Školní rok 2023/2024

Kung fu panda 4

Pondělí 18.3.

Milí rodiče,

ráno jsme si v komunitním kruhu povyprávěli naše zážitky z víkendu a vrhli se na Písanku. Vyplnili jsme celou stranu 10 s písmenem Č a napsali si testík na přepis slov.
V matematice jsme pomalu začali součet v oboru čísel 0-20. V matematice 2. díl jsme vyplnili na straně 7, cv. 2 a celou stranu 8, kromě cvičení 4.
Třetí hodinu jsme na známky četli ve Slabikáři na straně 54 a začali čtení s písmenem Č.
Poslední hodinu děti kreslily křídami před budovou školy.
Za domácí úkol je v Matematice 3. díl na straně 8, cv. 4.
Prosím, zkontrolujte, zda mají žáci mazací fix a případně prosím dokupte.

Úterý 19.3.

Milí rodiče,

první hodinu jsme si zopakovali psaní písmen, které již známe na mazací tabulku a tabuli. V matematice jsme se pak věnovali sčítání v oboru 0-20 bez přechodu desítky na tabuli a v procvičovacím sešitě 3. díl na straně 3, cv. C. V závěru hodiny jsme si zahráli na cukrárnu. V hodině čtení jsme četli ve Slabikáři na straně 57. Poslední hodinu jsme šli pozorovat do lesa jarní květiny.

Středa 20.3.

Milí rodiče,

první hodinu jsme si ve Slabikáři přečetli stranu 58 a 59 a zopakovali si písmenka. V hodině matematiky jsme na pracovní listy opakovali součet do 20 bez přechodu přes desítku. V hodinách tělocviku jsme se šli projít na farmu pozorovat zvířata a poté si děti mohly pohrát v lese.

Čtvrtek 21.3.

Milí rodiče,

první hodinu jsme natrénovali psaní nového písmene b na mazací tabulku, velkou tabuli a nakonec do Písanky. V té jsme vyplnili celou stranu 13. Písanky jsem si vzala ke kontrole, vrátím v pondělí.
Druhou hodinu jsme si zahráli na letiště a cestovali na Slovensko. Ukázali jsme si nejkrásnější místa a popovídali si o naší společné historii.
V hodině čtení jsme si přečetli kousek pohádky O kohoutkovi a slepičce ve Slabikáři na straně 61 a dovyprávěli si zbytek příběhu.
Poslední hodinu jsme vyrazili společně s druhou třídou na jarní úkolovku a hledali poklad.

Pátek 22.3.

Milí rodiče,

dnes ráno jsme si zopakovali psací podobu písmen a četli ve Slabikáři s písmeny B, b na straně 63. Druhou hodinu jsme začali probírat odčítání v oboru do 20 bez přechodu přes desítku. V matematice 3. díl jsme vyplnili celou stranu 9 a v Procvičovacím sešitě z matematiky na straně 2, cv. D. V hodině čtení jsme si vyprávěli o pohádce, jaké má znaky a hledali je v ukázce. Poslední hodinu jsme si společně zazpívali písně z pohádek.
Za domácí úkol je báseň Bubliny ve Slabikáři na straně 62 (do úterý 26.3.), čtení ve Slabikáři na straně 64, žlutý rámeček se slovy a v Procvičovacím sešitě na straně 3, cv. D.
Prosím, u někoho mi chybí omluvenky. Zkontrolujte ve škole online a případně skrze školu online omluvte nebo zapište do ŽK.
Děkuji Vám a s paní učitelkou Péťou Vám přejeme krásný víkend.

Pondělí 26.3.

Milí rodiče,

první hodinu jsme si četli vypravování Velikonoce, a to formou obrázkového čtení. Také jsme si popovídali o tom, co jsme zažili o víkendu.
V hodině matematiky jsme zopakovali + a - v oboru čísel 0-20 a v prcvičovacím sešitu 3. díl jsme vyplnili stranu 4.
V hodině čtení pak byli žáci zkoušeni ze slov na straně 64 ve Slabikáři.
Poslední hodinu jsme pak tvořili výtvarnou hru s bublifuky.
Domácí úkol dnes není.