprve jsme měli bláznivá odpoledne, kde každý den byl něčím ,,bláznivým“. Zažili jsme Den pozpátku – kde jsme tvořili opaky, chodili pozpátku, psali své jméno pozpátku … Také Pyžamový den – všechny činnosti se odehrávaly v pyžamu, včetně tvoření ostrovů na pískovišti. Pohybové hry a tanec při hudbě.Den plavkový – jak jinak, než v plavkách a na zahradě pod stříkající závlahou. Probíhaly soutěže a to zásadně s vodou. I počasí k tomuto dni přálo. Poslední den v týdnu byl den zelený všichni jsme přišli do školní družiny oblečeni v zeleném.

Další týden nás čekal výlet, který byl spojený s hledáním pokladu.Cestou všichni plnili úkoly o přírodě, blízkém a vzdáleném okolí a něco málo si zasportovali. Orientovali se pomocí fáborků směrem přes Hostěnice k jezu. Zde bylo občerstvení a zmrzlina z kiosku. Pokračovali na Kliment a do Vyhnáně, kde na nás čekalo dokončení úkolů a nalezení pokladu. Našli jsme poklad a vrátili se zpět na školní zahradu do Brozan, tady si upekli buřty. Zazpívali u táboráku. Následovala mimoškolní akce Spaní ve školní družině. Proběhla pyžamová párty, čtení a pohádky z DVD. Pak se šlo spát. Ráno si přišli rodiče vyzvednout své ratolesti, kteří si domů odnášeli spousty zážitků.

V neposlední řadě na nás čekalo slavnostní ukončení školního roku. Všichni jsme si z tohoto dne odnesli Účastnický list. Na závěr jsme si za nasbírané Dukáty v celoroční hře nakoupili v obchůdku to, co nás právě zaujalo. Někteří z nás na to bohužel neměli dostatek dukátů, ale naši kamarádi nás v tom nenechali a dukáty vždy půjčili a tak jsme byli všichni spokojen.

Duben

Celá naše posádka navštívila Velikonoční ostrovy. Čekalo nás tam mnoho práce, ale i zábavy.
Nejprve jsme museli ostrovy prozkoumat.  Dohodnout se, kam se chceme podívat a co chceme zažít..
Naši výpravu zajímaly zvyky a tradice místních obyvatel. Šli jsme se podívat na výzdobu ostrova, která nás natolik oslovila, že jsme se rozhodli vytvořitt si vlastní. Všichni se s radostí pustili do vybarvování velkého dřevěného zajíce a vajíček.
Veškerá posádka pomáhala pří výzdobě lodi s velkým nasazením. A tak jsme vytvořili krásné prostředí s velikonoční tématikou.
Další část ostrova byla plná čarodějnic.  Napadlo nás, vyrobit si i nějakou čarodějnici pro sebe. Přizvali jsme na pomoc své nejbližší.
Abychom ukázali naši pohostinnost, připravili jsme stoly plné dobrého jídla i pití. Vyrábění mohlo začít. I když se nás moc nesešlo, podařilo se vyrobit osm krásných čarodějnic, které byly ozdobou místního ostrova.
Po výzdobě mohla začít čarodějná oslava, při které jsme si vyzkoušeli hod koštětem, létání na koštěti a hledání různé havěti.
A co by to bylo za čarodějnickou oslavu bez lektvarů a kouzel? Proto si každý z nás nějaké to kouzlo vyzkoušel a i lektvar si umýchal.
Ostrov jsme propluli takovou rychlostí, až nás mrzelo, že nebylo více času.

 

Březen

Během měsíce března jsme stihli zažít mnoho dobrodružství. Nejen, že jsme si napsali vlastní knihu, příběh, či komiks, ale také jsme navštívili místní knihovnu. Zde nás paní knihovnice seznámila, jak se stát čtenářem, jaké knihy je možné si vypůjčit a nechybělo ani poučení, jak se v knihovně chovat. 
Začalo jaro a tak jsme pozorovali  změny v přírodě. Poučili jsme se o rostlinách, které najdeme v místním lese. Poslouchali v lese přírodu, jak se probouzí, objali starý dub a nakonec se zašli podívat do Štěpnice, na krásně kvetoucí chráněnou rostlinu Hlaváček obecný.
Vzhledem k tomu, že na naší lodi potřebujeme i zvířecí posádku, byli jsme se podívat na ovce kamerunské, zda by s námi mohly na lodi pobývat. Jehňata, která se zrovna narodila, jsme měli možnost pojmenovat. Dali jsme jim jména Líza a Róza.
Všichni jsme ukázali, jak jsme pozorní, všímaví a hlavně ukáznění. Odměnou nám byly zlaťáky, které nás vždy motivují do další činnosti.

Únor

Únor nás zastihl v dobré náladě. Vydali jsme se totiž na pohádkové ostrovy. Pohádky jsme si četli, vyprávěli, vymýšleli. Také jsme hráli loutkové divadlo s vlastnoručně vyrobenými loutkami. Zahráli jsme ostatním své vymyšlené příběhy. Někteří žáci si napsali a namalovali vlastní knihu, ze které nám četli ukázky při odpočinku.
Plni zážitků z pohádek jsme se všichni vrhli na přípravu karnevalu. Nutné bylo výzdobit  třídu, aby se karneval mohl uskutečnit. A konečně tu byl den, kdy nás navštívili rytíři, indiáni, kovbojové, princezny, čarodějnice a spousta jiných bytostí. Po představení se naše masky vrhly na soutěže a tance. Toto odpoledne jsme si moc užili a odměnou nám byl zasloužený zlaťák.
Na konci měsíce jsme si ještě ukázali, jak prostřít slavnostní stůl, používat příbory a jak se chovat při stolování. Pro zopakování našich znalostí jsme hráli na restauraci a vše si pěkně v praxi vyzkoušeli.
Tento ostrov byl plný zážitků a mi se už těšíme na další dobrodružství.

Leden

Ze zimních prázdnin a plni elánu jsme se v družině vrhli do společenských her.
Seznámeni s pravidly fair play, s možnostmi jaké hry a soutěže si zvolit, nebránilo nám už nic, poměřit si společně síly. Pak už záleželo jen na naší šikovnosti a soutěživosti k nasbíráni co možná nejvíce bodů a tím i získání  drahocenných dukátů.
Další náročný úkol nás čekal v podobě hry na záchranáře. Vybavili jsme se znalostmi o lidském těle, jaký orgán kde máme a jak  funguje. Naučili  jsme se pomáhat v nesnázích sobě i ostatním. Velmi zajímavé a poučné byly naše reakce na nebezpečné situace, které jsme si navzájem připravili. Ve hře na ošetřovatele jsme na sebe namotali spousty obvazů. A moc se nám to líbilo.
Nyní víme, že nás jen málo situací může překvapit a pokud zachováme klidnou hlavu, vše s přehledem zvládneme.

Prosinec

Prosinec nám utekl velmi rychle. Naše pirátská loď zakotvila na Vánočních ostrovech a tím začal náš velmi pěkně nabitý program. 
Nejprve jsme si zařádili na čertovské diskotéce, pak jsme donesli našim lesním kamarádům v lese spoustu krmení, aby jim zima ubíhala příjemněji. Na družinovém koncertě jsme si poslechli své spolužáky, kteří nám předvedli co všechno se naučili na různé hudební nástroje. 
Celý měsíc jsme též vyráběli dárky pro maminky a tatínky. 
Těsně před prázdninami do družiny přišel i Ježíšek a během vánoční besídky nám nadělil spoustu nových hraček a her.
Tak pro nás skončil rok 2018 a po Vánocích se zase všichni společně sejdeme, abychom si sdělili krásné dojmy z Vánoc.

Listopad


V listopadu nás přivítal ostrov plný barev a my tak poznávali kouzlo čarovného podzimu. Při vycházce do lesa nás paní vychovatelky poučily o zákonitostech přírodních jevů a pak se mám lépe plnili úkoly spojené s přírodou.
 Vyráběli jsme světélka, lucerny a vyprávěli si strašidelné příběhy při černé hodince. Snažili jsme se pochopit  pranostiky  a zvyky, které připadají na období dušiček.
Naše mlsné jazýčky prožily slastné chvilky,  když si pochutnávaly na našich salátech a špízech z čerstvého ovoce a zeleniny. Moc nám vše chutnalo, i když to pak vypadalo v družině jako po výbuchu, nám se tato akce moc líbila.
 

Říjen

Během měsíce října jsme se seznamovali s historií Brozan  nad Ohří a jejich okolím. Na vycházkách jsme poznávali  významné budovy v obci, četli si o nich a porovnávali život lidí dříve a v současnosti. Seznamovali  jsme se s dopravními prostředky. Nezapomnělo se ani na slušné chování a dodržování určitých zásad při cestování. U autobusové zastávky jsme se poučili, jak používat jízdní řád. Teď už můžeme všichni s klidem cestovat. Na konci měsíce každý z nás překonával svůj strach v Halloweenském  lese, který byl plný strašidel a úkolů. Za splnění úkolů všichni obdrželi zaslouženou odměnu.
V říjnu se určitě v družině nikdo nenudil. Těšíme se, co vše nás čeká v listopadu.

 

Září

V září se otevřeli dvě oddělení ŠD. V prvním oddělení se sešli naši noví a nejmladší kamarádi z první třídy. Bylo přirozené, že jsme se s nimi všichni seznamovali a zároveň je učili pravidlům, kterými se v družině řídíme. Ukázali jsme jim družinu s jejím okolím, prošli si cestu do ŠD, upozornili jsme na místa, kde musí být více opatrní. V družině jsme si společně hráli, poznávali se a vychovatelky nám vysvětlili celodružinovou hru. Budeme se plavit za dobrodružstvím na jehož konci nás čeká poklad. Odměnou během naší plavby nám budou zlaťáky a kdo jich nasbírá nejvíce získá k pokladu ještě nějakou odměnu.
Zatím jsme se teprve připravovali k vyplutí a seznamovali se s posádkou lodi, ale v dalších měsících si jistě troufneme dál.
Zprávy o naší výpravě budeme pravidelně sdělovat na stránkách ŠD.

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Základní škola

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign