21. 2. 2020

V hodinách Čj procvičujeme celý týden vzor žena. Umíme ho výborně vyskloňovat, doplňovat -y i koncovku  -ami. Máme domácí úkol v Čj D - uč. str. 63/ cv. 7 - doplnit a potom zakroužkovat podle vzorů žena růže píseň kost  do Čj D.
V matematice jsme stále zaokrouhlovali čísla na desetitisíce a statisíce. Ve vlastivědě jsme opakovali učivo o pravěku. Hráli jsme hru na pátrání, kdo jsem nebo co jsem v pravěku (pěstní klín, mamut, železo, bronz....) V pS jsme vyplnili cv.4 a 5 na str. 4.

Přejeme vám všem krásné jarní prázdniny. Načerpejte energii a po prázdninách se na vás těšíme.
Vaše třídní učitelka Mgr. Jana Harazímová a paní asistentka Jíťa.

AJ 20.2.

Dnešní hodina byla hodně poslechová. Neprve jsme opakovali věty související s počasím, protože děti budou zítra psát TEST - věty najdete v jejich školních sešitech, ale také v učebnici  na str. 28. Pak následoval poslech Dragon Crown na str. 31. Dnes jsme začali pracovat s novou lekcí č. 7 - tady se budeme zabývat hodinami. Budou se učit říkat kolik je hodin. Zatím jen celé a půl. I tak je to pro ně dost náročné. Proto bych vás chtěla moc poprosit, zda byste dětem mohli opatřit papírové hodiny s pohyblivými ručičkami. Velice nám to při učení pomůže.

V pracovním sešitě jsem teď přeskočila dvojstránku str.32 a 33 - to budeme dělat postupně. Pracujeme v PS na str. 34 - z toho mají děti DOMÁCÍ ÚKOL na zítra 21. 2. Je to cvičení jedna na str. 34. V učebnici jsme na str. 34 - máme za sebou poslech celé stránky. Procvičtě s dětmi - celá hodina ´o´clock (a klok ), půl = half past (háf pást). Je dobré si čas psát matematicky číslici. Př. 9:30 - musí říkat ,,je půl po 9", 8:30 - ,,je půl po 8"

Děti jsou šikovné, určitě vše zvládnou dobře. Hezký den a hlavně trpělivost při přípravě na test

Mgr. Matuláková

19. 2. 2020

V dnešní hodině Čj jsme nejprve kreslili do sešitu Čj Š vzory a koncovky podstatných jmen rodu ženského. Hráli jsme si s tabulkami a lístečky, a doplnili jsme cvičení v PS str. 10/ cv. 4. Také jsme zkontrolovali DÚ. Když už se zmiňuji o DÚ, prosím o dohodnutou úpravu v sešitech. Někteří žáci odevzdali patlaninu matlaninu, že to budou přepisovat :-(.  V geometrii jsme celou hodinu rýsovali osu úsečky a střed úsečky. Na konci hodiny jsme dostali za úkol narýsovat zadanou úsečku a vyhledat osu a střed. Ve vlastivědě jsme psali slíbený testík z Prahy a Středočeského kraje. Byli jsme našrocení a dopadlo to dobře. Příště nás čeká Ústecký kraj a Liberecký kraj. Povídali jsme si o pravěku. Hodina nás bavila, tak jsme přetáhli vlastivědu i do čtení a doplnili jsme v PS na str. 3/ cv. 1, 2 a na str. 4/ cv. 3. Poslední hodinu jsme se učili dirigovat v dvoudobém a třídobém taktu - to je teda zapeklitá věc. Na zítra si máme přinést knížku, kterou čteme.
 Děti dostaly přihlášky na OZP. Prosím o co nejrychlejší dodání (instrukce jsou na přihlášce). Děkuji za spolupráci JH

18. 2. 2020

Úterý je diktátový den. Jeden diktát proběhl a dopadl celkem dobře. Psali jsme poprvé diktát na vzory rodu středního z učebnice Čj na str. 61/ cv. 3. Potom jsme si hráli s lístečky a zařazovali jsme je do tabulky podle vzorů rodu středního a ženského. V PS jsme vyplnili na str. 10/ cv. 3 - uvědomovali jsme si koncovku -ami v 7. pádě čísla množného. Máme DÚ v PS 10/ 5. V matematice jsme opět psali testík. Zjistili jsme, že stále stejný test s podobnými příklady píšeme už od listopadu a stále se najdou žáci, kteří neznají postup :-(. Potom jsme zaokrouhlovali čísla na desítky, stovky, tisíce, desetitisíce a statisíce. Ve skupinách jsme si zadávali čísla a museli jsme je zaokrouhlovat - to nás bavilo. Máme DÚ v uč. 11/ 4 - 4 příklady + zkouška. Dnes nám odpadla Aj, tak jsme  měli vlastivědu. Opakovali jsme, jak určíme století, jak se dělí časová osa a povídali jsme si o jednotlivých obdobích - pravěk, starověk, středověk, novověk a současnost. V přírodovědě jsme se učili psát zápisky do sešitu. Vyhledávali jsme nejdůležitější informace z článku, který nám paní učitelka četla. Podle osnovy jsme vytvořili zápis o žule, pískovci, vápenci a mramoru. Potom nás už bolela ruka i hlava z toho, jak jsme přemýšleli a paní učitelka nám slíbila, že zbytek zápisků ofotí - Hurá!!!!. Ve Vv jsme malovali veselou pastelku. Všem se nám povedla. Potom jsme chodili po třídě jako na výstavě a hodnotili jsme jednotlivá díla našich spolužáků. Na konci hodiny jsme si zazpívali a šlo se na oběd. Zítra píšeme z vlastivědy - Praha a Středočeský kraj.

17. 2. 2020

Paní učitelka se nám vrátila z hor, tak jsme si 1. hodinu povídali. V hodině matematiky jsme zaokrouhlovali čísla na desetitisíce. Máme domácí úkol - uč. 10/ 2 - zapsat čísla pod sebe a zaokrouhlit je pouze na desetitisíce do MD. Třetí hodinu jsme se chystali na Tv, jenomže jsme byli neposlušní, stále jsme mluvili, tak jsme měli Čj. V této hodině jsme skloňovali vzor žena. Pracovali jsme do PS - str. 9/ cv. 2 a str. 10/ cv. 1, 2. Zítra budeme psát diktát již na vyjmenovaná slova a vzory rodu středního. Na Tv jsme potom šli až 4. hodinu. Rozcvičili jsme se a hráli jsme vybíjenou. Zítra si máme přinést místo Aj vlastivědu.

5. 2. 2020

Sběr papíru za 1. pololetí.
Nasbírali jsme 3 154 kg.
Upozorňuji, že se na tomto výsledku podílí pouhých 8 žáků z 20.

Rozvrh hodin - IV. třída

Plavecký výcvik