logotyp
Login

Aktuality ZŠ Brozany

Informace pro zákonné zástupce z Brozan

Vážení rodiče,

 Zřizovatel školy, městys Brozany nad Ohří, se na nás obrátil s prosbou o předání následující informace. Jak jste již někteří z Vás zaznamenali, v Brozanech se plánuje realizace přípojek z již položené páteřní internetové optické kabeláže k jednotlivým rodinným domům a bytovkám. Akce se jmenuje www.zrychlujemecesko.cz a realizace přípojek bude pro občany Brozan v první fázi zdarma.

 Internet se stává nedílnou součástí naší výuky, a to jak při domácí přípravě, tak i v případě distančního vzdělávání. Pandemie covidu nám ukázala nové cesty ve vzdělávání, ale také nová rizika, se kterými jsme se potýkali v posledních dvou letech. Jak to zasáhlo výuku, jste si vyzkoušeli na vlastní kůži. Nebýt internetu, zvládli bychom to s mnohem většími obtížemi. Některé děti byly znevýhodněny tím, že jejich připojení k internetu nebylo dostatečné.

 Kvalitní internetové připojení je pro vzdělávání dětí nezbytné, a proto doporučuji připojení k optické síti. V tuto chvíli stačí vyjádřit zájem vyplněním formuláře (2 strany A4, ke stažení na stránkách školy) a jejich zasláním na adresu zuzana.jirickova@complus.cz (p. Jiříčková tel. 601302491, formuláře stačí vyfotit telefonem a odeslat). Formuláře si můžete vyzvednout i na úřadu Městyse.

 Optický internet má velké množství výhod, velkou přenosovou kapacitu, malé časové zpoždění a téměř nulovou poruchovost. Kvalita spojení není závislá na počasí a jeho cena bude srovnatelná se současnou drátovou technologií. Nepropásněte tedy krátké období registrace. Registrace se uzavírá na konci ledna a realizace přípojek je plánována na červenec 2022. Budeme je mít k dispozici tedy již pro nový školní rok 2022-2023.

 V případě potřeby a dalších dotazů se na mne můžete obrátit.

 Zdravím Vás,

 David Šálek

Adventní jarmark

Kdy: ve středu 15. 12. od 9:00 do 15:30 hodin
Kde: na Palackého náměstí v Brozanech nad Ohří
Co: výrobky žáků základní školy a školní družinky: věnečky, svícny, ozdoby, andělíčci - vánoční dekorace a dárečky 

Přijďte se podívat, třeba si i něco hezkého vyberete :)

Keramická sobota - kurz keramiky pro veřejnost

Kdy: v sobotu 11. 12. od 9:00 do 11:00 hodin
Kde: v keramické dílně (vedle hasičárny)
Cena za účastníka: 100,- Kč

Přijďte prožít fajn dopoledne a něco pěkného vytvořit.

Rozvrh 30. 11. - 3. 12. 2021

Aktualizovaný rozvrh na zbytek týdne najdete ve škole on-line.

Rozvrh 29. 11. 2021

Aktualizovaný rozvrh na pondělí 29. 11. 2021 najdete ve škole online.

Rozvrh pro týden od 22. 11. do 26. 11. 2021

Vzhledem k personální tísni předkládáme upravený rozvrh na tento týden.
Výuka matematiky paní učitelky Musílkové probíhá online a žáci, kteří jsou doma a zdravotně schopni, by se měli těchto hodin, přes Teams, účastnit.

Výuka od 22. 11. 2021

Informace k týdnu od 22. 11. do 26. 11. 2021

Vzhledem ke stoupajícímu počtu žáků a zaměstnanců s pozitivním testem COVID věnujte prosím pozornost níže uvedeným informacím.

Předem je třeba předeslat ujištění, že škola se maximálně snaží předejít šíření nákazy. Všechna opatření, která má škola k dispozici, jsou a budou využita tak, aby všichni žáci účastnící se výuky byli v co nejvyšší míře ochráněni.

Děkujeme všem za poskytování informací o pozitivitě dětí tak, abychom mohli na celou situaci včas a adekvátně reagovat.

Situace v jednotlivých třídách:

1. třída Pozitivních 10, nemocných 6 – třída přechází do online režimu. V pondělí budou distribuována hesla a přihlašovací údaje. Prosím připravte si zařízení pro online výuku. Online výuka bude na co nejkratší dobu. Rodiče mají nárok na OČR.

2. třída Pozitivní 3 – třída ve škole

3. třída Pozitivní 0 – třída ve škole

4. třída Pozitivní 0 – třída ve škole

5. třída Pozitivní 1 – třída ve škole

6. třída Pozitivní 4 – třída ve škole

7. třída Pozitivní 7 – třídě končí karanténa – třída ve škole

8.A. třída Pozitivní 0 – třída ve škole

8.B. třída Pozitivní 0 – třída ve škole

9. třída Pozitivní 0 – třída ve škole

O tom která třída a dítě půjde do školy rozhoduje KHS, nikoliv škola.

Zaměstnanci školy – pozitivní 7

V pondělí proběhne hned ráno ve škole antigenní testování všech žáků a zaměstnanců školy.

Pozitivní žáci budou posláni domů s potvrzením o pozitivním antigenním testu a odesláni na PCR test, který určí, zda bylo školní testování správně vyhodnoceno. Ostatní žáci budou pokračovat ve výuce.

Žáci budou s nasazenou rouškou či respirátorem až do ukončení testování, kdy bude prokázáno, že ve třídě se nenachází nikdo s pozitivním testem.

Opakovaně doporučujeme, zejména z preventivních důvodů, sledovat zdravotní stav dítěte a v případě klinických obtíží ihned telefonicky kontaktovat lékaře dítěte (pediatra). Je nutné včasné předávání informací o zdravotním stavu dítěte směrem ke škole. V případě, že máte podezření na nějaké onemocnění, raději ihned kontaktujte lékaře a do stanovení diagnózy onemocnění dítěte raději omezte docházku dítěte do školy. Pokud má vaše dítě chronické obtíže (kašel, rýmu, kýchání aj.), vyžádejte si, prosím, u svého lékaře potvrzení uvedeného stavu, ať předejdeme případnému nedorozumění ze strany školy.

 

Jelikož se škola nachází v personální tísni, bude některým třídám upravován rozvrh, případně kráceno vyučování – více informací poskytne vždy třídní učitel nebo asistent pedagoga.

 

Třídní schůzky, které měly proběhnout tento týden, budou realizovány formou online. Termín a další informace opět obdržíte od svého třídního učitele. Výjimkou je třída 9., jejichž třídní schůzka proběhne dle původního plánu včetně návštěvy středních škol.

V tomto týdnu nadále platí, že ve společných prostorách (chodby, šatny, vestibuly) musí mít žáci ochranný prostředek dýchacích cest. Nadále pro školu platí i další hygienická opatření – desinfekce, větrání, omezení mísení kolektivů, úprava stravování aj. Používání roušek či respirátorů je ve stejném režimu jako dosud. Za spolupráci a dodržování nastavených opatření děkujeme.

Pevně doufám, že opětovně uchopíte situaci tak, že společným zájmem nás všech je vzdělávání žáků a jejich řádná účast ve výuce; nebude tedy třeba činit další opatření, která nejvíce vždy postihnou žáky.

David Šálek

Ředitelské volno

Vážení zákonní zástupci,
tímto vám oznamujeme, že dne 18. a 19. listopadu 2021 vyhlašuje naše škola ředitelské volno.

Informace k lyžařskému kurzu

Ve dnech 26. - 31. 3. 2022 plánujeme lyžařský kurz pro žáky 7. - 9. třídy v Peci pod Sněžkou (Penzion Bivoj). Pokud by se kurz nemohl uskutečnit z důvodu zhoršené epidemiologické situace, veškeré uhrazené prostředky samozřejmě vrátíme.

V případě dalších dotazů mě kontaktujte.

Jaroslav Lepšík

Mravenčí chůva

Mravenčí chůva je online magazín, který provází současným světem literatury a pomáhá malým (i velkým) čtenářům otevírat brány ke čtení. V rubrice „Jak na čtení“, v minisérii o rozvoji čtenářských dovedností, se objevil také čtenářský koutek z naší brozanské školy. Článek o tom, že čtení ve škole není nuda si můžete přečíst v pdf příloze. Díky fotografiím tak můžete do čtenářského koutku i nakouknout.

Strašidelná stezka pro všechny děti, kteří se chtějí bát.

Kroužky na 1. období školního roku 2021 - 2022

Nabídku kroužků a prihlášku na 1. období školního roku 2021 - 2022 naleznete v sekci NABÍZÍME - KROUŽKY.
Kroužky začínají od pondělí 13. 9. 2021.

Informace k začátku školního roku 2021/2022

Vážení rodiče,

 

Níže uvádíme několik informací k začátku školního roku 2021/2022. Veškeré informace, které byste postrádali Vám doplní třídní učitelé.

Školní rok začíná ve středu 1. 9. 2021 v 7:45 před budovou školy, kde proběhne slavností přivítání žáků v novém školním roce. Následně se žáci odeberou s třídními do svých tříd.

První den bude výuka probíhat jednu vyučovací hodinu, kdy žáci dostanou první informace k novému školnímu roku a proběhne testování. Preventivní screeningové  testování žáků dle nařízení MZd proběhne v termínu 1.9., 6.9. a 9.9. 2021 za stejných podmínek za kterých se testovalo v minulém školním roce. Testovat nemusí děti s platným negativním testem z odběrového místa, s potvrzením o prodělání COVIDu ( do 180 dnů) a očkovaní.

Stále platí povinnost mít zakryté dýchací cesty při vstupu do budovy a ve společných prostorách (chodby, šatny, atd.) ochranným prostředkem dle pokynů MZd. Žáci tedy mají zakryté dýchací cesty pouze při pohybu po škole. V případě, že jsou usazeni ve třídách a ve školní družině, roušku mít nemusí.

Následující dny (tedy 2. 9. a 3. 9.) se vyučuje 4 h (ukončení v 11:25) první stupeň a 4,5 h (ukončení ve 12:00) stupeň druhý. Nadále dle rozvrhu.

Přihlásit ke školním obědům můžete děti telefonicky u vedoucí školní jídelny, nebo se žáci mohou přihlásit sami 1. 9. u třídního učitele.

Školní družina je v provozu od 1. 9.. Veškeré potřebné informace podá vedoucí školní družiny.

Zahájení školního roku 2021 - 2022

klikněte na obrázek

Pracovní sešity na školní rok 2021/2022

Číslo účtu: 35-7374610227/0100

VS: 1014

Do poznámky pro příjemce napsat jméno žáka.      

           

2. třída            519,00 Kč

3. třída            517,00 Kč

4. třída            703,00 Kč

5. třída            621,00 Kč

6. třída            642,00 Kč

7. třída            568,00 Kč

8. A+B třída    711,00 Kč

9. třída            583,00 Kč

Volby do školské rady

Vážení rodiče a zákonní zástupci,

 vzhledem k tomu, že uplynulo tříleté volební období do školské rady, je zapotřebí, abyste na období 1. 9. 2021 – 31. 8. 2024 zvolili kandidáty, kteří budou zastupovat vaše zájmy ve školské radě.

 Volby probíhají ve dnech 26. - 31. 8. 2021.

 Možnosti hlasování:

 1.   Hlasovací lístky a volební urna jsou ve škole na recepci. Na hlasovacím lístku zaškrtněte dva zvolené kandidáty a lístek vložte do volební urny ve dnech 26. - 27. 8. a 30. - 31. 8. 2021 od 7:00 hod. do 12:00 hod.

 2. Další možností je hlasování prostřednictvím Školy online, kde do odpovědi na informační dopis napíšete dva vámi zvolené kandidáty a odpověď zašlete zpět.

Volné pracovní místo

Přijmeme učitele nejlépe s aprobací pro praktické činnosti - 2. stupeň ZŠ. Pro více informací kontaktujte ředitele školy.

SEZNAM PŘIJATÝCH UCHAZEČŮ DO 1. TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

ROZKLIKNĚTE SOUBORROZKLIKNĚTE SOUBOR

Pro zvětšení klikněte na obrázky.

je spolufinancován Evropskou unií

Zvýšení kvality vzdělávání ve vybraných klíčových kompetencích ve vazbě na budoucí uplatnění žáků ZŠ a MŠ Brozany n. O. na trhu práce, prostřednictvím vybudování odpovídající infrastruktury (odborné učebny) a jejího vybavení. Podpora inkluze (školní poradenské pracoviště + bezbariérovost).

ŠKOLNÍ ŘÁD - OMLOUVÁNÍ ŽÁKŮ

VÝŇATEK ŠKOLNÍHO ŘÁDUVÝŇATEK ŠKOLNÍHO ŘÁDU

GDPR

GDPR (General Data Protection Regulation) -  Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů

 

Vážení zákonní zástupci, 

obecné nařízení na ochranu osobních údajů neboli GDPR je uceleným souborem pravidel na ochranu dat v EU. Cílem je hájit co nejvíce práva občanů EU proti neoprávněnému zacházení s jejich daty a osobními údaji, dát jim větší kontrolu nad tím, co se s jejich daty děje.  GDPR se dotkne každého, kdo shromažďuje nebo zpracovává osobní údaje Evropanů, tedy i škol.
Toto nařízení EU bude platit od 25. května 2018. Nařízení platí v celém svém rozsahu v celé Evropské unii a je přímo použitelné.

V souvislosti s článkem 12 tohoto nařízení  informuje ředitel školy nejen zaměstnance školy o ochraně osobních údajů, ale také zákonné zástupce a prostřednictvím třídních učitelů i žáky (děti) o této problematice. 

Přečtěte si, prosím, důkladně odkaz s názvem základní informace (poučení) o ochraně osobních údajů pro zákonné zástupce. Dne 23. května 2018 obdrží žáci (ZŠ) a děti (MŠ) od pedagogů  tzv. informovaný souhlas v papírové podobě, který s těmito informacemi úzce souvisí (k nahlédnutí níže).  Tento informovaný souhlas je nutné po důkladném přečtení vyplnit a vrátit v pátek 25. května zpět do školy. 

 

Děkuji. Mgr. David Šálek, ředitel školy

 

HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Základní škola

Created by © 2015 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign