logotyp
Login

Aktuality ZŠ Brozany

Přejeme vám krásné prázdniny plné sluníčka, pohody a příjemných zážitků.

Přejeme vám krásné prázdniny plné sluníčka, pohody a příjemných zážitků.


Zápis do první třídy

Pro více informací k zápisu klikněte na následující odkaz.

Projekt Brozaňáčkova škola nanečisto

Vážení rodiče,
Naše základní škola připravuje projekt: Brozaňáčkova škola nanečisto. Tento projekt se uskuteční v týdnu od        7. 3. – 11. 3. 2022 od 15:00 – 15:45 hodin v ZŠ Brozany nad Ohří.                                                               
A pro koho je určen?
Je určen pro děti, které se chystají na povinnou školní docházku, tedy pro děti, které půjdou k zápisu do první třídy v dubnu 2022.
Pro více informací klikněte na přiložené soubory.

Karanténa

V případě, že je třída z důvodů karantény poslaná domů, přechází na on-line výuku s upraveným rozvrhem. Žáci se řídí dle pokynů ředitele školy a třídního učitele. Online výuka probíhá přes Microsoft Teams. Ředitel školy je povinen hlásit krajské hygienické stanici jména žáků, kteří přišli s pozitivní osobou do kontaktu. Zákonným zástupcům přijde v brzké době zpráva od KHS s oznámením o délce karantény.

Informace k výletu 1. - 4. třída

Sraz u hasičárny v 7:15 (prosím o včasný příchod).
Příjezd zpět k hasičárně v 15:30 (při zdržení pošleme sms). 

S sebou:  batoh, pití, větší svačina, peníze, kinedryl (v případě nevolnosti), rouška. 
Na místě možnost zakoupení občerstvení.

Informace pro zákonné zástupce z Brozan

Vážení rodiče,

 Zřizovatel školy, městys Brozany nad Ohří, se na nás obrátil s prosbou o předání následující informace. Jak jste již někteří z Vás zaznamenali, v Brozanech se plánuje realizace přípojek z již položené páteřní internetové optické kabeláže k jednotlivým rodinným domům a bytovkám. Akce se jmenuje www.zrychlujemecesko.cz a realizace přípojek bude pro občany Brozan v první fázi zdarma.

 Internet se stává nedílnou součástí naší výuky, a to jak při domácí přípravě, tak i v případě distančního vzdělávání. Pandemie covidu nám ukázala nové cesty ve vzdělávání, ale také nová rizika, se kterými jsme se potýkali v posledních dvou letech. Jak to zasáhlo výuku, jste si vyzkoušeli na vlastní kůži. Nebýt internetu, zvládli bychom to s mnohem většími obtížemi. Některé děti byly znevýhodněny tím, že jejich připojení k internetu nebylo dostatečné.

 Kvalitní internetové připojení je pro vzdělávání dětí nezbytné, a proto doporučuji připojení k optické síti. V tuto chvíli stačí vyjádřit zájem vyplněním formuláře (2 strany A4, ke stažení na stránkách školy) a jejich zasláním na adresu zuzana.jirickova@complus.cz (p. Jiříčková tel. 601302491, formuláře stačí vyfotit telefonem a odeslat). Formuláře si můžete vyzvednout i na úřadu Městyse.

 Optický internet má velké množství výhod, velkou přenosovou kapacitu, malé časové zpoždění a téměř nulovou poruchovost. Kvalita spojení není závislá na počasí a jeho cena bude srovnatelná se současnou drátovou technologií. Nepropásněte tedy krátké období registrace. Registrace se uzavírá na konci ledna a realizace přípojek je plánována na červenec 2022. Budeme je mít k dispozici tedy již pro nový školní rok 2022-2023.

 V případě potřeby a dalších dotazů se na mne můžete obrátit.

 Zdravím Vás,

 David Šálek

Rozvrh 30. 11. - 3. 12. 2021

Aktualizovaný rozvrh na zbytek týdne najdete ve škole on-line.

Rozvrh 29. 11. 2021

Aktualizovaný rozvrh na pondělí 29. 11. 2021 najdete ve škole online.

Rozvrh pro týden od 22. 11. do 26. 11. 2021

Vzhledem k personální tísni předkládáme upravený rozvrh na tento týden.
Výuka matematiky paní učitelky Musílkové probíhá online a žáci, kteří jsou doma a zdravotně schopni, by se měli těchto hodin, přes Teams, účastnit.

Výuka od 22. 11. 2021

Informace k týdnu od 22. 11. do 26. 11. 2021

Vzhledem ke stoupajícímu počtu žáků a zaměstnanců s pozitivním testem COVID věnujte prosím pozornost níže uvedeným informacím.

Předem je třeba předeslat ujištění, že škola se maximálně snaží předejít šíření nákazy. Všechna opatření, která má škola k dispozici, jsou a budou využita tak, aby všichni žáci účastnící se výuky byli v co nejvyšší míře ochráněni.

Děkujeme všem za poskytování informací o pozitivitě dětí tak, abychom mohli na celou situaci včas a adekvátně reagovat.

Situace v jednotlivých třídách:

1. třída Pozitivních 10, nemocných 6 – třída přechází do online režimu. V pondělí budou distribuována hesla a přihlašovací údaje. Prosím připravte si zařízení pro online výuku. Online výuka bude na co nejkratší dobu. Rodiče mají nárok na OČR.

2. třída Pozitivní 3 – třída ve škole

3. třída Pozitivní 0 – třída ve škole

4. třída Pozitivní 0 – třída ve škole

5. třída Pozitivní 1 – třída ve škole

6. třída Pozitivní 4 – třída ve škole

7. třída Pozitivní 7 – třídě končí karanténa – třída ve škole

8.A. třída Pozitivní 0 – třída ve škole

8.B. třída Pozitivní 0 – třída ve škole

9. třída Pozitivní 0 – třída ve škole

O tom která třída a dítě půjde do školy rozhoduje KHS, nikoliv škola.

Zaměstnanci školy – pozitivní 7

V pondělí proběhne hned ráno ve škole antigenní testování všech žáků a zaměstnanců školy.

Pozitivní žáci budou posláni domů s potvrzením o pozitivním antigenním testu a odesláni na PCR test, který určí, zda bylo školní testování správně vyhodnoceno. Ostatní žáci budou pokračovat ve výuce.

Žáci budou s nasazenou rouškou či respirátorem až do ukončení testování, kdy bude prokázáno, že ve třídě se nenachází nikdo s pozitivním testem.

Opakovaně doporučujeme, zejména z preventivních důvodů, sledovat zdravotní stav dítěte a v případě klinických obtíží ihned telefonicky kontaktovat lékaře dítěte (pediatra). Je nutné včasné předávání informací o zdravotním stavu dítěte směrem ke škole. V případě, že máte podezření na nějaké onemocnění, raději ihned kontaktujte lékaře a do stanovení diagnózy onemocnění dítěte raději omezte docházku dítěte do školy. Pokud má vaše dítě chronické obtíže (kašel, rýmu, kýchání aj.), vyžádejte si, prosím, u svého lékaře potvrzení uvedeného stavu, ať předejdeme případnému nedorozumění ze strany školy.

 

Jelikož se škola nachází v personální tísni, bude některým třídám upravován rozvrh, případně kráceno vyučování – více informací poskytne vždy třídní učitel nebo asistent pedagoga.

 

Třídní schůzky, které měly proběhnout tento týden, budou realizovány formou online. Termín a další informace opět obdržíte od svého třídního učitele. Výjimkou je třída 9., jejichž třídní schůzka proběhne dle původního plánu včetně návštěvy středních škol.

V tomto týdnu nadále platí, že ve společných prostorách (chodby, šatny, vestibuly) musí mít žáci ochranný prostředek dýchacích cest. Nadále pro školu platí i další hygienická opatření – desinfekce, větrání, omezení mísení kolektivů, úprava stravování aj. Používání roušek či respirátorů je ve stejném režimu jako dosud. Za spolupráci a dodržování nastavených opatření děkujeme.

Pevně doufám, že opětovně uchopíte situaci tak, že společným zájmem nás všech je vzdělávání žáků a jejich řádná účast ve výuce; nebude tedy třeba činit další opatření, která nejvíce vždy postihnou žáky.

David Šálek

Ředitelské volno

Vážení zákonní zástupci,
tímto vám oznamujeme, že dne 18. a 19. listopadu 2021 vyhlašuje naše škola ředitelské volno.

Informace k lyžařskému kurzu

Ve dnech 26. - 31. 3. 2022 plánujeme lyžařský kurz pro žáky 7. - 9. třídy v Peci pod Sněžkou (Penzion Bivoj). Pokud by se kurz nemohl uskutečnit z důvodu zhoršené epidemiologické situace, veškeré uhrazené prostředky samozřejmě vrátíme.

V případě dalších dotazů mě kontaktujte.

Jaroslav Lepšík

Mravenčí chůva

Mravenčí chůva je online magazín, který provází současným světem literatury a pomáhá malým (i velkým) čtenářům otevírat brány ke čtení. V rubrice „Jak na čtení“, v minisérii o rozvoji čtenářských dovedností, se objevil také čtenářský koutek z naší brozanské školy. Článek o tom, že čtení ve škole není nuda si můžete přečíst v pdf příloze. Díky fotografiím tak můžete do čtenářského koutku i nakouknout.

Strašidelná stezka pro všechny děti, kteří se chtějí bát.

Kroužky na 1. období školního roku 2021 - 2022

Nabídku kroužků a prihlášku na 1. období školního roku 2021 - 2022 naleznete v sekci NABÍZÍME - KROUŽKY.
Kroužky začínají od pondělí 13. 9. 2021.

Informace k začátku školního roku 2021/2022

Vážení rodiče,

 

Níže uvádíme několik informací k začátku školního roku 2021/2022. Veškeré informace, které byste postrádali Vám doplní třídní učitelé.

Školní rok začíná ve středu 1. 9. 2021 v 7:45 před budovou školy, kde proběhne slavností přivítání žáků v novém školním roce. Následně se žáci odeberou s třídními do svých tříd.

První den bude výuka probíhat jednu vyučovací hodinu, kdy žáci dostanou první informace k novému školnímu roku a proběhne testování. Preventivní screeningové  testování žáků dle nařízení MZd proběhne v termínu 1.9., 6.9. a 9.9. 2021 za stejných podmínek za kterých se testovalo v minulém školním roce. Testovat nemusí děti s platným negativním testem z odběrového místa, s potvrzením o prodělání COVIDu ( do 180 dnů) a očkovaní.

Stále platí povinnost mít zakryté dýchací cesty při vstupu do budovy a ve společných prostorách (chodby, šatny, atd.) ochranným prostředkem dle pokynů MZd. Žáci tedy mají zakryté dýchací cesty pouze při pohybu po škole. V případě, že jsou usazeni ve třídách a ve školní družině, roušku mít nemusí.

Následující dny (tedy 2. 9. a 3. 9.) se vyučuje 4 h (ukončení v 11:25) první stupeň a 4,5 h (ukončení ve 12:00) stupeň druhý. Nadále dle rozvrhu.

Přihlásit ke školním obědům můžete děti telefonicky u vedoucí školní jídelny, nebo se žáci mohou přihlásit sami 1. 9. u třídního učitele.

Školní družina je v provozu od 1. 9.. Veškeré potřebné informace podá vedoucí školní družiny.

Zahájení školního roku 2021 - 2022

klikněte na obrázek

Volby do školské rady

Vážení rodiče a zákonní zástupci,

 vzhledem k tomu, že uplynulo tříleté volební období do školské rady, je zapotřebí, abyste na období 1. 9. 2021 – 31. 8. 2024 zvolili kandidáty, kteří budou zastupovat vaše zájmy ve školské radě.

 Volby probíhají ve dnech 26. - 31. 8. 2021.

 Možnosti hlasování:

 1.   Hlasovací lístky a volební urna jsou ve škole na recepci. Na hlasovacím lístku zaškrtněte dva zvolené kandidáty a lístek vložte do volební urny ve dnech 26. - 27. 8. a 30. - 31. 8. 2021 od 7:00 hod. do 12:00 hod.

 2. Další možností je hlasování prostřednictvím Školy online, kde do odpovědi na informační dopis napíšete dva vámi zvolené kandidáty a odpověď zašlete zpět.

Volné pracovní místo

Přijmeme učitele nejlépe s aprobací pro praktické činnosti, fyzika, matematika - 2. stupeň ZŠ. Pro více informací kontaktujte ředitele školy.

SEZNAM PŘIJATÝCH UCHAZEČŮ DO 1. TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

ROZKLIKNĚTE SOUBORROZKLIKNĚTE SOUBOR

Pro zvětšení klikněte na obrázky.

je spolufinancován Evropskou unií

Zvýšení kvality vzdělávání ve vybraných klíčových kompetencích ve vazbě na budoucí uplatnění žáků ZŠ a MŠ Brozany n. O. na trhu práce, prostřednictvím vybudování odpovídající infrastruktury (odborné učebny) a jejího vybavení. Podpora inkluze (školní poradenské pracoviště + bezbariérovost).

ŠKOLNÍ ŘÁD - OMLOUVÁNÍ ŽÁKŮ

VÝŇATEK ŠKOLNÍHO ŘÁDUVÝŇATEK ŠKOLNÍHO ŘÁDU

GDPR

GDPR (General Data Protection Regulation) -  Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů

 

Vážení zákonní zástupci, 

obecné nařízení na ochranu osobních údajů neboli GDPR je uceleným souborem pravidel na ochranu dat v EU. Cílem je hájit co nejvíce práva občanů EU proti neoprávněnému zacházení s jejich daty a osobními údaji, dát jim větší kontrolu nad tím, co se s jejich daty děje.  GDPR se dotkne každého, kdo shromažďuje nebo zpracovává osobní údaje Evropanů, tedy i škol.
Toto nařízení EU bude platit od 25. května 2018. Nařízení platí v celém svém rozsahu v celé Evropské unii a je přímo použitelné.

V souvislosti s článkem 12 tohoto nařízení  informuje ředitel školy nejen zaměstnance školy o ochraně osobních údajů, ale také zákonné zástupce a prostřednictvím třídních učitelů i žáky (děti) o této problematice. 

Přečtěte si, prosím, důkladně odkaz s názvem základní informace (poučení) o ochraně osobních údajů pro zákonné zástupce. Dne 23. května 2018 obdrží žáci (ZŠ) a děti (MŠ) od pedagogů  tzv. informovaný souhlas v papírové podobě, který s těmito informacemi úzce souvisí (k nahlédnutí níže).  Tento informovaný souhlas je nutné po důkladném přečtení vyplnit a vrátit v pátek 25. května zpět do školy. 

 

Děkuji. Mgr. David Šálek, ředitel školy

 

HOME ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Hom ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří
Základní škola

Created by © 2015 -2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign