HURÁ – PRVNÍ POLOLETÍ JE ZA NÁMI!

Dnes pro nás skončilo 1. pololetí školního roku 2019/2020. Tvrdě jsme po celou tu dobu pracovali a domů si neseme odměnu – známky. Někdo z nich byl nadšený, někdo malinko překvapený a někdo i trošinku smutný. Ale to je život. Nicméně: všichni jsme odvedli pořádný kus práce, snažili jsme se a bojovali ze všech sil. Paní učitelka je na nás patřičně hrdá, moc nás všechny chválila a doufá, že nám takové nasazení vydrží i ve 2. pololetí...

Doučování

Od příštího týdne (čtvrtek 6. 2. 2020) začne doučování. Bude každý čtvrtek od 11:35 do 12:35. Kdo z dětí má zájem, může přijít. Jaké je organizační zajištění?:

Po vyučování děti, které půjdou na doučování, zůstanou s třídní učitelkou ve třídě a společně půjdeme pak na oběd až po doučování. Z jídelny pokračujeme buď do družiny nebo domů – podle toho, jak si rodiče budou přát.

Co musí rodiče udělat proto, aby dítě mohlo na doučování?

1) Své dítě přihlásí a dítě pak chodí pravidelně, pokud nepřijde – musí být omluveno.

Tuto alternativu bych upřednostnila u žáků, kteří si nejsou příliš jistí ve výuce nebo mají problémy s učivem, popř. vázne nějakým způsobem domácí příprava. (Těmto dětem pošlu domů přihlášky.)

2) Napíšou do notýsku, že dítě jde tento den na doučování a kam po skončení půjde. Toto využijí ti, kteří jen potřebují látku dovysvětlit. Jinak si umí dítě poradit samo. (Bez přihlášky.)

Sběr papíru

Připomínáme, že soutěž ve sběru papíru stále pokračuje. Máme opět i svou velkou krabici na použitý papír ve třídě, kam papír vyhazujeme a odevzdáme ji za celou třídu. Budeme rádi, když nám se sběrem pomůžete.

Co nás ve druhém pololetí čeká a na co se můžeme těšit:

• Pojedeme se podívat do litoměřické knihovny
  • Navštívíme továrnu na výrobu nábytku
  • Opět budeme bubnovat
  • Vycestujeme do Českého Dubu na ozdravný pobyt
  • Pojedeme na závěr školního roku do ZOO

O všech akcích se dopředu můžete dozvědět na těchto webových stránkách třídy a rodičům samozřejmě přijdou informační letáčky a e-maily.

Rozvrh ve školním roce 2019/2020

rozklikněte odkazrozklikněte odkaz

POMŮCKY DO II. TŘÍDY:

PENÁL:

Pero 1x - 2x – plnicí nebo bombičkové
Gumovací pero – není povinné
Tužky – měkká č. 1, na běžné použití č. 2, na rýsování č. 3 (Tužky č. 2 a 3 ideálně v penálu 2x)
Guma
Ořezávátko
Zmizík – kdo píše inkoustem, už ho bude moci používat.
Hadřík na plnicí pero – není nutný, ale kdo píše perem, občas potřebuje otřít hrot.
Základní pastelky – 6 základních barev: černá, hnědá, zelená, modrá, červená, žlutá.
Gelová propiska – zelená, oranžová.

VV a PČ:

Novinky jsou vyznačeny červeně

Vodové barvy
Temperové barvy
Suché pastely
Mastné pastely
Voskové barvy
Tuše: 1 černá + 2 jiné barvy
Fixy – slabé, sada po 6 ks

Pastelky 12 ks (Ideálně obyčejné Koh-i-noor. Nekupujte s nelámavou úpravou, ne    všechny totiž kreslí měkce.)
Akvarelové pastelky 12 ks
Paleta na míchání barev
Štětce: kulaté (0, 4, 8, 12), ploché (4, 10, 18)
Savý hadr na štětce (aspoň 30x30 cm)
Tužka č. 1 nebo 4B
Nůžky
Špejle (10 – 15 ks)
Tuhé lepidlo v tyčince
Disperzní lepidlo - malé balení (např. Monopol)
Provázek
Jehla a nit
Podložka na lavici (igelitový ubrus)
Zástěra nebo staré triko
Podepsaný kufřík na pomůcky, popř. podepsat i pomůcky

TĚLESNÁ VÝCHOVA:

Do plátěné tašky nebo pytlíku: sportovní oblečení (tepláky, kraťasy, tričko, mikina), sportovní obuv (cvičky, botasky).

NAVÍC:

Přezůvky se světlou podrážkou
Pytlík na přezůvky
Obaly na sešity 7 x A5, 2 x A4 a 1 x A6
Obalit učebnice
Desky na sešity A4

Pokud byste měli nějaký nápad nebo dotaz, neostýchejte se a ozvěte se.

D. Kolářová