logotyp
Login

1.

Školní rok 2023/2024

Třídní učitelka Mgr. Sandra Čermáková

Aktuální rozvrh hodin

 

1.

2.

3.

4.

Pondělí

ČJ

M

ČJ

VV

Úterý

ČJ

M

ČJ

PRV

Středa

ČJ

M

TV

TV

Čtvrtek

ČJ

PRV

ČJ

Pátek

ČJ

M

ČJ

HV

Pondělí 27.11.

Milí rodiče,

první hodinu jsme se seznámili s novou spolužačkou, která od dnešního dne bude navštěvovat naši třídu. Zbyla nám ještě chvilka času, a proto jsme v Živé abecedě na straně 25 začali hlásku a písmeno M,m. Ve žlutém rámečku jsme zakroužkovali M, m a přečetli si jej. Poté jsme již četli slabiky v růžovém ráměčku na konci stránky.
V matematice jsme dnes vyzkoušeli běhací počítání s podzimní tématikou. Žáci mohli získat za svůj výkon velkou pohádkovou postavu. Jednalo se o operace sčítání a odčítání čísel v oboru 0-5.
Třetí hodinu jsme pak již psali. Vyzkoušeli jsme nové písmeno e, kterého jsme na straně 2 napsali 3 řádky. Dva řádky označené červeným puntíkem jsou za domácí úkol. 
Čvrtou hodinu jsme malovali téma "Rozsvícení vánočního stromečku a zima v Brozanech". Díla žáků budou v pátek vystavena v prostorách Sokolovny. 
Zrušené kino bude spojeno s třídní besídkou, tedy dne 15.12. 
V pátek 1.12. bude pro děti připravena Mikulášská stezka. V pondělí 4.12. nás přijdou opět navštívit manželé Dykastovi, tentokrát s přehlídkou krampus mase. V úterý 5.12. již dorazí Mikuláš, čert a anděl i k nám do třídy :)

třídní učitelka

Sandra Čermáková

Běhací počítání a matematické cvičení

Rozsvícení vánočního stromečku a Brozany v zimě

Úterý 28.11.

Milí rodiče,

dnes ráno jsme začali dopisem Ježíškovi. Děti napsaly, co by si přály pro sebe a své spolužáky do třídy. Poté jsme si společně ukázali, jaká přání máme. 
Matematiku jsme začali tancem na píseň Tik ťak, abychom se trošku protáhly. Pak jsme se vrhli na cvičení Matematice 1. díl, zvládli jsme všechna cvičení na straně 30 a 31. Někteří získali jedničku za svou práci v hodině.
Třetí hodinu jsme měli čtení a knihou dnešního dne byl Modrý tučňák od Petra Horáčka. Kniha o přátelství žáky velmi bavila a při společném dialogu o příběhu získali i několik pohádkových postav.
Poslední hodinu jsme k tématu Zima dodělávali mráz, tato díla budou v pátek 1.12. od 17 h k vidění na výstavě v Sokolovně. Od 18 h bude rozsvícení vánočního stromečku na náměstí.
Zítra pošlu dětem domů sáček s tělesnou výchovou na vyprání. Budeme tak činit každý poslední tělocvik v měsíci. 

třídní učitelka
Sandra Čermáková

čtení knihy Modrý tučňák

Dopis Ježíškovi

Tvoření na výstavu - Mráz

HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Základní škola

Created by © 2015 -2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign